18.01.2013. 19:58

Piektdienas vakarā Arēnā Rīga otro no kopumā četrām mājas spēlēm šajā sērijā aizvada Rīgas Dinamo hokejisti. Pretiniekos šoreiz pērnās sezonas pāridarītāji play-off turnīra 1.kārtā - Ņižņijnovgorodas Torpedo, kuri šosezon izmisīgi cīnās par vietu izslēgšanas spēlēs. Pēc 1.trešdaļas rezultāts ir 1:2 Torpedo labā, rīdziniekiem vārtus vairākumā guvis Pols Šehura. Savukārt viesiem izcēlušies Maksims Potapovs un kapteinis Mihails Varnakovs. Mača tiešraidi iespējams vērot kanālā TV6.

Maču abas komandas sāka piesardzīgi, neizceļoties ar bīstamiem uzbrukumiem. Pēc nospēlētām trijām minūtēm un 20 sekundēm ar precīzu metienu viesus vadībā izvirzīja Potapovs, kuram rezultatīvi asistēja arī bijušais Rīgas kluba leģionārs Mets Elisons. Neveiksmīgi šajā epizodē nospēlēja Māris Jučers, kurš nepaspēja pārvietoties no viena vārtu stūra uz otru un bija spiests kapitulēt.

Divas minūtes vēlāk lieliska iespēja panākt izlīdzinājumu bija Dinamo komandas kapteinim un uzbrukuma līderim Mārtiņam Karsumam, taču viņa raidītā ripa trāpīja pa vārtu pārliktni. Mača septītajā minūtē noraidījumu par pretinieka turēšanu ar nūju nopelnīja viesu hokejists Grigorijs Miščenko, bet Dinamo bija nepieciešamas tikai 25 sekundes, lai realizētu viena vīra pārsvaru. To pēc Krišjāņa Rēdliha metiena no zilās līnijas paveica kanādietis Šekura pēc pašaizliedzīgas cīņas vārtu priekšā. Ar rezultatīvu piespēli šajā vārtu guvumā izcēlās arī Miks Indrašis.

Cīņas turpinājumā iniciatīvu saglabāja Rīgas komandas spēlētāji, bet ar epizodiskiem pretuzbrukumiem atbildēja viesi no Ņižņijnovgorodas. Četras minūtes un 40 sekundes pirms pirmās trešdaļas beigām lieliska izdevība gūt savas vienības otros vārtus bija mājinieku labākajam snaiperim Aleksandram Žirū, bet vārtos teicami nospēlēja Vitālijs Kovaļs. kad līdz pirmā mača nogriežņa beigām bija atlikušas mazāk kā trīs minūtes, individuāli mājinieku zonā ieslidoja Torpedo spēlētājs Varnakovs un ar atkārtotu metienu no tuvas distances pārspēja Jučeru. Līdz ar to, pirmajā pārtraukumā "Dinamo" devās ar vienu vārtu deficītu.

Treneri šīs dienas mačam pieteikuši septiņus aizsargus un 13 uzbrucējus, jo pieteikumā ierakstīti četri jaunie hokejisti. Ārpus pieteikuma, no treneru rīcībā esošajiem hokejistiem, palikuši vārtsargs Mikaēls Tellkvists, aizsargs Guntis Galviņš un uzbrucējs Roberts Bukarts, kuri ir veseli, bet šodienas spēlei nav pieteikti. Vārtus šodien sargā Māris Jučers.

KHL regulārais čempionāts. 2013.gada 18.janvāris. Rīga, Arēna Rīga.

Rīgas Dinamo - Ņižņijnovgorodas Torpedo 1:2 (1:2; 0:0; 0:0)

Vārti: 3:20 Potapovs (Varnakovs, Elisons) 0:1; 7:01 Šehura (K.Rēdlihs, Indrašis, vair.) 1:1; 17:08 Varnakovs (Jevsejenkovs) 1:2;

Vārtsargi: Māris Jučers - Vitālijs Kovaļs

Metieni: 12-8

Soda minūtes: 0-2

Skatītāji:

Dinamo sastāvs: Jučers (Gudļevskis); Reķis - K.Rēdlihs, Laviņš - Cibuļskis, Sotnieks - Porejs, J.Rēdlihs; Karsums - Šehura - Indrašis, Žirū - Džonsons - Ankipāns, Biezais - Džeriņš - Meija, Ivanāns - Bičevskis - Skvorcovs, Pavlovs.

Jau kopš decembra otrās puses Dinamo spēlē pēc grafika uzvara-zaudējums. Ja 2013.gadu izdevās sākt ar svarīgu uzvaru Minskā (3:2), tad jau nākamajā mačā 1:4 Rīgā ar Donbass. Tad sekoja pārliecinošs panākums Maskavā ar Spartak (4:1), bet savā laukumā trešdien līgas līdervienību SKA uzvarēt nepratām (1:2), lai gan Mārtiņš Karsums jau 8.minūtē izvirzīja vadībā laukuma saimniekus.

Ar Torpedo dinamieši šosezon jau reizi tikušies, kad 25.septembrī viesos piekāpās ar 2:3. Toreiz mūsējiem izlīdzinājumu spēles 49.minūtē panāca Kaspars Daugaviņš, bet jau 18 sekundes vēlāk Torpedo iemeta uzvaras ripu. Nozīmīgākais spēks uzbrukumā šai komandai ir Mihails Varnakovs (35 punkti, 19 vārti+16 piespēles) un Dmitrijs Makarovs (11+24), bet līgas trešais labākais snaiperis ir Martins Ternbergs (21 gūti vārti, 12 piespēļu). Pamatvārtsargs arvien ir Vitālijs Kovaļs, kurš aizvadītajā pavasarī rīdziniekiem sagādāja ne mazums galvassāpju. Šosezon viņam 38 mačos tikai 14 uzvaras, 2.63 ielaistas ripas un 91,4% atvairītu metienu vidēji spēlē. Decembra beigās komanda nomainīja galveno treneri - Kari Jalonena vietā stājās Vjačeslavs Rjanovs, kura vadībā pagaidām deviņās spēlēs izcīnītas tikai trīs uzvaras.

Ja dinamiešu izredzes iekļūt play-off vairs ir tikai teorētiskas (atlikušas 9 spēles, līdz 8.vietai konferencē ir 11 punkti), tad Torpedo tās ir visai reālas - 55 punkti un 10.vieta konferencē. Priekšā esošajiem minskiešiem un Donbass ir tikai par punktu vairāk. Torpedo vietu tabulā šosezon lielā mērā nosaka arī sniegums izbraukumā, kur uzvarēts tikai četrās no 21 spēles - tā varētu būt iespēja Rīgas vienībai.