23.09.2014. 21:11
Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komanda Rīgas Dinamo šodien uzsāk savu otro jaunās sezonas mājas spēļu sēriju, samērojot spēkus ar tabulas kaimiņiem Mitišču Atlant. Maču tiešraidē pārraida televīzijas kanāls TV6.

Spēles 3.trešdaļā rezultāts ir 4:2 mājinieku labā. Dinamo vārtus guvuši Lauris Dārziņš, Gunārs Skvorcovs, Milans Jurčina un Marcels Hosa, bet Atlant labā izcēlušies Igors Radulovs un Ondrzejs Ņemecs.

Viesi izvirzījās vadībā jau ar pirmo metienu, kad pēc spēlētām 76 sekundēm precīzs bija Igors Radulovs. Pēc zaudētajiem vārtiem rīdzinieki naski metās atspēlēties, radot vairākus bīstamus momentus pie Attes Engrēna sargātajiem vārtiem. Turpinājumā komandas apmainījās ar vairākiem noraidījumiem, perioda otrajā pusē Laurim Dārziņam vairākumā panākot izlīdzinājumu - 1:1! Atlikušajās piecās minūtēs Atlant tika pie vēl vienas iespējas vairākumā, kuru izmantot nespēja.

Otro periodu sekmīgāk iesāka rīdzinieki, kuri drīz vien ieguva trešo vairākuma iespēju mačā, kas gan palika nerealizēta. Jau spēlējot vienādos sastāvos, pēc Atlant aizsarga bīstama metiena no aizsega Dinamo komandu glāba Sedlāčeks, droši tverot ripu. Tikmēr svarīgus vārtus šajā spēlē guva rīdzinieku ceturtā maiņa - pie ripas tika Gunārs Skvorcovs, ar asu un precīzu metienu pārspējot Engrēnu - 2:1. Vēl nedaudz vēlāk soma sargāto vārtu stabiņu norībināja Dārziņa mestā ripa, rīdziniekiem par mata tiesu negūstot trešos vārtus. Aktivizējās viesi, aizvien biežāk apdraudot Sedlāčeka sargāto cietoksni un liekot laukuma saimniekiem aizsargāties. Perioda beigās abas komandas apmainījās ar nerealizētām iespējām skaitliskajā vairākumā, rezultātam mainoties vien pēdējās sekundēs - rīdzinieku aizsargs Milans Jurčina no soliņa aizskrēja uz tikšanos ar Engrēnu, savu iespēju garām nelaižot. Šajā epizodē teicama piespēle Jurim Upītim.

Trešā perioda ievadā ripa sejā trāpīja Dinamo pirmo vārtu autoram Dārziņam, bet vēl nedaudz vēlāk dinamieši palika arī bez Andra Džeriņa, pret kuru aizliegtu uzbrukumu galvas un kakla rajonā veica Radulovs. Viesu hokejists saņēma 5+20 soda minūtes, Dinamo tiekot pie piecām minūtēm vairākumā un teicamas iespējas pilnībā izšķirt mača iznākumu. Drīz vien ceturtos vārtus mājiniekiem guva Marcels Hosa, bet Ondržejs Ņemecs pusminūti vēlāk mazākumā prata samazināt starpību.

Dinamo treneri mačam pieteikuši 21 hokejistu - divus vārtsargus, septiņus aizsargus un 12 uzbrucējus. Vārtus šovakar sargā čehu leģionārs Jakubs Sedlāčeks.

KHL regulārais čempionāts. 2014.gada 23.septembris. Rīga, Arēna Rīga.

Rīgas Dinamo - Mitišču Atlant 4:2 (1:1; 2:0; 1:1)

Vārti: 1:16 Radulovs (Dibļenko, Gluhovs) 0:1; 15:10 Dārziņš (K.Rēdlihs, Cibuļskis, vair.) 1:1; 24:31 Skvorcovs 2:1; 39:53 Jurčina (Upītis) 3:1; Hosa (Ščastļivijs) 4:1; Ņemecs 4:2;

Vārtsargi: Jakubs Sedlāčeks - Atte Engrēns

Metieni: 20-26

Soda minūtes: 6-33

Skatītāji: 5520

Dinamo sastāvs uz spēli:

vārstargi: #36 Sedlāčeks (#31 Masaļskis); aizsargi: #9 K.Rēdlihs - #44 Cibuļskis, #5 Genovejs - #27 Pujacs (K), #11 Sotnieks - #68 Jurčina, #61 Augstkalns; uzbrucēji: #10 Dārziņš - #55 Vidells - #19 M.Rēdlihs, #81 Hossa - #24 Ščastļivijs - #87 Meija, #71 Bukarts - #25 Džeriņš - #70 Indrašis, #17 Saulietis - #95 Upītis - #13 Skvorcovs.

Mājas spēļu sērijas turpinājumā Latvijas komanda ceturtdien tiksies ar Podoļskas Vitjaz, bet sestdien pārbaudīs spēkus pret Vladivostokas Admiral.

Kā zināms, jauno sezonu Dinamo sāka ar trim spēlēm savā laukumā, izcīnot vienu uzvaru pār Minskas Dinamo, bet piekāpjoties latviešu uzbrucēja Jāņa Sprukta pārstāvētajai Jaroslavļas Lokomotiv un līgas debitantei Soči.

Vēlāk komanda sāka sezonas pirmo izbraukuma spēļu sēriju, kurā vispirms pieveica Ņižņekamskas Ņeftehimik, taču pēc tam cieta trīs zaudējumus pēc kārtas, papildlaikā atzīstot Toljati Lada pārākumu, kas piedzīvo savu atgriešanos līgā, bet pēc tam bullīšos atzina arī Čeļabinskas Traktor pārspēku. Izbraukuma tūre tika noslēgta ar neveiksmi pamatlaikā pret Hantimansijskas Jugra.

Atlant hokejisti šosezon aizvadītajās septiņās spēlēs spējuši tikt pie trim panākumiem. Kā zināms, Mitišču vienībā vārtsargu trenera pienākumus veic Sergejs Naumovs. Visās spēlēs Mitišču komandas vārtus sargājis soms Atte Engrēns, kuram vidēji 2,70 ielaistas ripas un 91,8% atvairītu metienu. Vēl pagājušajā sezonā Engrēns bija līgas vicečempionu Prāgas Lev otrais vārtsargs, bet pēc komandas izstāšanās no turnīra pievienojās Atlant. Uzbrukumā seši (5+1) rezultativitātes punkti zviedram Andreasam Engkvistam, bet 2+2 punktus iekrājis amerikāņu aizsargs Metjū Gilrojs.

Rīgas Dinamo rindās rezultatīvākais ir Miks Indrašis (0+6), kamēr Pjotrs Ščastļivijs iekrājis četrus (1+3) punktus. Vārtos pārmaiņus stājušies abi vārtsargi, katram tiekot pie viena panākuma, tomēr čeha Jakuba Sedlāčeka statistika vismaz šobrīd ir nedaudz labāka nekā nomināli pirmajam numuram Edgaram Masaļskim (ripas 2,05 pret 3,80, atvairīto metienu % 93,1 pret 87). Pēdējā spēlē Hantimansijskā Masaļskis ielaida divas ripas jau pirmajās minūtēs un tika nomainīts, bet trešajā periodā Jugra trīs reizes īsā brīdī izrēķinājās arī ar Sedlāčeku. Pārliecība jāatgūst savu līdzjutēju priekšā.

Ar astoņiem punktiem septiņās spēlēs Dinamo pašlaik ieņem Rietumu konferences kopvērtējuma desmito vietu, kamēr Atlant ar tikpat punktiem ir pozīciju augstāk.