23.09.2013. 20:21

Šī vakara spēlei Dinamo treneri pieteikuši 22 spēlētājus – divus vārtsargus, septiņus aizsargus un 13 uzbrucējus. Salīdzinot ar iepriekšējo spēli pret Vitjaz (6:1), šovakar Vojteha Polāka vietā spēlēs Juris Upītis, savukārt vārtus sargās čehs Jakubs Sedlāčeks, dodot atpūtu Mīkaelam Telkvistam.

Jau ar pirmo metienu viesu bīstamākais uzbrucējs Vojteks Voļskis varēja gūt vārtus, bet savā vietā rīdzinieku vārtsargs Sedlāčeks. Jau 3.minūtē rīdziniekiem pirmā iespēja vairākumā pēc Pjotra Ščastļivija noraidījuma - skaitlisko pārsvaru realizēt gan neizdevās. Spēle ritēja visai mierīgā gaisotnē un trešdaļas pirmajā pusē reālu iespēju gūt vārtus bija ļoti maz. Perioda 13.minūtē teicama iespēja atklāt rezultātu bija Torpedo uzbrucējam Timam Brentam, kurš pēc lieliskas Voļska piespēles tomēr netika galā ar Sedlāčeku. Sākoties pēdējām piecām perioda minūtēm, teicamā pretuzbrukumā aizskrēja Gints Meija un Gunārs Skvorcovs, kurš tomēr līdz sev adresētajai piespēlei vārtu priekšā neaizsniedzās. Vēl brīdi vēlāk labs metiens padevās Kristapam Sotniekam, bet precīzi spēlēja Gelašvili. Pēdējā minūtē pretinieku otrā maiņa iespieda mūsējos zonā un noraidījumu izpelnījās kapteinis Ozoliņš. Pirmās 20 minūtes noslēdzās bez gūtiem vārtiem.

Otro periodu viesi sāka vairākumā un viņi izmantoja jau pirmo iespēju - aizsargs Jūso Hietanens ar patālu metienu atklāja rezultātu pēc spēlētām 44 sekundēm. Dinamo centās nekavējoties atbildēt, bet ar labu Indraša metienu no pašas vārtu priekšas Gelašvili tomēr tika galā. Drīz vien sekoja arī Sotnieka un Robinsona metieni, iniciatīvai pamazām pārejot Dinamo pusē. Tomēr vārtus vēlreiz guva viesi - Sakari Salminens pirmais nonāca pie atlēkušās ripas un Sedlāčeks kapitulēja otro reizi mačā.

KHL regulārais čempionāts. 2013.gada 23.septembris. Rīga, Arēna Rīga.

Rīgas Dinamo - Ņižņijnovgorodas Torpedo 0:2 (0:0; 0:2; 0:0)

Vārti: 20:44 Hietanens (Brents, Salminens, vair.) 0:1; 26:21 alminens (Makarovs, Immonens) 0:2;

Vārtsargi: Jakubs Sedlāčeks - Georgijs Gelašvili

Metieni: 11-12

Soda minÅ«tes: 2-2

SkatÄ«tāji:

Dinamo sastāvs uz spēli:

Vārtsargi: #36 Jakubs Sedlāčeks (#85 Rihards Cimermanis);

Aizsargi: #8 Sandis Ozoliņš (C) - #6 Arvīds Reķis, #33 Mets Robinsons - #11 Kristaps Sotnieks, #2 Rodrigo Laviņš - #44 Oskars Cibuļskis, #55 Edgars Siksna;

Uzbrucēji: #87 Gints Meija - #18 Kails Vilsons - #81 Marsels Hossa, #17 Aleksandrs Ņiživijs - #10 Artūrs Kuzmenkovs - #47 Mārtiņš Cipulis, #79 Vitālijs Pavlovs - #25 Andris Džeriņš - #13 Gunārs Skvorcovs, #95 Juris Upītis - #38 Pols Šehura - #70 Miks Indrašis, #22 Andris Siksnis.

Pirmajās astoņās jaunās KHL sezonas spēlēs rīdzinieki tikuši pie sešam uzvarām (piecas no tām pamatlaikā) un 18 punktiem, kas pagaidām ļauj ieņemt augsto 3.vietu kā Rietumu konferences, tā visas līgas kopvērtējuma tabulās. Dinamo šo mājas spēļu sēriju sāka ar 1:3 pret Kazaņas Ak Bars, kas pagaidām palikusi vienīgā spēle sezonā, kad nav izdevies tikt pie punktiem. Pēc tam 3:2 pēcspēles metienos ar Maskavas Dinamo un 6:1 pret Podoļskas Vitjaz. Jau divus mačus pēc kārtas vārtus guvuši Marsels Hosa (sezonā 3+3) un Pols Šehura (5+1). Seši punkti arī Kailam Vilsonam (5+1), tomēr komandas rezultatīvākais spēlētājs ir aizsargs Mets Robinsons, kurš ticis ne vien pie septiņiem punktiem (2+5), bet arī pie otra labākā lietderības koeficienta līgā (+10). Tikmēr vārtos ļoti pārliecinoši darbojas Mīkaels Telkvists - tikai 1.41 ielaista ripa vidēji mačā, 93.7% atvairītu metienu. Piecos no septiņiem mačiem viņš savos vārtos ielaidis tikai pa vienai ripai.

Torpedo sākuši nedaudz lēnāk - 11 punkti septiņos mačos (8.vieta Austrumos), taču pēdējā spēlē viesos ar 2:1 izdevās pārtraukt Maskavas CSKA trīs uzvaru sēriju. Par komandas vilcējiem sezonas ievadā kļuvuši jaunpienācēji - seši (3+3) punkti Vojtekam Voļskim, pieci (1+4) Timam Brentam. Vārtos lielisks ir jaunpienācējs Georgijs Gelašvili (1.23, 94.9%), taču mačā ar CSKA vārtus sargāja Dinamo senais paziņa Vitālijs Kovaļs (sezonā 2.30, 90.7%). Skudra galvenā trenera amatā tika apstiprināts šovasar, bet iepriekš viņš strādājis Čerepovecas Severstaļ un Novosibirskas Sibirj treneru korpusā. Skudra un Artis Ābols ir vienaudži (1973.gads), un savulaik pat spēlēja kopā Rīgas Pārdaugavā, tomēr vārtsargam Skudram karjera izvērtās krietni spožāka - viņa rēķinā laikā no 1997. līdz 2003.gadam 147 spēles NHL regulārajā čempionātā un vēl trīs play-off. Karjeru viņš noslēdza Krievijas superlīgā (2003-2007), kur pārstāvēja Voskresenskas Khimik, Maskavas CSKA un Novokuzņeckas Metallurg.

Abos regulārā turnīra mačos aizvadītajā sezonā pārāki bija Torpedo (4:3 Rīgā un 3:2 savā laukumā), bet Dinamo revanšējās Cerību kausa turnīrā - 4:1 Rīgā un 3:4 papildlaikā viesos ļāva rīdziniekiem iesoļot nākamajā kārtā un vēlāk triumfēt visā turnīrā.