10.09.2014. 21:51
Latvijas komanda Rīgas Dinamo jaunās Kontinentālās hokeja līgas (KHL) sezonas trešajā mačā savā laukumā trešdien ar rezultātu 1:2 (0:0, 0:1, 1:1) zaudēja debitantei Soči no Krievijas, kas tādējādi izcīnīja savu pirmo uzvaru šajā līgā.

Pilna vērsija:

, Diena.lv, Sports

Rīgas Dinamo vienībā precīzs bija Mārtiņš Cipulis, bet Soči komandas labā vārtus guva Mihails Aņisins un Andrē Petešons.

Vārtu drošība šajā spēlē tika uzticēta Jakubam Sedlāčekam, bet kā septītais aizsargs tika pieteikts Edmunds Augstkalns, kurš iepriekš šajā līmenī vēl nav spēlējis. Jau otrajā spēles minūtē noraidīts tika mājinieku kapteinis Georgijs Pujacs, tomēr vārtu drošība tika nosargāta, Jurim Upītim divas reizes bloķējot sāncenšu metienus. Pēcāk pēc Roberta Bukarta metiena pie Soči vārtsarga Tomāša Peperles vārtiem izcēlās pirmie asumi, taču noraidījumi nesekoja. Iniciatīvu laukumā pārņēma viesi, kas sagādāja darbu Sedlāčekam, taču pēc bīstama uzbrukuma Mārtiņa Cipuļa un Laura Dārziņa izpildījumā Dinamo tika pie pirmās iespējas spēlēt vairākumā. Briesmas pie pretinieku vārtiem radās vien pašā mazākuma izskaņā.

Drīz pēc tam noteikumi tika pārkāpti pret Andri Džeriņu. Šajā vairākumā Dinamo hokejisti darbojās daudz bīstamāk un bieži apdraudēja Peperles sargātos vārtus. Rezultāts gan palika neatklāts, taču arī pēc atgriešanās vienādos sastāvos iniciatīva piederēja laukuma saimniekiem. Pašās trešdaļas beigās izcelties varēja abas komandas, kad vispirms Sedlāčeks bija pārāks par pretinieka izgājienā viens pret vienu, bet pēc tam no vārtu priekšās bīstami meta Džeriņš. Trešdaļas pēdējās sekundēs noraidīts tika Dinamo leģionārs Līnuss Videls.

Otro trešdaļu Dinamo uzsāka ar Džeriņa noraidījumu, taču ilgstošais mazākums sekmīgi tika izturēts. Spēle ritēja ātrā tempā bez izteiktām vārtu gūšanas iespējām, iekams mājinieki netika pie vēl vienas iespējas spēlēt vairākumā, jo Aņisins tika sodīts ar 2+2 minūšu noraidījumu. Bīstami pa vārtiem meta Miks Indrašis, bet lieliski savus pienākumus veica Peperle, likvidējot arī citas briesmas pie saviem vārtiem. Ilgais vairākums netika izmantots, un uzreiz pēc tā Dinamo nokļuva zaudētājos, kad Oskara Cibuļska kļūdu savā zonā gūtos vārtos pārvērta Aņisins.

Drīz pēc gūtajiem vārtiem viesi bija tuvu pārsvara dubultošanai, kamēr Dinamo sniegums bija nepārliecinošs. Trešdaļas izskaņā laukuma saimnieki tika pie vēl viena vairākuma, taču arī šoreiz droši vārtos darbojās Peperle. Pilnos sastāvos spēle pārvirzījās pie Dinamo vārtiem, kur asumos iesaistījās Pujacs un Čārlzs Genovejs. Tas noveda pie mājinieku nokļūšanas mazākumā, taču līdz trešdaļas beigām rezultāts nemainījās.

Trešo trešdaļu Dinamo komanda sāka ļoti veiksmīgi, vispirms izturot atlikušo mazākuma laiku, bet otrajā minūtē izlīdzinot rezultātu, kad Aņisinu sāncenšu aizsardzības zonā apzaga Indrašis, bet viņa piespēlēto ripu no vārtu priekšas tīklā ieraidīja Cipulis. Gūtie vārti iedvesmoja rīdziniekus jauniem uzbrukumiem, kuros labas iespējas izcelties bija Indrašim un Laurim Dārziņam. Pamazām gan viesiem izdevās atvirzīt spēli no saviem vārtiem, kas deva rezultātu, jo trešdaļas vidū Soči komandu vadībā atkal izvirzīja Petešons - pēc atkārtotiem mēģinājumiem viņš bija precīzs no vārtu priekšas.

Dinamo hokejisti ļoti apņēmīgi metās uzbrukumos, regulāri ielaužoties sāncenšu zonā un bieži veicot metienus pa vārtiem. Soči savu vārtu drošību sargāja brīžiem izmisīgā cīņā, bet pēc viena no pretuzbrukumiem raidīja ripu pa Rīgas kluba vārtu stabiņu. Dinamo komandas uzbrukumi tikmēr bija nemainīgi apjomīgi un bīstami. Sestais laukuma spēlētājs uz ledus devās divas minūtes pirms cīņas beigām. Teicamā metiena pozīcijā tika izvirzīts Indrašis, taču viņa pirmais raidījums vārtus nesasniedza, bet otro metienu tvēra Peperle.

KHL regulārais čempionāts. 2014.gada 10.septembris. Rīga, Arēna Rīga.

Rīgas Dinamo - HK Soči 1:2 (0:0; 0:1; 1:1)

Vārti: 30:23 Aņisins (Ščerbina) 0:1; 41:27 Cipulis (Indrašis) 1:1; 48:02 Petešons (Emertons) 1:2;

Vārtsargi: Jakubs Sedlāčeks - Tomašs Peperle

Metieni: 31-25

Soda minūtes: 10-12

Skatītāji: 4170

Dinamo sastāvs spēlei.

Vārstargi: #36 Jakubs Sedlāčeks (#31 Edgars Masaļskis);

Aizsargi: #9 K.Rēdlihs - #44 Cibuļskis, #5 Genovejs - #27 Pujacs (C), #11 Sotnieks - #68 Jurčina, #61 Augstkalns;

Uzbrucēji: #10 Dārziņš - #70 Indrašis - #47 Cipulis, #81 Hossa - #55 Vidells - #87 Meija, #71 Bukarts - #24 Ščastļivijs - #19 M.Rēdlihs, #95 Upītis - #25 Džeriņš - #13 Skvorcovs.Gaita, jāšanas sporta klubs Beibeži, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933
Kušnira Natālija Kušnira NatālijaFitness, Aerobika, Body-Bike
FTA
Reģistrēties