15.01.2014. 20:27
Rīgas Dinamo hokejisti trešdienas vakarā turpināa četru mājas spēļu sēriju, tās otrajā mačā tiekoties ar līgas vājāko klubu Novokuzņeckas Metallurg. Spēles tiešraidi piedāvās kanāls TV6.

Mača 2.trešdaļā rezultāts ir 2:2. Rīdziniekiem abas reizes izcēlies Gunārs Skvorcovs, bet viesiem vārtus guva Jevgēņs Lapenkovs un Rafaels Ahmetovs.

Maču ļoti aktīvi iesāka abas komandas, tomēr uzspiest savu spēli neizdevās nevienam. Pirmajās minūtēs, lai arī bija daži potenicāli bīstami izgājieni, metieni pārsvarā lidoja vārtiem secen. Drīz vien jau pirmā iespēja vairākumā viesiem pēc Jura Upīša noraidījuma - Metallurg rezultatīvākais hokejsts Jevgēņijs Lapenkovs no vārtu priekšas cauršāva Telkvistu un astoto spēli pēc kārtas dinamieši zaudēja vārtus pirmie. Viesi turpināja uzbrukt un drīz vien varēja gūt arī otros vārtus, tikmēr pretinieku zonā piespēli pārtvēra Rustams Begovs - viņš Ložkinu pārspēt neprata, bet pie atlēkušās ripas pirmais bija Gunārs Skvorcovs - 1:1! Gunāram pirmā iemestā ripa KHL. Panākuma iedvesmoti, rīdzinieki visiem spēkiem metās uz pretinieku vārtiem, bet pretinieki centās atbildēt ar asiem pretuzbrukumiem. Tas atmaksājās 16.minūtē, kad īdz Telkvista vārtiem izlauzās viesu uzbrucējs Rafaels Ahmetovs, meistarīgi apspēlējot rīdzinieku mūri - 1:2. Piedevām perioda izskaņā pēc Pola Šehuras pārkāpuma laukuma saimnieki otro reizi palika četratā pret pieciem, bet spēja divas minūtes izturēt. Pēc spēlētām 20 minūtēm nelabvēlīgais 1:2.

Otrās trešdaļas ievadā rīdziniekiem vēl viens mazākums pēc Marsela Haščāka noraidījuma. Izturējuši divas minūtes nevienādos sastāvos, Dinamo guva arī otros vārtus - Skvorcovs atbrīvojās no sedzēja un teicami izmantoja Ložkina kļūdu vārtos. Arī šoreiz pēc gūtajiem vārtiem rīdzinieki pamatīgi aktivizējās, piedevām pirmais noraidījums viesu rindās. Lai gan bija visai labas iespējas gūt trešos vārtus, vairākumā Dinamo izpelnījās noraījumu - uz sodīto soliņa devās rezultatīvākais hokejists Kails Vilsons, bet vēl brīdi vēlāk viesiem skaitliskā sastāva pārkāpums. Noraidījumu virkne gan nenesa nekādas izmaiņas uz tablo - septiņas minūtes līdz otrās trešdaļas beigām aizvien 2:2.

Šī vakara spēlei rīdznieku treneri pieteikuši 20 hokejistus - divus vārtsargus, 6 aizsargus un 12 uzbrucējus. Pirmajā uzbrucēju trijniekā ar Hosu un Vilsonu šodien spēli sāka Juris Upītis, savainoto Arvīdu Reķi aizstājis Rodrigo Laviņš, bet vārtus sargā zviedrs Mīkaels Tellkvists.

KHL regulārais čempionāts. 2014.gada 15.janvāris. Rīga, Arēna Rīga

Rīgas Dinamo - Novokuzņeckas Metallurg 2:2 (1:2; 1:0; 0:0)

Vārti: 5:26 Lapenkovs (Valujskis, Maklīns, vair.) 0:1; 9:14 Skvorcovs (Begovs) 1:1; 15:20 Ahmetovs (Žafjarovs) 1:2; 25:58 Skvorcovs (Ozoliņš, Bičevskis) 2:2;

Vārtsargi: Mīkaels Telkvists - Ņikita Ložkins

Metieni: 13-9

Soda minūtes: 8-4

Skatītāji: 6160

Dinamo sastāvs uz spēli:Vārtsargi: #32 Mikael Tellqvist (#36 Jakub Sedlacek);

Aizsargi: #8 Sandis Ozoliņš (C) - #9 Krišjānis Rēdlihs, #33 Mat Robinson - #80 Georgijs Pujacs, #2 Rodrigo Laviņš - #11 Kristaps Sotnieks;

Uzbrucēji: #81 Marcel Hossa - #18 Kyle Wilson - #95 Juris Upītis, #77 Marcel Hascak - #38 Paul Szczechura - #70 Miks Indrašis, #71 Roberts Bukarts - #41 Jamie Johnson - #79 Vitālijs Pavlovs, #96 Māris Bičevskis - #7 Rustams Begovs - #13 Gunārs Skvorcovs.

