19.12.2012. 19:30
Zaudējumu pirmajā spēlē pēc valstsvienību pārtraukuma Kontinentālās hokeja līgas (KHL) čempionātā trešdien piedzīvoja Rīgas «Dinamo» komanda, kas savā laukumā ar 2:3 pagarinājumā piekāpās Kazahstānas klubam Astanas «Baris». Vārtus rīdzinieku rindās guva Andris Džeriņš un Džeimijs Džonsons.

Vārtu guvēji: 1:0 Džeimijs Džonsons (Galviņš, K. Rēdlihs) (2:45 vair.), 2:0 Andris Džeriņš (Meija) (15:56), 1:2 Romāns Savčenko (Krasnoslobodcevs) (28:33), 2:2 Brendons Bočenskis (Antropovs) (59:33 vair.).

Spēli veiksmīgāk sāka laukuma saimnieki, kas jau no pirmajām minūtēm laukumā darbojās aktīvi. Jau otrajā minūtē nopelnījuši iespēju spēlēt vairākumā, rīdzinieki drīz vien atklāja rezultātu, kad trešajā minūtē pēc Gunta Galviņa raidījuma ar atkārtotu metienu Vitāliju Jeremejevu pārspēja Džeimijs Džonsons.

Arī pēc gūtajiem vārtiem iniciatīva pilnībā piederēja «Dinamo» komandai, kas regulāri radīja draudus pretinieku vārtiem, savukārt laukuma saimnieku vārtsargam Mīkaelam Telkvistam daudz darba nebija.

Cīņas turpinājumā iespējas izcelties bija Aleksandram Ņiživijam un Polam Šekuram, kā arī Mārtiņam Karsumam, tomēr rezultāts uz tablo palika nemainīgs. Savu mājinieki spēja panākt trešdaļas beigu daļā, kad ātrā uzbrukuma noslēgumā Jeremejevu pārspēja Andris Džeriņš, panākot 2:0 «Dinamo» labā.

Arī šoreiz pēc gūtajiem vārtiem rīdzinieki demonstrēja ļoti aktīvu sniegumu, drīz vien tiekot pie iespējas spēlēt vairākumā. Tā laikā ripa lielākoties bija pretinieku aizsardzības zonā, taču izteiktas vārtu gūšanas iespējas izpalika.

Otrās trešdaļas sākumu aktīvāk aizvadīja laukuma saimnieki, kuru rindās izcelties varēja Džeriņš. «Baris» komanda pirmajās minūtēs spēja atbildēt tikai ar vienu bīstamu pretuzbrukumu, kad sekmīgi vārtos nospēlēja Telkvists. Sestajā minūtē Džeriņš nopelnīja savai komandai vairākumu, tomēr sekojošajās divās minūtēs briesmas sāncenšu vārtiem radīja vien Mika Indraša metiens.

Uzreiz pēc atgriešanās pilnos sastāvos «Dinamo» ļāva Kazahstānas klubam noorganizēt bīstamu pretuzbrukumu, kura noslēgumā vienus vārtus ar atkārtotu metienu atspēlēja Savčenko.

Pēc zaudētajiem vārtiem «Dinamo» sniegums laukumā kļuva ievērojami nepārliecinošāks, tomēr savu vārtu drošība otrās trešdaļas turpinājumā ar lielām grūtībām tika nosargāta. Laukuma saimnieki spēja atbildēt vien ar pāris pretuzbrukumiem, kamēr iniciatīva un teritoriālais pārsvars pilnībā bija pārgājis «Baris» komandas pusē.

Rīgas «Dinamo» komandas sastāvs

Vārtsargi: Mīkaels Telkvists, (Kristers Gudļevskis).

Aizsargi: Guntis Galviņš, Kristaps Sotnieks, Matjē Karls, Rodrigo Laviņš, Mārtiņš Porejs, Arvīds Reķis un Krišjānis Rēdlihs.

Uzbrucēji: Mārtiņš Karsums, Džeimijs Džonsons, Aleksandrs Ņiživijs, Pols Šekura, Aleksandrs Žirū, Kaspars Daugaviņš, Andris Džeriņš, Gunārs Skvorcovs, Māris Bičevskis, Gints Meija, Elvijs Biezais, Miks Indrašis un Vitālijs Pavlovs.

Abas vienības līdz šim KHL čempionātā spēkiem mērojušās bija deviņas reizes, sešreiz panākumu gūstot «Baris» komandai. Turklāt tā ir uzvarējuši četrās pēdējās savstarpējās spēlēs, trijos mačos visai pārliecinoši, neļaujot «Dinamo» gūt nevienus vārtus.

Kazahstānas izlases bāzes klubs

Gandrīz puse no «Baris» spēlētājiem var pārstāvēt Kazahstānas izlasi, bet bez viņiem vēl ir 14 leģionāri - astoņi krievi, trīs kanādieši, trīs amerikāņi, viens soms un viens zviedrs.

Astanā «Dinamo» zaudēja 0:5

Šajā sezonā abas komandas pirmoreiz tikās oktobra vidū Astanā, un «Baris» uzvarēja ar 5:0, bet viena no šā mača spilgtākajām epizodēm bija Raita Ivanāna un Džona Mirastija dūru cīņa, kurā «Dinamo» hokejists bija pārāks.

Turnīra tabulas Austrumu konferences kopvērtējumā «Baris» ar 33 mačos nopelnītiem 50 punktiem pašlaik ieņem 8. vietu, bet «Dinamo» 34 spēlēs sakrātie 32 punkti dod priekšpēdējo, 13. pozīciju Rietumu zonā.

Arī nākamās divas spēles Rīgas «Dinamo» aizvadīs savā laukumā, pirmo no tām sestdien, kad uzņems Latvijas aizsarga Georgija Pujaca pārstāvēto Omskas «Avangard».