15.11.2013. 21:30
KHL regulāro čempionātu trešdien atsākuši ar uzvaru pār spēcīgo Astanas Baris, Rīgas Dinamo hokejisti šovakar savā laukumā lūkos turpināt panākumu sēriju, plkst. 19.30 sacenšoties ar šosezon neveiksmīgi spēlējošo Omskas Avangard komandu. Tiešraide kanālā TV6.

Šī vakara spēlei Dinamo treneri pieteikuši 7 aizsargus, 13 uzbrucējus un divus vārtsargus. Arī šodien savainojuma dēļ spēli izlaidīs Andris Džeriņš un Rodrigo Laviņš, bet vārtus sargā Mīkaels Telkvists.

Rit 3.trešdaļa (2:0)... Vārtus guvuši Kristaps Sotnieks un Marsels Hosa.

Pirmajos uzbrukumos viesi uzreiz pārbaudīja Telkvista gatavību spēlei, bet zviedrs veiksmīgi tika galā ar ne pārāk sarežģītajiem raidījumiem. Mača 4.minūtē Avangard kapteinis Deniss Kuļjašs pārkāpa noteikumus pret Miku Indraši un pirmais vairākums Dinamo - tas gan neizdevās īpaši sekmīgs. Visai drīz rīdzinieki tika pie vēl vienas iespējas piecatā pret četriem, kad par ripas tīšu izraidīšanu ārpus laukuma noraidīja aizsargu Dmitriju Vorobjovu. Spēles 9.minūtē jau vienādos sastāvos Kristaps Sotnieks neitrālajā zonā apspēlēja pretinieku un no aizsega ar lielisku metienu pārspēja Metu Garonu - 1:0! Jau vienā no nākamajiem uzbrukumiem pēc Denisa Kazionova metiena ripa trāpīja pa Telkvista sargāto vārtu stabu. Perioda izskaņā mājinieki palika mazākumā pēc Mārtiņa Cipuļa noraidījuma, tomēr godam izturēja divas minūtes četratā. Pirmās 20 minūtes noslēdzās ar minimālu 1:0 pārsvaru rīdziniekiem.

Otrais periods sākās ļoti aktīvā cīņā un teicamas izdevības mainīt rezultātu uz tablo bija abām komandām. Turpinājumā gan mājiniekiem izdevās aizvirzīt spēli prom no Telkvista sargātajiem vārtiem, tomēr situāciju mainīja viesu otrais skaitliskais vairākums - visai apšaubāmā situācijā divas minūtes Vitāljam Pavlovam. Arī otro mazākumu šajā mačā mājinieki izturēja. Visai smaga situācija otrā perioda beigās, kad Dinamo palika trijatā pret pieciem pēc diviem noraidījumiem īsā brīdī - Ozoliņam par rupjību, bet Telkvistam par.. aizslidošanu padzerties līdz komandas soliņam. Pēc noteikumiem to darīt drīkst vien oficiālajās reklāmas pauzēs. Mazākumā rīdzinieki cīnījās kā lauvas - vairākas reizes komandu glāba Telkvists, bet uzreiz pēc atgriešanās vienādos sastāvos laukumā izraisījās pamatīgi asumi. Par uzbrukumu Ozoliņam Maksims Gončarovs saņēma 14 soda minūtes, bet mūsu kapteinis par atbildi - vēl divas. Emocionālais otrais periods noslēdzās ar identisku 1:0.

Trešā perioda pirmajā minūtēs dinamiešiem izdevās palielināt pārsvaru, kad pēc Kaila Vilsona uzvarēta iemetiena Marels Hosa trieca ripu vārtu devītniekā, gūstot 10.vārtus sezonā - 2:0!

KHL regulārais čempionāts. 2013.gada 15.novembris. Rīga, Arēna Rīga.

Rīgas Dinamo - Omskas Avangard 2:0 (1:0; 0:0; 1:0)

Vārtsargi: #32 Mikael Tellqvist (#85 Rihards Cimermanis);

Aizsargi: #8 Sandis Ozoliņš (C) - #6 Arvīds Reķis, #80 Georgijs Pujacs - #33 Mat Robinson, #11 Kristaps Sotnieks - #9 Krišjānis Rēdlihs, #61 Edmunds Augstkalns;

Uzbrucēji: #81 Marcel Hossa - #18 Kyle Wilson - #71 Roberts Bukarts, #17 Aleksandrs Ņiživijs - #38 Paul Szczechura - #47 Mārtiņš Cipulis, #77 Marcel Hascak - #79 Vitālijs Pavlovs - #70 Miks Indrašis, #10 Artūrs Kuzmenkovs - #96 Māris Bičevskis - #13 Gunārs Skvorcovs, #83 Deivids Sarkanis.

