25.08.2015. 20:04
Ar spēli pret aizvadītās sezonas Gagarina kausa finālisti Kazaņas Ak Bars savu astoto sezonu Kontinentālajā Hokeja līgā (KHL) otrdien sāk Rīgas Dinamo hokejisti. Spēles tiešraide kanālā TV6.

Pēc mača 1.trešdaļas rezultāts vēl nav atklāts - 0:0.

Abas komandas savu pirmo dueli sezonā iesāka aktīvi, taču iniciatīva nepiederēja nevienai no tām, vienībām cīnoties līdzvērtīgi. Tiesa, pirmajās minūtēs ne pie vieniem vārtiem nebija vārtu gūšanas iespēju. Lai gan izdevību gūt vārtus nebija daudz, pirmā trešdaļa tika aizvadīta dinamiskā garā, turklāt bez lielām pauzēm.

Pašā trešdaļas izskaņā lieliska iespēja gūt vārtus bija rīdzinieku kapteinim Laurim Dārziņam, taču viņam izgājienā neizdevās pārspēt pretinieku vārtsargu. Neilgu brīdi vēlāk Latvijas komanda tika pie iespējas spēlēt vairākumā, kas gan palika neizmantots.

Latvijas komandai šajā mačā nākas iztikt bez uzbrucēja Andra Džeriņa, kurš, visticamākais, vienībai varēs pievienoties vien pirmajā izbraukuma sērijā, kas sāksies svētdien. Jau pirmajā mačā Rīgas Dinamo vārtos stājies zviedrs Jūakims Ēriksons, kurš tādejādi piedzīvojis debiju KHL, tāpat kā Roberts Locāns, Tims Sestito, Tomāšs Kundrāteks un Stīvens Seigo.

KHL regulārais čempionāts. 2015.gada 25.augusts. Rīga, Arēna Rīga.

Rīgas Dinamo - Kazaņas Ak Bars 0:0 (0:0; 0:0; 0:0)

Vārtsargi: #30 Joacim Eriksson (36 Jakub Sedlaček);

Aizsargi: #9 Krišjānis Rēdlihs (A) - #16 Steven Seigo, #58 Guntis Galviņš - #84 Tomas Kundratek, #11 Kristaps Sotnieks - #44 Oskars Cibuļskis, #23 Aleksandrs Jerofejevs;

Uzbrucēji: #10 Lauris Dārziņš (C) - #43 Tim Sestito (A) - #22 Ville Leino, #70 Miks Indrašis - #55 Felix Schutz - #19 Miķelis Rēdlihs, #17 Kaspars Saulietis - #87 Gints Meija - #69 Nikolajs Jeļisejevs, #12 Roberts Locāns - #21 Armands Bērziņš - #13 Gunārs Skvorcovs.

Aizvadītajā pavasarī Ak Bars Gagarina kausa finālā ar 1-4 kapitulēja Sanktpēterburgas SKA, tomēr nespējot iegūt trešo titulu KHL septiņās sezonās. Komandas uzbrukuma līderi Oskars Mellers, Džastins Azevedo un Aleksandrs Svitovs turpinās apdraudēt pretinieku vārtus, kamēr aizsardzībā pietrūks līderu Iļjas Ņikuļina un Jevgēņija Medvedeva.

Abas komandas tikās arī nupat aizvadītajā Dzelzceļa kausa izcīņā Rīgā, kad mājinieki nākamajiem turnīra uzvarētājiem piekāpās ar 2:3. Pagājušajā sezonā ar šādu pat rezultātu rīdzinieki zaudēja arī vienīgajā tikšanās reizē Kazaņā, bet kopumā 13 regulārā čempionāta spēlēs Dinamo šo spēcīgo pretinieku pārspējuši vien trīs reizes. Zīmīgi, ka savā laukumā Rīgai uzveikt Kazaņu KHL regulārā turnīra spēlē tā arī nav izdevies.

Rīdzinieki tomēr sezonu nesāks iespējami labākajā sastāvā- savainojumu guvis uzbrucējs Andris Džeriņš, kurš pirmos mājas mačus izlaidīs. Deviņās pārbaudes spēlēs komanda izcīnīja sešas uzvaras, pēdējā mačā ar 4:2 pārspējot Minskas Dinamo.

Turpinājumā jau ceturtdien Rīgā viesosies Čerepovecas Severstaļ, bet 30.augustā rīdzinieki sāks septiņu spēļu izbraukuma sēriju, savā laukumā atgriežoties vien 17.septembrī.

Jau vēstīts, ka KHL jaunās sezonas pirmajā mačā Maskavas CSKA aizraujošā cīņā pārspēja čempionus Sanktpēterburgas SKA.

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009