02.03.2014. 16:03

• «Dinamo» ārsts atzīst savu vainu Pavlova dopinga analīzēs vakar
  • Rīgas «Dinamo» svin piekto uzvaru pēc kārtas 2014. g. 28. februāris
  • Kvēps: «Dinamo» ārsts nav bijis pietiekami vērīgs 2014. g. 28. februāris

Vārtu guvēji: 1:0 Džeimijs Džonsons (Hosa, Sotnieks) (06:57), 1:1 Andrejs Stas (Materuhins, Krajičeks) (13:20), 2:1 Aleksandrs Materuhins (Krajičeks, 28:20), 3:1 Rihards Lintners (Kitarovs, Zaharovs) (31:15).

Spēli pārliecinošāk iesāka Rīgas «Dinamo» komanda, tomēr ātri vien Minskas vienība atguvās un arī sāka veidot uzbrukumus. Tomēr septītajā minūtē viesi atklāja rezultāti - pēc filigrānas Marcela Hosas piespēles sekmīgs izgājienā bija Džonsons, gūstot vien savus otros vārtus kopš atgriešanās Rīgas «Dinamo» rindās.

Arī turpinājumā Rīgas «Dinamo» hokejisti cīnījās pārliecinoši, tomēr 14.minūtē minskiešiem izdevās realizēt skaitlisko vairākumu, kad vārtu priekšā eleganti nocīnījās Andrejs Stass. Turpinājumā viena iespēja cīnīties vairākumā bija arī rīdziniekiem, bet tā netika izmantota un periods noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu 1:1.

Arī otrajā trešdaļā abas komandas spēlēja samērā atbrīvoti, bija maz bīstamu epizožu un metienu, bet rezultāta ziņā sekmīgāki bija minskieši - sākotnēji viņi devītajā minūtē pārņēma vadību, kad pēc sekmīgas individuālās darbības izcēlās Aleksandrs Materuhins, bet vēl trīs minūtes vēlāk pretuzbrukumā vārtus guva arī Rihards Lintners.

Trešdaļas beigās, spēlējot mazākumā, Minskas «Dinamo» ar metienu no zilās līnijas guva vēl vienus vārtus, tomēr tiesnesis tos neieskaitīja, jo brīdi iepriekš mājiniekiem tika fiksēts skaitliskā sastāva pārkāpums. Līdz ar to pēc 40 spēlētām minūtēm Latvijas vienība zaudēja ar 1:3.

Rīgas «Dinamo» sastāvs mačam ar Minskas vienību

Vārtsargi: Mikaēls Telkvists (Jakubs Sedlāčeks);

Aizsargi: Mets Robinsons, Mārtiņš Porejs, Krišjānis Rēdlihs, Jēkabs Rēdlihs, Rodrigo Laviņš, Kristaps Sotnieks.

Uzbrucēji: Marsels Hosa, Māris Bičevskis, Lauris Dārziņš, Marsels Haščāks, Džeimijs Džonsons, Aleksandrs Ņiživijs, Roberts Bukarts, Andris Džeriņš, Gunārs Skvorcovs, Mārtiņš Cipulis, Juris Upītis, Rustams Begovs.

Šī ir Rīgas «Dinamo» priekšpēdējā spēle regulārajā turnīrā - otrdien vēl atlicis savā laukumā aizvadīt dueli pret aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvēto Ukrainas klubu Doņeckas «Donbass».

Abas vienības pēdējo reizi savā starpā tikās 2013.gada septembrī, kad sezonas pirmajā spēlē rīdzinieki pieveica pretiniekus ar 2:1.

Pirms gaidāmajām Gagarina kausa spēlēm Rīgas «Dinamo» komandu piemeklējušas jūtamas sastāva problēmas. Vismaz mēnesi rokas lūzuma dēļ nevarēs spēlēt aizsargs Arvīds Reķis, muguras savainojuma dēļ sezona, visticamāk, ir beigusies kanādiešu uzbrucējam Kailam Vilsonam, kurš ir vienības rezultatīvākais spēlētājs. Tāpat kļuvis skaidrs, ka sezona beigusies uzbrucējam Mikam Indrašim, kurš iedzīvojies papēža kaula lūzumā, bet jau ilgstoši smagu traumu dēļ komandai nevar palīdzēt aizsargs Oskars Cibuļskis un uzbrucējs Gints Meija.

Pašlaik nav zināms, vai līdz Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) lēmumam par iespējamo diskvalifikāciju klubam varēs palīdzēt Olimpiādes laikā dopinga lietošanā pieķertais uzbrucējs Vitālijs Pavlovs.