• Rīgas «Dinamo» rezultatīvā, emocionālā cīņā gūst svarīgāko uzvaru šosezon vakar
  • Ābols: Mums katra spēle Gagarina kausā ir izšķiroša vakar
  • Ržiga telefoniski uzzina, ka ir atlaists no «Avangard» šodien
  • Enlunda «hattrick» palīdz «Sibirj» sagraut «Ak Bars» šodien

Sērijā līdz četrām uzvarām Rīgas «Dinamo» komanda atrodas iedzinējos ar rezultātu 1-3. Piektā spēle, kas var kļūt par noslēdzošo sērijā, ceturtdien risināsies Doņeckā.

Rezultāts tika atklāts jau spēles ceturtajā minūtē, kad «Donbass» hokejists Laine saņēma lielisku piespēli no labās malas un nokļuva viens vārtu priekšā pret rīdzinieku vārtsargu Jakubu Sedlāčeku, pārspējot viņu. Līdz ar to Rīgas «Dinamo» komanda kā pirmā vārtus zaudēja jau trešajā mačā pēc kārtas.

Drīz pēc zaudētajiem vārtiem Rīgas «Dinamo» palika mazākumā, kad Marcels Hosa bija izmetis ripu ārpus laukuma, tomēr šajās divās minūtēs mājinieki darbojās ļoti pārliecinoši. Turpinājumā jau Rīgas «Dinamo» pārņēma iniciatīvu un desmitās minūtes ievadā no vārtu priekšas bīstamu metienu veica Pols Šekura, ko atvairīja «Donbass» vārtsargs Jāns Laco, bet pēc tam ripu neatļauti piespieda laukuma spēlētājs Sergejs Varlamovs, nopelnot divas soda minūtes. Gan šajā vairākumā gan turpmākajās minūtēs Rīgas «Dinamo» turpināja dominēt laukumā, bet neviena no iespējām izmantota netika.

Trešdaļas beigās jau «Donbass» izdevās apturēt rīdzinieku spiedienu, tomēr noraidījumu nopelnīja viesu spēlētājs Ruslans Fedotenko. Tā laikā Rīgas «Dinamo» bija viens ļoti bīstams moments, tomēr arī tas netika realizēts un pēc pirmās trešdaļas mājinieki joprojām atradās iedzinējos ar 0:1.

Kaut otrā perioda pirmo minūti aktīvāk aizvadīja viesi, drīz vien Rīgas «Dinamo» atkal centās pārņemt iniciatīvu, tomēr palika mazākumā par skaitliskā sastāva pārkāpumu. Arī šajā vairākumā «Donbass» neko bīstamu neizveidoja, bet pēc tam Rīgas «Dinamo» komandai turpināja piederēt pārsvars. Abām vienībām šī bija ceturtā cīņa piecu dienu laikā, spēles temps saglabājās ļoti augsts.

Otrās trešdaļas beigu daļā vairākkārt Sedlāčeka vārtiem uzbruka arī «Donbass» hokejisti un viņiem tas vainagojās ar panākumu, kad nepilnas divas minūtes pirms beigu sirēnas pretuzbrukumā izcēlās Jakuceņa. Neilgi pēc vārtu guvuma Jurim Upītim pa seju ar nūju iesita Lukāšs Kašpars, tomēr rīdzinieki joprojām nespēja izcelties un pēc 40 spēlētām minūtēm mājinieki jau bija nokļuvuši iedzinējos ar 0:2.

Rīgas «Dinamo» - Doņeckas «Donbass» 1:3 (0:1, 0:1, 1:2)

Vārtu guvēji: 1:0Tēmu Laine (Kiskanens, Vilsons) (3:44), 2:0 Maksims Jakuceņa (Dadonovs, 38:05), 3:0 Sergejs Varlamovs (Kašpars, 46:54), 3:1 Gints Meija (Bičevskis, Pujacs) (52:44), Tomass Kiskinens.

Metieni:

Soda minūtes:

Rīgas «Dinamo» komandas sastāvs

Vārtsargi: Jakubs Sedlāčeks (Mikaēls Telkvists);

Aizsargi: Georgijs Pujacs - Mets Robinsons, Sandis Ozoliņš (C) - Jēkabs Rēdlihs, Krišjānis Rēdlihs - Kristaps Sotnieks;

Uzbrucēji: Juris Upītis - Māris Bičevskis - Gints Meija, Lauris Dārziņš - Pols Šekura - Roberts Bukarts, Marsels Hosa - Andris Džeriņš - Aleksandrs Ņiživijs, Mārtiņš Cipulis - Rustams Begovs - Gunārs Skvorcovs.

Sērijas piektais mačs norisināsies ceturtdien Doņeckā. Ja sērijas uzvarētājs šajā mačā netiks noteikts, tad sestā spēle notiks Rīgā, bet, ja būs nepieciešama septītā cīņa - tad tā notiks Ukrainā.

Atgādināsim, ka sērija sākās piektdien, kad uzvaru ar 5:2 Doņeckā izcīnīja laukuma saimnieki, arī dienu vēlāk pārāka bija «Donbass», svinot panākumu ar rezultātu 3:1. Savukārt pirmdien skaistu panākumu ar 7:3 savā laukumā izcīnīja rīdzinieki.

Regulārās sezonas laikā abas komandas tikās divreiz, uzvaras dalot uz pusēm. Īpaši svarīga bija regulārā čempionāta pēdējā spēle, kurā izšķīrās komanda, kas iegūs sava laukuma priekšrocības šajā sērijā. Toreiz, 4. martā «Arēnā Rīga» ar 1:0 pārāka bija Ukrainas vienība.