Pēdējos mačos Dinamo sniegums atšķiras visai krasi - viesos 2:6 Magņitogorskā, tad teicama atspēlēšanās un 5:2 varoņdarbs Čeļabinskā pret Traktor, bet gaidīto trīs punktu vietā pirmdien Rīgā ar Vladivostokas Admiral sanāca rūgta vilšanās - 2:5 (bija arī 0:5), turklāt, abus vārtus guva aizsargs Kristaps Sotnieks. Pareizie secinājumi nu jāizdara dinamiešu galvenajam trenerim Artim Ābolam, kurš pēc zaudējuma bija ļoti neapmierināts ar savu padoto sniegumu. Pēdējās trīs spēlēs Dinamo aizsardzība kapitulējusi 13 reižu. Tuvāko nedēļu komandai nespēs palīdzēt viens no aizsardzības balstiem Arvīds Reķis, kuram spēlē pret Admiral pa kāju neveiksmīgi trāpījusi ripa.

Metallurg nenovērtēšana var maksāt dārgi - nesen klubs savā laukumā ar 3:2 uzveica zvaigžņoto Sanktpēterburgas SKA, bet nupat pēdējā spēlē pirmdien tika pie punkta arī Prāgā pret Lev (2:3 bullīšos).

Turnīra tabulā gan viss aizvien ir kārtībā - rīdzinieki ar 75 punktiem 43 spēlēs ieņem 5.vietu Rietumu konferencē, bet 9.vietas īpašnieki Mitišču Atlant atpaliek par veseliem 16 punktiem. Tikmēr mūsu pretinieki Metallurg 44 spēlēs iekrājuši vien 36 punktus un tas ir pārliecinoši sliktākais rādītājs visā līgā. Pēdējās sešās spēlēs komanda izcīnījusi tikai vienu uzvaru, bet šosezon 21 viesos aizvadītajā mačā uzvarējusi tikai trīs reizes. Tiesa, arī dinamieši šobrīd nevar lepoties ar krietni labākiem rādītājiem - divas uzvaras septiņās pēdējās spēlēs.

Pirmajā abu komandu duelī 3.oktobrī viesos ar 2:0 uzvarēja Dinamo, vārtus gūstot Aleksandram Ņiživijam un Andrim Džeriņam. Tieši pēc šīs neveiksmes, kas metalurgiem toreiz bija devītā pēc kārtas, darbu zaudēja galvenais treneris Aleksandrs Kitovs. Viņa vietā stājās Germans Titovs, kura vadībā komanda zaudēja pirmos piecus mačus, vēlāk arī 11 pēc kārtas. Pastarīši vēl ne reizes sešu sezonu laikā nav sasnieguši play-off un šī sezona nebūs izņēmums. Teorētiski gan vēl iespējams iegūt 30 punktus (līdz play-off robežai 24), tomēr tas nav reāli komandai ar vienu no vājākajiem uzbrukumiem un sliktākajām aizsardzībām visā līgā. Rezultatīvākais komandā ir Jevgēņijs Lapenkovs (6+10), pa 15 punktiem Rafaelam Ahmetovam (4+11) un aizsargam Jegoram Martinovam (6+9). Vārtu drošība regulāri tiek uzticēta 18 gadus vecajam Iļjam Sorokinam, kurš 22 spēlēs ielaidis vidēji 2,68 ripas un atvairījis 91,7% metienu.

Jaunākā informācija liecina, ka pirms spēles ar rīdzinikiem komanda atbrīvojusi uzreiz četrus spēlētājus, arī rezultatīvāko aizsargu Martinovu.

Pēc šīs spēles Rīgā viesosies arī Novosibirskas Sibirj (piektdien) un Habarovskas Amur (svētdien). Visticamāk, kādā no šiem mačiem Dinamo sastāvā uz ledus dosies arī Lauris Dārziņš, kurš nupat vienojies ar rīdziniekiem par ilgtermiņa līgumu līdz 2016./2017.gada sezonas beigām.

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana