05.09.2013. 20:30

Vārtu guvēji: 1:0 Gints Meija (Hosa, 1:29), 2:0 Kails Vilsons (Rēdlihs Hosa) (9:38, vair.).

Laukuma saimnieki spēli un jauno sezonu sāka ļoti veiksmīgi, kad jau otrajā minūtē pēc Marcela Hosas metiena pirmais pie Kevina Lalanda atsistās ripas piesteidzās Meija, kurš ļoti pārliecinoši raidīja to vārtu tīklā un guva ātrākos «Dinamo» vārtus visu KHL sezonu ievadmačos.

Turpinājumā Rīgas klubs divas minūtes bija spiests spēlēt mazākumā, tomēr viena vīra deficīts tika izturēts, reizi spēlē veiksmīgi iesaistoties Mīkaelam Telkvistam. Pēc tam noraidījumu pretinieku rindās izpelnījās Andris Džeriņš, bet rīdzinieki spēles desmitajā minūtē spēja to pārvērst vārtu guvumā un panākt 2:0 savā labā, kad Krišjāņa Rēdliha piespēli no aizvārtes vārtu guvumā pārvērta Latvijas kluba debitants Vilsons.

Pēc otrajiem zaudētājiem vāriem kādu laiku pārsvars piederēja Minskas komandai, ko mājinieki spēja izturēt un pēc tam izkārtoja sev divas labas vārtu gūšanas iespējas, kuras neizmantoja Juris Upītis.

Divas reizes pamatīgu «karuseli» pie viesu vārtiem sagrieza Rīgas «Dinamo» pirmā maiņa, kas ļāva laukuma saimniekiem spēles kontroles grožus saglabāt savās rokās. Rīgas «Dinamo» kopumā pirmajā trešdaļā veica uz pusi vairāk metienu nekā viesi, pārliecinoši diktējot notikumus laukumā.

Otrās trešdaļas ievadā Rīgas «Dinamo» ļoti pārliecinoši aizvadīja divas minūtes mazākumā. Pēc tam pārsvars atkal pārgāja laukuma saimnieku pusē, kas vislabāk izpaudās ar pirmās maiņas dominējošo sniegumu. Iespēja izcelties bija Mārtiņam Cipulim, tomēr savā vietā bija Lalands. Minskas «Dinamo» komandā lielākos draudus rīdzinieku vārtiem radīja pirmā maiņa, taču līdz izteiktām vārtu gūšanas iespējām viesi netika.

Arī otrās trešdaļas otrajā pusē laukumā izpaudās Rīgas «Dinamo» pārsvars, bet labāko iespēju izcelties neizmantoja Oskars Cibuļskis, kurš no tuvas distances raidīja ripu garām sāncenšu vārtiem. Minskas kluba pārstāvji tikmēr centās atbildēt ar pretuzbrukumiem, tomēr tie reālus draudus Telkvistam neradīja. Labākā izdevība viesiem bija trešdaļas priekšpēdējā minūtē, kad savu komandu ar noteikumu pārkāpumu, paklupinot pretinieku, glāba Telkvists. Atlikušajā laikā mazākumā mājinieki savus vārtus nosargāja pārliecinoši.

Rīgas «Dinamo» komandas sastāvs

Vārtsargi: Mikaēls Telkvists, (Rihards Cimermanis).

Aizsargi: Sandis Ozoliņš (C) - Krišjānis Rēdlihs, Mets Robinsons - Georgijs Pujacs, Kristaps Sotnieks - Oskars Cibuļskis un Edgars Siksnis.

Uzbrucēji: Marsels Haščāks - Pols Šekura - Miks Indrašis, Juris Upītis - Kails Vilsons - Marsels Hosa, Roberts Bukarts - Andris Džeriņš - Gints Meija, Vitālijs Pavlovs - Artūrs Kuzmenkovs - Mārtiņš Cipulis.

Pēc spēles ar Minskas klubu Rīgas «Dinamo» dosies uz četru spēļu izbraukuma tūri, kurā tiksies ar Zagrebas «Medveščak», Maskavas «Spartak», Doņeckas «Donbass» un Sanktpēterburgas SKA vienībām.

AS «Dinamo Rīga» komandai uzstādījusi mērķi iekļūst Gagarina kausa izslēgšanas turnīrā.

Katrai komandai regulārajā čempionātā būs jāaizvada 54 spēles. Regulārā sezona noslēgsies 4. martā, bet Gagarina kausa izcīņa sāksies trīs dienas vēlāk. KHL regulārajā sezonā tiks aizvadītas 756 spēles.

Rīgas «Dinamo» arī šogad spēlēs Bobrova divīzijā kopā ar Maskavas CSKA, Sanktpēterburgas SKA, Bratislavas «Slovan», Minskas «Dinamo», Zagrebas «Medveščak» un Prāgas LEV.

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801
Čerņavskis Vladislavs Čerņavskis VladislavsDžudo, Sambo, Džiu-džitsu, Kaujas sambo, MMA