05.01.2017. 19:27
Latvijas komanda Rīgas «Dinamo» Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē ceturtdien ar rezultātu 0:2 (0:0, 0:0, 0:2) savā laukumā līdzīgā cīņā piekāpās Maskavas CSKA vienībai, kas pēc šī panākuma kļuva par visas līgas līderi. Rezultātu atklāja Kirils Petrovs, bet otros vārtus viesi ieraidīja jau tukšos vārtos.

Pateicoties tam, ka paralēli Helsinkos savu ceturto neveiksmi pēc kārtas cieta Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētā Sanktpēterburgas SKA komanda, CSKA pārņēmusi vadību līgas kopvērtējumā. Savukārt tieši SKA sestdien būs nākamā Rīgas «Dinamo» pretiniece.

Maču labāk iesāka rīdzinieki un spēja izveidot vairākus labus momentus, tomēr devītajā minūtē arī tika iegūts vairākums, kurā neko daudz mājinieki nespēja izveidot. Trešdaļas otrajā pusē jau labāk darbojās viesi no Maskavas, bet Rīgas «Dinamo» vārtos allaž labi nospēlēja Jānis Kalniņš un pirmajā periodā rezultāts tā arī netika atklāts.

Otrajā trešdaļā lielāks pārsvars piederēja CSKA komandai un regulāri tika radīti bīstami momenti pie Kalniņa vārtiem. Savukārt pati karstasinīgākā epizode bija perioda priekšpēdējā minūtē, kad pretuzbrukumā Maksimu Maminu klupināja Tims Sestito. Tas laukumā izraisīja asumus, bet uz Rīgas «Dinamo» vārtiem tika nozīmēts «bullītis», tomēr arī ar to Kalniņš tika galā. Tāpat perioda beigās traumu guva Pjotrs Sčastļivijs, priekšlaicīgi dodoties uz ģērbtuvēm un laukumā vairs neatgriežoties. Otrajā trešdaļā CSKA komanda izdarīja 23 metienus, kamēr mājinieki atbildēja tikai ar pieciem.

Arī trešā perioda ievadā pārsvars piederēja CSKA komandai. Kaut trešdaļas sākuma daļā rīdzinieki ieguva vairākumu, drīz pēc tā izturēšanas CSKA atklāja rezultātu, kad pēc saspēles izcēlās Kirils Popovs. Turpinājumā vairākas minūtes CSKA turpināja spiest pretiniekus un reizi arī trāpīja pa vārtu konstrukciju, bet cīņas izskaņā jau izmisīgi izraut neizšķirtu centās «Dinamo» komanda, spēlējot pat sešatā pret četriem hokejistiem, tomēr tieši šādā formātā ripu tukšos vārtos ieraidīja Vladimirs Žarkovs.

Par labākajiem spēlētājiem tika nosaukti abu komandu vārtsargi Iļja Sorokins un Kalniņš.

Zīmīgi, ka Rīgas «Dinamo» komanda nav guvusi vārtus četrās no pēdējām piecām spēlēm ar CSKA vienību.

Turpinājumā rīdzinieki sestdien uzņems SKA, bet pirmdien uzsāks piecu spēļu izbraukuma sēriju, kuras laikā viesosies arī Tālajos Austrumos un Ķīnā. Rīgā klubs atgriezīsies janvāra beigās, uzsākot priekšpēdējo mājas spēļu sēriju šosezon.

Vārtu guvēji:

1:0 Kirils Petrovs (Teļegins, Popovs) (48:21).

2:0 Andrejs Blažijevskis (59:43).

Savainojuma dēļ rīdziniekiem pagaidām vēl nevar palīdzēt Koltons Gilīss. Tikmēr pretiniekiem sastāvā atgriezies Jans Muršaks, bet izbraukumā nav devušies Valērijs Ņičuškins un Stefāns da Kosta.

2016.gadu «Dinamo» noslēdza ar diviem mačiem Helsinkos pret vietējo «Jokerit». Vispirms Artūra Kuldas pārstāvētajai komandai tika ciests zaudējums ar 0:3, bet dienu vēlāk Helsinku hokejisti pagarinājumā tika uzvarēti ar 3:2. «Dinamo» hokejisti pirmo reizi spēlēja KHL jaunajā pagarinājuma formātā «trīs pret trīs», kas šoreiz izdevās veiksmīgs. Savukārt Jauno gadu Rīgas klubs iesāka savā laukumā ar 5:2 uzvarot Čerepovecas «Severstaļ».

Tikmēr CSKA šis ir pirmais mačs Jaunajā gadā. 2016.gadu Maskavas klubs noslēdza 28.decembrī ar 5:3 Krievijas galvaspilsētas derbijā uzvarot Mārtiņa Karsuma pārstāvēto «Dinamo». CSKA vienība pēdējās astoņās spēlēs ir tikusi pie septiņām uzvarām.

Šī abām komandām ir otrā savstarpējā spēle šosezon. Oktobra vidū uzvaru ar 3:2 izcīnīja CSKA, trešos vārtus gūstot trīs minūtes pirms pamatlaika beigām. Kopumā abas komandas KHL tikušās 24 cīņās, no kurām septiņas uzvarējuši rīdzinieki, bet pārējās 17 Maskavas komanda.

«Dinamo» ar 42 punktiem 45 spēlēs ieņem pēdējo vietu starp 14 Rietumu konferences komandām, pirmajam astotniekam zaudējot 27 punktus. Tikmēr CSKA ar 101 punktu 45 cīņās ir otrā Rietumu konferencē un visā līgā, kur līdere ar 104 punktiem 45 dueļos ir SKA, kas ceturtdien piedzīvoja jau ceturto zaudējumu pēc kārtas.