Rīdzinieki pēc panākuma pret Baris nu uzvarējuši astoņos no pēdējiem desmit mačiem, turklāt visos tikuši pie punktiem. Kopumā komandas rēķinā ir 47 punkti 24 spēlēs un stabila 3.vieta Rietumos - tuvākajiem sekotājiem  Donbass un CSKA ir par septiņiem punktiem mazāk.

Izbraukumā Omska šosezon spēlē katastrofāli, uzvarot tikai vienā no 12 spēlēm. Rīdzinieki savā laukumā pratuši uzvarēt septiņos no desmit mačiem.

Pēdējā mačā potīti lauzis Gints Meija, kas nozīmē, ka Dinamo uz diviem mēnešiem paliek bez sava mazākuma speciālista. Komandas lazaretē atrodas arī divi pamatsastāva aizsargi Oskars Cibuļskis un Rodrigo Laviņš, kā arī uzbrucējs Andris Džeriņš. Tikmēr dinamiešiem pievienojies aizsargs Jēkabs Rēdlihs, kurš komandā spēlēja no 2009.gada līdz pat aizvadītās sezonas beigām, kad līgums ar viņu netika pagarinats.

Pret Baris ļoti sekmīgi nospēlēja visi komandas līderi - rezultatīvākais dinamietis Kails Vilsons piedalījās abos vārtu guvumos pamatlaikā, bet sezonā viņam jau 24 (8+16) punkti 24 spēlēs - tas ir sestais labākais rādītājs visā līgā. Tikmēr Marsels Hosa atzīmējās ar piespēli un realizētu izšķirošo bullīti kopumā 22 metienus ilgajā sērijā, viņam sezonā nu 21 (9+12) punkts - slovāks noslēdz KHL rezultatīvāko hokejistu desmitnieku. Vārti un piespēle arī kapteinim Sandim Ozoliņam, kurš 41 gada vecumā ir ceturtais rezultatīvākais aizsargs līgā (4+11). Daudzkārt komandu glāba Mīkaels Telkvists, kopumā atvairot 28 metienus un īpaši nepasliktinot savus iespaidīgos statistikas rādītājus - ielaista 1,61 ripa vidēji mačā un atvairīti tieši 94% pretinieku metienu. Diezgan ticami, ka kādā no atlikušajiem trīs mājas mačiem zviedrs atpūtīsies, dodot iespēju pēc ilgāka pārtraukuma uz KHL ledus iziet Jakubam Sedlāčekam (šosezon trīs uzvaras piecos mačos, 2.14 ripas un 92.% vidēji spēlē).

Omskieši sezonu sāka ar trim uzvarām sešos mačos, tādējādi darbs tika uzteikts galvenajam trenerim Petri Matikainenam. Rezultātus neuzlaboja arī vietā nākušais ekspresīvais čehu speciālists Milošs Ržiha - sezonas turpinājumā zaudējumu bijis krietni vairāk un komanda 26 mačos iekrājusi tikai 25 punktus, no play-off zonas atpaliekot par deviņiem. Nedienas ar vārtsargiem lika izšķirties par NHL veterāna Metjū Garona piesaisti - kanādietis labo slavu attaisnojis, vidēji spēlē ielaižot vien 2.37 ripas un atvairot 90% metienu, tomēr 10 mačos ar viņu vārtos omskieši pamatlaikā uzvarējuši tikai divreiz. Avangard tieši pirms pārtraukuma savā laukumā ar 1:2 atzina Jekaterinburgas Avtomobilist pārākumu, bet izbraukumu sāka trešdien Maskavā pret CSKA - zaudējums ar 1:3. Uzbrukuma līderi jau ierastie: 18 (9+9) punkti Aleksandram Popovam, 6+10 Sergejam Kosticinam, 4+12 Aleksandram Perežoginam.

Kopumā KHL ietvaros klubi tikušies 12 reizes, septiņas uzvaras svinot Rīgas klubam. Pagājušajā sezonā dinamieši bija pārāki savā laukumā (4:1), bet viesos zaudēja ar 2:4.