18.02.2017. 17:44

, LSM.LV - Sports

Vārtus sezonas pēdējā spēlē "Dinamo" pamatlaikā guva Lauris Dārziņš un Guntis Galviņš, bet pēcspēles metienos izšķirošs bija Filipa Toluzakova trāpījums. Klātienē spēli "Arēnā Rīga" vēroja vairāk nekā 8000 skatītāju.

Abas komandas pamatlaikā pa reizei pabija vadībā, bet izšķirošie notikumi uzvarētāja noteikšanā abiem klubiem neko neizšķirošā mačā risinājās pēcspēles metienos. Abas komandas izpildīja pa sešiem metieniem, pirms Jāņa Kalniņa drošā darbība vārtos un Toluzakova vārtu guvums palīdzēja tikt pie diviem punktiem.

Pirmās trešdaļas vidū mājinieki nonāca zaudētājos - no labas pozīcijas vārtu priekšā metienu paspēja izdarīt Pavels Porjadins. Vadībā "Ņeftehimik" pabija gan tikai nepilnas trīs minūtes, līdz Dārziņa metiens skāra pretinieka nūju, kas ripu ievirzīja vārtos. Savukārt pāris minūtes pirms pārtraukuma ātrā uzbrukumā Galviņa metienu no zonas vidus viesu vārtsargs Andrejs Karejevs nespēja tvert.

Ņižņekamskas komandai otrās trešdaļas vidū izdevās rezultātu līdzsvarot, izmantojot skaitlisko vairākumu. Kalniņu ar metienu tuvajā stūrī pārspēja Rihards Ginge. Perioda beigās "Dinamo" bija tuvu vārtu guvumam, tomēr Tims Sestito trāpīja pa vārtu stabiņu.

Pēdējā trešdaļā darba netrūka Kalniņam, taču iespējas tikt pie uzvaras pamatlaikā bija arī mājiniekiem, kuri periodā neizmantoja divus skaitliskos vairākumus. Neveiksmīgi trešdaļa izvērtās Dārziņam, kurš savainojuma dēļ pameta laukumu pēc ripas trāpījuma pa roku.

"Dinamo" aizvadīja devīto sezonu KHL, kur iepriekš piecas reizes komanda piedalījās izslēgšanas turnīrā. Sezonas 60 spēlēs rīdzinieki guva 58 punktus un 21 uzvaru, taču no izslēgšanas spēļu zonas "Dinamo" šķīra 35 punkti.

Pirms mača Rīgā izredzes uz dalību izslēgšanas spēlēs bija zudušas arī Ņižņekamskas komandai.

Izslēgšanas spēlēs piedalīsies vairāki Latvijas hokejistu pārstāvētie klubi, turklāt uzbrucēja Mārtiņa Karsuma Maskavas "Dinamo" pirmajā kārtā tiksies ar Pētera Skudras trenēto Ņižņijnovgorodas “Torpedo”, kura sastāvā ir Kaspars Daugaviņš. Karsums regulārās sezonas izskaņā sestdien guva vārtus Maskavas "Dinamo" uzvarā 2:1 pret Ķīnas klubu "Kuņluņ Red Star". Šosezon Karsums 52 spēlēs iemeta 16 vārtus un veica 18 rezultatīvas piespēles.

Savukārt regulārās sezonas uzvarētāji Maskavas CSKA Rietumu konferencē pirmajā kārtā jeb ceturtdaļfinālā spēlēs pret Artūra Kuldas pārstāvēto Helsinku "Jokerit". Austrumu konferencē Omskas apgabala "Avangard" tiksies ar aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvēto Vladivostokas "Admiral".

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801