21.01.2016. 20:40
Latvijas komanda Rīgas Dinamo Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā otrajā trešdaļā savā laukumā ar 2:0 uzvar vienu no Austrumu konferences vadošajām komandām Novosibirskas Sibirj.

Abus vārtus guvis Vitālijs Pavlovs.

Maču Rīgas Dinamo hokejisti iesāka droši un veidoja bīstamākus komentus. Septītajā minūtē laba iespēja bija Gunāram Skvorcovam, bet viņam pretinieku aizsargi patraucēja izgājienu vienatnē pret vārtiem. Savukārt trešdaļas vidū pēc pārkāpuma pret Gunti Galviņu rīdzinieki ieguva iespēju cīnīties vairākumā. Vairākumu kārtējo reizi Rīgas Dinamo nespēja realizēt.

Trešdaļas otrajā pusē laukumā bija līdzīgs hokejs, tomēr vārtsargiem darba ilgstoši nebija. Sibirj komandai labākās iespējas trešdaļā radās četras minūtes pirms tās izskaņas, kad Sibirj īsā brīdī izpildīja vairākus metienus no pašas vārtu priekšas, tomēr Jakubu Sedlāčeku tā arī neizdevās pārspēt. Asas izvērtās trešdaļas beigas, kurās vairākas reizes hokejisti grūstījās, savukārt labā Sibirj komandas epizodē ripu no vārtiem izsita Galviņš. Pirmās 20 minūtes noslēdzās ar bezvārtu neizšķirtu.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo maču samainīti visi Rīgas Dinamo uzbrucēju virknējumi un sastāvā atgriezies Roberts Locāns, kurš pilnvērtīgu KHL spēli nav aizvadījis kopš oktobra. Tāpat slimības dēļ tikai kā septītais aizsargs duelim pieteikts Stīvens Saigo.

Abu vienību dueli no Arēnas Rīga tiešraidē ar komentāriem latviešu valodā var vērot televīzijas kanālā TV6, kamēr translācija krievu valodā pieejama kanālā TV5.

Rīgas Dinamo komandas sastāvs uz spēli:

Vārtsargi: #36 Jakub Sedlaček (#30 Joacim Eriksson); aizsargi: #58 Guntis Galviņš - #3 Ēriks Ševčenko, #11 Kristaps Sotnieks (K) - #44 Oskars Cibuļskis, #23 Aleksandrs Jerofejevs - #5 Māris Jass, #16 Steven Seigo, uzbrucēji: #10 Lauris Dārziņš - #87 Gints Meija - #70 Miks Indrašis, #13 Gunārs Skvorcovs - #96 Māris Bičevskis - #17 Kaspars Saulietis, #32 Edgars Kulda - #21 Armands Bērziņš - #19 Miķelis Rēdlihs, #12 Roberts Locāns - #24 Bruno Zabis - #72 Vitālijs Pavlovs.

Rīgas Dinamo turpina cīņu par iekļūšanu Rietumu konferences labāko astotniekā, no kura Normunda Sējēja vadītā komanda atpaliek par 17 punktiem. Tomēr cerības uz tikšanu izslēgšanas spēlēs vēl nav zaudētas, jo tiešās konkurentes ir aizvadījušas vairāk spēļu. Rīgas Dinamo ar 62 punktiem 50 spēlēs ieņem 12.vietu Rietumu konferencē, bet astotajā pozīcijā esošā Slovākijas komanda Bratislavas Slovan tikusi pie 79 punktiem 53 cīņās.

Latvijas klubam šajā spēlē būs jāiztiek bez sezonas labākā snaipera Tima Sestito, kurš otrdien mačā ar Habarovskas Amur tika savainots. Amerikāņu uzbrucēju, kurš šosezon bija guvis 19 vārtus, spēles septītajā minūtē laukuma apmalē iegrūda Nigērijā dzimušais kanādieties Akims Aliju. Sestito nekavējoties tika nogādāts slimnīcā, kur viņam konstatēja atslēgas kaula lūzumu, tāpēc sezona viņam, visticamāk, ir noslēgusies. Savukārt Aliju saņēma 5+20 minūšu noraidījumu līdz mača beigām, bet trešdien KHL Disciplinārlietu komiteja viņam piesprieda arī vienas spēles diskvalifikāciju.

Spēlē pret Amur Latvijas kluba rindās debitēja uzbrucējs Gatis Sprukts, savukārt vēl iepriekš debiju piedzīvoja cits jauniešu komandas Rīga spēlētājs - aizsargs Kristaps Zīle.

Dinamo pret Habarovskas komandu nodemonstrēja nepārliecinošu sniegumu, jo pa pretinieku vārtiem izdarīja tikai 13 metienus, piedzīvojot neveiksmi ar 1:2. Pēc spēles Sējējs atzina, ka hokejisti nav izpildījuši pirms cīņas doto uzdevumu un zaudējuši pelnīti.

Ar cīņu pret Sibirj rīdzinieki turpina septiņu mājas spēļu maratonu, jo turpinājumā savā laukumā gaidāmi vēl divi mači pēc kārtas, bet nākamā cīņa izbraukumā tiks aizvadīta vien 30.janvārī. Turpinājumā rīdzinieki pirmdien uzņems Minskas Dinamo, bet sēriju noslēgs 27.janvārī pret KHL līdervienību Maskavas CSKA.

Rīgas Dinamo šosezon ar Sibirj vienreiz jau spēkojās, kad Latvijas komanda viesos septembrī cieta zaudējumu ar 1:4. Savukārt KHL čempionātos astoņu sezonu laikā abas vienības ir aizvadījušas 17 spēles, taču rīdzinieki ir guvuši tikai sešas uzvaras.

Novosibirskas komanda Austrumu konferencē ar 89 punktiem 51 spēlē ieņem trešo vietu. Pirms došanās uz Rīgu Sibīrijas klubs pēcspēles metienu sērijā ar 4:3 Maskavā uzvarēja turienes Spartak, bet vēl pirms tam Andreja Skabelkas trenētā komanda cieta trīs zaudējumus pēc kārtas. Skabelka būs viens no Austrumu konferences komandas treneriem KHL Zvaigžņu spēlē, kas sestdien notiks Maskavā.

Lux Logi, PVC logu izgatavošana Lux Logi, PVC logu izgatavošana Ruses 6 k.1, Rīga, LV-1029