12.10.2015. 20:33
Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas vienība Rīgas Dinamo kārtējās regulārās sezonas spēlē pirmdien savā laukumā cīnās ar Magņitogorskas Metallurg spēlētājiem.

Dueli tiešraidē iespējams vērot kanālos TV6, TV5 un Viasat Sport Baltic.

Mača 2.trešdaļā ar 1:0 priekšā ir viesi, vārtus vairākumā guvis Vojteks Voļskis.

Jau spēles sākums izvērtās diezgan aktīvs. Piektajā minūtē rīdzinieki izdarīja vairākus bīstamus metienus uz viesu komandas vārtiem, pretinieku aizsardzības zonā spēlējot ilgāku laiku. Tomēr uzreiz pēc tam bīstams metiens padevās jau viesu komandu pārstāvošajam Danisam Zaripovam. Tiesa, viņa raidītā ripa lidoja tieši virsū Dinamo zviedru vārtsargam Jūakimam Ēriksonam.

Septītajā minūtē pēc skaista izgājiena labs metiens padevās Mikam Indrašim, taču arī viņa raidītā ripa neielidoja Metallurg vārtos. Nākamajās spēles minūtēs komandas apmainījās ar bīstamiem momentiem, pēc kā rīdzinieki nopelnīja divus divu minūšu vairākumus. Lai arī Rīgas kluba hokejisti ilgi saspēlējās pretinieku aizsardzības zonā, pie gūtiem vārtiem tikt neizdevās.

Uzreiz pēc otrā neizmantotā vairākuma uz noraidīto soliņu devās Rīgas klubā spēlējošais Krišjānis Rēdlihs, taču arī pretinieki nespēja gūt vārtus, spēlējot nevienādos sastāvos.

Pēc sezonas pirmās trīs uzvaru sērijas rīdzinieki atkal cietuši divus zaudējumus - trešdien ar 1:3 piekāpās Ņižņekamskas Ņeftehimik, bet piektdien pēcspēles metienu sērijā ar 2:3 piekāpās Čeļabinskas Traktor spēlētājiem.

Nesen rīdzinieki atbrīvojās no diviem uzbrucējiem - vācietis Fēlikss Šics karjeru turpinās Pētera Skudras trenētajā Ņižņijnovgorodas Torpedo vienībā, bet latvietis Roberts Bukarts pie jaunas komandas vēl nav ticis.

Tāpat vienībai pašlaik nevar palīdzēt aizsargs Aleksandrs Jerofejevs, kuram pagājušajā nedēļā tika konstatēts smadzeņu satricinājums. Galvas savainojums ir vēl vienam aizsargam Oskaram Cibuļskim. Rīdzinieku sastāvā palikuši vien seši šīs pozīcijas spēlētāji, tādēļ no HK Rīga izsaukts 19 gadus vecais Uvis Balinskis.

Piecos mačos savā laukumā Rīgas Dinamo komanda šosezon svinējusi tikai vienu panākumu. Savukārt 13 izbraukuma cīņās gūtas piecas uzvaras.

2014.gada Gagarina kausa ieguvēja no Magņitogorskas, ko trenē slavenais Maiks Kīnens, šajā mēnesī guvusi tikai divas uzvaras četros mačos. Iepriekšējā cīņā tā piektdien ar 2:3 zaudēja vienai no Rietumu konferences vājākajām vienībām Bratislavas Slovan.

Magņitogorskas Metallurg līderis Sergejs Mozjakins šosezon 18 spēlēs izcēlies ar 12 gūtajiem vārtiem un deviņām rezultatīvām piespēlēm, kas viņam dod otro vietu līgas rezultatīvāko spēlētāju sarakstā, atpaliekot vienīgi no Maskavas CSKA uzbrukuma līdera Aleksandra Radulova.

Pēc šī mača Rīgas Dinamo trešdien uzņems Ufas Salavat Julajev hokejistus, bet pēc tam nākamajā nedēļā plānota kārtējā trīs izbraukuma spēļu sērija, kuras ietvaros 24.oktobrī arī notiks viesošanās Magņitogorskā.

KHL Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas Dinamo ar 24 punktiem 19 mačos ieņem 12.vietu, tomēr labāko astotnieks ir tikai trīs punktu attālumā.

Savukārt Magņitogorskas vienība ar 31 punktu 18 mačos ieņem septīto vietu Austrumu konferencē.