29.12.2013. 19:15
Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komanda Rīgas Dinamo šī gada pēdējā spēlē svētdien Arēnā Rīga ar 1:3 piekāpās Slovākijas klubam Bratislavas Slovan. Tas rīdziniekiem bija pirmais zaudējums vēsturē pret šo vienību.

Rīdziniekiem mača 3.trešdaļā izcēlās Kails Vilsons, bet vārtus pretiniekiem guva Mihals Vondrka, Peters Olveckis un Mihels Miklīks. Pretinieku vārtsargs Jaroslavs Januss atvairīja 38 mājinieku metienus.

Rīgas Dinamo jau mača sākumā bija teicama iespēja gūt vārtus, kad pret vārtsargu izrāvās Miks Indrašis, taču viņa metiens atsitās pret vārtu stabu, savukārt Džeimija Džonsona atkārtots metiens bija nesekmīgs.

Drīz pēc tam rīdziniekiem bija iespēja spēlēt vairākumā, jo noraidījumu nopelnīja pazīstamais Miroslavs Šatans. Tiesa, Latvijas komandai viena vīra pārsvaru izmantot neizdevās, turklāt īsti nesekmējās arī ar nostāšanos zonā.

Trešdaļas turpinājumā starp abām komandām aizritēja atraisīta spēle, turklāt vienā no epizodēm Slovan pamanījās pārspēt Mīkaelu Telkvistu, taču tas tika izdarīts ar roku, līdz ar to vārtu guvums ieskaitīts netika. Pēc tam Rīgas Dinamo tika pie iespējas atkal spēlēt vairākumā, taču arī tas netika izmantots, pie tam Slovan mazākumā bieži tika pie ripas un pat mēģināja gūt vārtus, tomēr viņu centieni nevainagojās panākumiem.

Spēles 14.minūtē Arvīds Reķis neatļauti kavēja pretinieka izgājienu pret Telkvistu, kā rezultātā tiesneši uz mājinieku vārtiem nozīmēja soda metienu, ko realizēja Vondrka.

Pirmās trešdaļas izskaņā Georgijs Pujacs nopelnīja pirmo noraidījumu Latvijas komandai, tomēr pretinieki to nerealizēja. Tiesa, perioda pēdējā minūtē Slovan bija teicama izdevība gūt otros vārtus, taču Telkvists glāba pēc izgājienu viens pret vienu.

Otrā trešdaļa Latvijas komandai iesākās pagalam nesekmīgi, jo tika zaudēti vārti - pēc viesu metiena no zilās līnijas pirmais pie atlēkušās ripas bija Jurajs Mikušs, kura atkārtots raidījums atsitās pret vārtu stabu, taču neveiksmīgi Telkvists iestūma ripu vārtos.

Pēc vārtu zaudējuma Rīgas Dinamo hokejisti izskatījās nedaudz apmulsuši, taču viņi mēģināja zaudēto atgūt, tomēr ikreiz Slovan vārtsargs Jaroslavs Janušs spēlēja veiksmīgi.

Perioda vidū jau sāka izpausties pārliecinošs Latvijas komandas pārsvars, taču nedaudz vairāk kā četras minūtes līdz otrās trešdaļas beigām Telkvistam atkal nācās ķeksēt ārā ripu no saviem vārtiem, kad partnera piespēli no aizvārtes vārtu guvumā pārvērta Mihels Miklīks.

Trešdaļas pēdējā minūtē Telkvists glāba Rīgas Dinamo no ceturto vārtu zaudējuma, kad no tuvas distances zviedru centās pārspēt Šatans.

Arī trešā perioda sākumā Latvijas komandai bija lieliska iespēja gūt savus pirmos vārtus, taču Marcela Hosas metiens bija tieši virsū vārtsargam. Turpinājumā izpaudās manāms Rīgas Dinamo pārsvars, taču Slovan aizsargājās ļoti sekmīgi.

Taču perioda desmitajā minūtē rīdzinieki beidzot panāca vēlamo, kad no apmales atlēkušo ripu Januša sargātajos vārtos raidīja Vilsons, kuram šis bija jau 16.precīzais raidījums šosezon. Īsi pēc tam Rīgas Dinamo tika pie iespējas spēlēt vairākumā, un vairāk nekā desmit tūkstošu skatītāju atbalstīti hokejisti metās uz priekšu, taču viena vīra pārsvars tā arī palika neizmantots.

Kad abas vienības spēlēja jau pilnos sastāvos, Andris Džeriņš ar negaidītu metienu pārsteidza Slovan vārtsargu nesagatavotu, taču ripa atsitās pret vārtu stabu un neatrada ceļu tīklā.

Dueļa izskaņā Rīgas Dinamo par katru centu centās atspēlēties, taču vārtus gūt neizdevās, lai gan Telkvists tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju. Turklāt mājiniekiem pēdējo mača minūti nācās aizvadīt mazākumā, kas tika nopelnīts par skaitliskā sastāva pārkāpumu.

Kā ziņots, pirmajā mačā pēc decembra pārtraukuma rīdzinieki sestdien nenoturēja vadību un ar rezultātu 1:2 piekāpās Čehijas vienībai Prāgas Lev. Šajā cīņā rīdzinieku sastāvā atgriezās kanādiešu uzbrucējs Džeimijs Džonsons.

Savukārt šosezon ne pārāk veiksmīgi spēlējošā Slovan komanda piektdien ar 4:2 uzveica Ņižņekamskas Ņeftehimik.

Abu komandu pirmajā šīs sezonas tikšanās reizē 17.oktobrī Rīgas Dinamo tika pie panākuma izbraukumā ar rezultātu 4:3. Rīdzinieki slovākus bija uzveikuši visos trijos savstarpējos mačos KHL ietvaros, bet nu piedzīvoja pirmo zaudējumu.

Rīgas Dinamo sastāvs spēlei ar Slovan:

Vārtsargi: #36 Mikael Tellqvist (#35 Jakub Sedlacek);

Aizsargi: #8 Sandis Ozoliņš (C) - #6 Arvīds Reķis, #80 Georgijs Pujacs - #33 Mat Robinson, #9 Krišjānis Rēdlihs - #11 Kristaps Sotnieks;

Uzbrucēji: #95 Juris Upītis - #18 Kyle Wilson - #81 Marcel Hossa, #41 Jamie Johnson - #38 Paul Szczechura - #70 Miks Indrašis, #77 Marcel Hascak - #25 Andris Džeriņš - #79 Vitālijs Pavlovs, #71 Roberts Bukarts  - #7 Rustams Begovs - #47 Mārtiņš Cipulis.

Dinamo janvārī aizvadīs 12 mačus, astoņi no kuriem notiks izbraukumā. Pēc tam KHL čempionātā iestāsies vēl viens pārtraukums, kas veltīts Soču olimpiskajām spēlēm.

Ar 69 punktiem 38 spēlēs Latvijas klubs ieņem ceturto vietu Rietumu konferences kopvērtējuma tabulā. Trešajā pozīcijā ar 70 punktiem 39 mačos ir aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvētā Doņeckas Donbass vienība.

Savukārt Slovan ar 50 punktiem 38 spēlēs pakāpās uz 11.vietu konferencē.

Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs Sēlijas mežs, orientēšanās sporta klubs "Dolomīts M", Salas p., Salas n., LV-5230