17.01.2014. 20:01

Pēc spēles 1.trešdaļas rezultāts ir 1:1. Vārtus rīdziniekiem guvis Marsels Haščāks, bet viesiem vairākumā izcēlies Dmitrijs Moņa.

Pirmās nomaiņas abas komandas aizvadīja ļoti aktīvi, bet teicamu iespēju gūt vārtus neizmantoja mūsu vadošais virknējums, kurā kopā ar Hosu un Vilsonu iekļāvies arī Lauris Dārziņš. Spēles 5.minūtē dinamieši tika pie pirmā skaitliskā vairākuma - tas padevās visai pārliecinošs, tomēr bez ļoti bīstamiem metieniem pa Ņikitas Bespalova vārtiem. Uzreiz pēc atgriešanās pilnos sastāvos viesiem vēl viens pārkāpums - laukumā atradās seši hokejisti. Turpmākajās divās minūtēs rīdzinieki izcēlās ar Dārziņa individuālu reidu un labu Hosas metienu, tomēr arī otrais vairākums palika nerealizēts. Uzreiz pēc tam gan tribīnes uzgavilēja - ceturtā maiņa aizskrēja trijatā pret diviem pretiniekiem un Marsels Hašcāks Gunāra Skvorcova piespēli pārvērta vārtu guvumā. Perioda 14.minūtē divas soda minūtes par ripas izmešanu izpelnījās Dinamo vārtsargs Sedlāčeks - čehs mazākumā tomēr neglāba komandu un Dmitrijs Moņa no vārtu priekšas panāca izlīdzinājumu. Šajā epizodē gan liels nopelns viesu līderim Jori Lehteram. Pēdējās minūtēs laukumā jau bija vērojams piesardzīgāks hokejs, bet rīdziniekiem vēl vienu noraidījumu izpelnījās Lauris Dārziņš. Mazākums izturēts veiksmīgi un pēc pirmā perioda uz tablo 1:1.

KHL regulārais čempionāts. 2014.gada 17.janvāris. Rīga, Arēna Rīga.

Rīgas Dinamo - Novosibirskas Sibirj 1:1 (1:1; 0:0; 0:0)

Vārti: 10:21 Haščaks (Skvorcovs, Šehura) 1:0; 14:57 Moņa (Lehtera, Martinovs, vair.) 1:1;

Vārtsargi: Jakubs Sedlāčeks - Ņikita Bespalovs

Metieni: 5-13

Soda minūtes: 4-4

Abas komandas KHL regulārā čempionāta ietvaros līdz šim tikušās 13 reizes, septiņas uzvaras svinot Sibirj. Vienīgajā savstarpējā mačā šosezon gan pārāki bija Dinamo, 1.oktobrī viesos uzvarot ar 4:1. Divus vārtus toreiz guva Marsels Hosa, bet visos vārtu guvumos piedalījās Kails Vilsons (1+3).

Šī vakara spēlei treneri pieteiks 20 hokejistus - divus vārtsargus, 6 aizsargus un 12 uzbrucējus. Pirmajā uzbrucēju trijniekā ar Hosu un Vilsonu šodien debitēs Lauris Dārziņš. Vārtu drošība šovakar uzticēta Jakubam Sedlāčekam.

Dinamo sastāvs uz spēli:

Vārtsargi: #36 Jakub Sedlacek (#32 Mikael Tellqvist);

Aizsargi: #8 Sandis Ozoliņš (C) - #11 Kristaps Sotnieks, #2 Rodrigo Laviņš - #33 Mat Robinson, #9 Krišjānis Rēdlihs - #80 Georgijs Pujacs;

Uzbrucēji: #81 Marcel Hossa - #18 Kyle Wilson - #90 Lauris Dārziņš, #77 Marcel Hascak - #38 Paul Szczechura - #70 Miks Indrašis, #71 Roberts Bukarts - #25 Andris Džeriņš - #79 Vitālijs Pavlovs, #96 Māris Bičevskis - #7 Rustams Begovs - #13 Gunārs Skvorcovs.

Rīgas Dinamo sastāvā nesen atgriezies Lauris Dārziņš (līgums noslēgts līdz 2016./2017.gada sezonas beigām), kurš atguvies no kājas savainojuma un ceturtdien jau trenējās pirmajā maiņā kopā ar komandas rezultatīvākajiem uzbrucējiem Vilsonu (16+27) un Hosu (20+18), raksta Diena. Lauris Rīgā aizvadīja pirmās trīs KHL sezonas (2008-2011), kopumā 155 regulārā turnīra spēlēs iekrājot 91 (43+48) punktu. Spožākā bija pēdējā (21+23), kad viņš kļuva par komandas rezultatīvāko spēlētāju. Sekoja divi gadi Kazaņā, kur uzbrucējs bieži mocījās ar savainojumiem, bet šī sezona sākta Čeļabinskas Traktor - 19 spēlēs 3+3. Arī šosezon teicamo sākumu sabojāja iedzīvošanās savainojumā, pēc tam latvietis bja spiests doties laukumā ar līdz galam neizārstētu kāju un rezultātā Traktor no leģionāra atteicās.

Rietumu konferences kopvērtējumā pēc trešdienas uzvaras (4:3 OT) pār KHL pastarīšiem Novokuzņeckas Metallurg dinamieši pakāpušies uz 4.vietu - 77 punkti 44 mačos. Uzvaras attālumā priekšā ir Prāgas Lev (80), bet turpat pakausī elpo Doņeckas Donbass un Maskavas CSKA (pa 76), kā arī līgas jaunpienācēji Zagrebas Medveščak (75). Par vietu labāko astoņniekā gan šobrīd nav jāuztraucas, jo 9.vietas īpašnieki Atlant atpaliek 15 punktus jeb piecu uzvaru pamatlaikā tiesu.

Dmitrija Kvartaļnova vadītie Sibirj samērā stabili atrodas play-off zonā Austrumu konferencē - 70 punkti un 7.veta, par 10 punktiem apsteidzot ārpus astoņnieka esošos Omskas Avangard. Pie punktiem novosibirskieši tikuši piecos mačos pēc kārtas, pēdējos divos gan viesos zaudējot bullīšos - 1:2 Bratislavā ar Slovan un 2:3 Maskavā pret CSKA. Komandas līderis jau vairākas sezonas ir soms Jori Lehtera (šosezon 10+25), bet vārtos teicami darbojas viņa tautietis Miko Koskinens - 35 spēlēs 16 uzvaras pamatlaikā, vidēji zaudējot tikai 1,68 vārtus un atvairot 94,1% metienu, kas ir viens no labākajiem rādītājiem visā līgā. Ne velti aizsardzībā Sibirj (96 ielaistas ripas) ir pat nieka tiesu labāki kā Dinamo (99). Uzbrukums gan nedaudz draudīgāks rīdziniekiem (115-100).