24.01.2014. 17:30

• Rīgas «Dinamo» piedzīvo pārliecinošu sakāvi pret «Vitjaz» 2014. g. 22. janvāris
  • Ābols: Vienkārši skatījāmies, kā spēlē «Vitjaz» 2014. g. 22. janvāris
  • «Dinamo» bez Ozoliņa un Hosas dodas uz pēdējo izbraukumu pirms OS 2014. g. 21. janvāris

Vārtu guvēji: 1:0 Dominiks Granjāks (Gorovikovs) (8:56, vair.), 1:1 Kristaps Sotnieks (Vilsons, Dārziņš) (28:32, vair.), 2:1 Rustams Begovs (Šekura, Indrašis) (37:19).

Jau pirmajās sekundēs apšaubāmā situācijā noraidīts tika Georgijs Pujacs, bet sekojušajā mazākumā rīdziniekus vairākas reizes glāba Mīkaels Telkvists. Vienādos sastāvos «Dinamo» centās apdraudēt sāncenšu vārtus, tomēr cīņa kopumā ritēja bez izteiktām iespējām kādai no komandām izcelties. Šo situāciju mainīja Andra Džeriņa nevajadzīgais noraidījums trešdaļas vidū, pēc kura mājinieki viena vīra pārsvaru pārvērta gūtos vāros, kad ar spēcīgu metienu izcēlās slovāks Dominiks Granjāks.

Arī pēc zaudētajiem vārtiem rīdzinieki centās darboties aktīvi, taču tā rezultātā trešo reizi nokļuva mazākumā. Tajā «Dinamo» hokejisti darbojās ļoti pārliecinoši un savus vārtus nosargāja. Viesi bija izteikti labāki spēka cīņā par ripu, tomēr Maskavas klubs prata kontrolēt spēles gaitu.

Otrās trešdaļas ievads aizritēja zem Maskavas kluba zīmes, bet Rīgas «Dinamo» no otrajiem zaudētājiem vārtiem glāba vienīgi veiksme un Telkvists. Tāpat rīdzinieki par skaitliskā sastāva pārkāpumu divas minūtes aizvadīja mazākumā, kad ar pašaizliedzīgu spēli rezultāts tika saglabāts nemainīgs. Drīz pēc tam rīdzinieki tika pie iespējas spēlēt vairākumā, un savu iespēju izmantoja pilnībā, kad Kaila Vilsona piespēli no pašas vārtu priekšas rezultatīvā raidījumā pārvērta Kristaps Sotnieks.

Pēc zaudētājiem vārtiem Maskavas «Dinamo» metās aktīvos uzbrukumos, tomēr viesi likvidēja visas briesmas. Traumas dēļ laukumu bija spiests pamest Gunārs Skvorcovs, bet trešdaļas pēdējās minūtēs noraidīts tika Begovs. Vairākumā mājinieki pie viesu vārtiem radīja pamatīgu spriedzi, tomēr Rīgas «Dinamo» ar lielām pūlēm savus vārtus nosargāja. Uzreiz pēc tam uzbrukuma iespēja pavērās Rīgas klubam, un to izmantoja Begovs, kurš pēc pagrieziena veiksmīgi ieraidīja ripu vārtu tālajā stūrī.

Trešdaļas pēdējā minūtē kautiņā iesaistījās Marsels Haščāks.

No izbraukumā līdzi atbraukušajiem spēlētājiem piektdienas mačam nebija pieteikti Salvis Balandīns, Mārtiņš Porejs un Aleksandrs Ņiživijs, kā arī saslimušie Rodrigo Laviņš, Džeimijs Džonsons un Juris Upītis.

Rīgas «Dinamo» sastāvs mačam ar Maskavas «Dinamo»

Vārtsargi: Mikaēls Telkvists (Jakubs Sedlāčeks).

Aizsargi: Georgijs Pujacs - Mets Robinsons, Arvīds Reķis(C) - Kristaps Sotnieks, Krišjānis Rēdlihs - Jēkabs Rēdlihs, Edgars Siksna.

Uzbrucēji: Marsels Haščāks - Pols Šekura - Miks Indrašis, Lauris Dārziņš - Kails Vilsons - Mārtiņš Cipulis, Roberts Bukarts - Andris Džeriņš - Vitālijs Pavlovs, Māris Bičevskis - Rustams Begovs - Gunārs Skvorcovs, Deivids Sarkanis.

Abu komandu pirmajā savstarpējā mačā 19. septembrī Rīgā dramatiskā cīņā panākumu ar 3:2 pēcspēles metienu sērijā guva laukuma saimnieki. Toreiz vienu sekundi pirms pamatlaika beigām, kad ar 2:1 vadībā bija viesi, izlīdzinājumu panāca Pols Šekura.

Turnīra tabulas Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas «Dinamo» ar 47 mačos izcīnītiem 80 punktiem ieņem 7. vietu, bet Maskavas «Dinamo» tikpat spēlēs nopelnītie 102 punkti dod pirmo vietu zonā un visā līgas kopvērtējumā.

Priekšpēdējo spēli pirms Soču olimpiskajām spēlēm Rīgas «Dinamo» aizvadīs svētdien Kazaņā, kad paredzēta tikšanās ar vietējo «Ak Bars», bet izbraukumu noslēgs nākamajā otrdienā pret Ņižņijnovgorodas «Torpedo».