07.01.2017. 17:02
Kārtējo zaudējumu Kontinentālās hokeja līgas (KHL) čempionātā sestdien savā laukumā piedzīvoja šosezon neveiksmīgi spēlējošā Rīgas «Dinamo» komanda, kas «Arēnā Rīga» (9034 skatītāji klātienē) ar rezultātu 1:6 (0:0, 0:4, 1:2) kapitulēja Vācijas speciālista Oļega Znaroka un latvieša Harija Vītoliņa vadītajai Sanktpēterburgas SKA.

«Dinamo» rindās vienīgos vārtus guva Nikolajs Jeļisejevs, kuram tas bija otrais precīzais metiens sezonā.

Uzvarētājiem divus vārtus iemeta Jevgēņijs Ketovs, bet pa vienam precīzam metienam Vjačeslavam Voinovam, Maksimam Čudinovam, Vadimam Šipačovam un Viktoram Tihonovam.

Spēles sākumā neliels pārsvars piederēja viesiem, bet sestajā minūtē Vitālijs Pavlovs tika pie noraidījuma, «Dinamo» komandu atstājot mazākumā. Pēc mazākuma izturēšanas mājinieki tika pie pirmās labās vārtu gūšanas iespējas mačā, taču tā netika izmantota. Tāpat arī SKA savu iespēju atklāt spēles rezultātu neizmantoja, bet turpinājumā vēl vienu mazākumu «Dinamo» komandai atnesa Edgars Kulda.

Izturējuši spēli mazākumā Rīgas hokejisti ar pretuzbrukumiem centās apdraudēt pretinieku vārtu drošību, taču neviens no reidiem nenoslēdzās ar bīstamiem metieniem. Turpinājumā Sanktpēterburgas hokejisti kontrolēja spēles gaitu, bet perioda pēdējā minūtē jau trešo mazākumu mājiniekiem nopelnīja Miks Indrašis. Perioda pēdējā sekundē Gints Meija gandrīz izlauzās viens pret pretinieku vārtsargu, taču viņa metiens pa vārtiem tika apturēts.

Arī otrajā periodā mājinieki turpināja pelnīt mazākumus, kas SKA hokejistiem sarūpēja pirmo vārtu guvumu. Trešdaļas septītajā minūtē ar metienu no zilās līnijas mača rezultātu atklāja Vjačeslavs Voinovs. Vēlāk Rīgas hokejisti ieguva vairākumu, taču tas bija neveiksmīgs. Turpretī SKA uzreiz pēc sava mazākuma dubultoja pārsvaru, kad perioda vidū precīzi meta Jevgēņijs Ketovs.

Ar to gan viesu ofensīva nebeidzās, un četrarpus minūtes pirms perioda beigām Maksims Čudinovs panāca 3:0. Arī trešais vārtu zaudējums nesapurināja mājiniekus, kas viesiem ļāva turpināt dominēt laukumā. Minūti pirms trešdaļas beigām ceturto reizi Jakubam Sedlāčekam lika kapitulēta arī Vadims Šipačovs.

Trešajā trešdaļā SKA turpināja iesākto kursu, apdraudot mājinieku vārtu drošību, kamēr Jēkabs Rēdlihs tika pie noraidījumu, «Dinamo» kārtējo reizi nonākot mazākumā. Tuvojoties perioda vidum Filips Toluzakovs nopelnīja otro vairākumu laukuma saimniekiem, taču tas palika neizmantots. Turpretī SKA uzreiz pēc tam guva piektos vārtus, precīzi metot Ketovam.

Trešajā periodā piecas minūtes pirms pamatlaika beigām goda vārtus mājiniekiem iemeta Jeļisejevs, kuram asistēja Edgars Kulda un Georgs Golovkovs. Tāpat «Dinamo» gados jaunie hokejisti bija aktīvi arī spēles pēdējās minūtēs, taču otros vārtus gūt nespēja. Turpretī viesi pamatlaika pēdējā minūtē ieraidīja sesto ripu «Dinamo» vārtos, precīzi metot Rīgā dzimušajam Tihonovam.

Rīgas «Dinamo» - Sanktpēterburgas SKA 1:6 (0:0, 0:4, 1:2)

1:0 Vjačeslavs Voinovs (Širokovs, Kovaļčuks) (26:18, vair.).

2:0 Jevgēņijs Ketovs (Tihonovs, Herslijs) (30:15).

3:0 Maksims Čudinovs (Šipačovs) (35:19).

4:0 Vadims Šipačovs (Gusevs) (35:19).

5:0 Jevgēņijs Ketovs (Prohorkins, Jakovļevs) (50:35).

5:1 Nikolajs Jeļisejevs (Golovkovs, Kulda) (54:32).

6:1 Viktors Tihonovs (Prohorkins, Ketovs) (59:09).

Tikmēr citā spēlē sestdien Latviešu aizsargs Kristaps Sotnieks palīdzēja viņa un pieredzējušā vārtsarga Edgara Masaļska pārstāvētajai Toljati «Lada» komandai, ko trenē Artis Ābols, savā laukumā ar 4:2 (2:1, 1:1, 1:0) pārspēja spēcīgo Ufas «Salavat Julajev».

Masaļskis šajā mačā palika rezervē, bet viņa konkurents par vietu vārtos Iļja Ježovs atvairīja 36 no 38 pretinieku metieniem. Sotnieks laukumā pavadīja 26 minūtes un četras sekundes, kas bija otrais ilgākais spēles laiks komandā, pa to laiku bloķējot piecus metienus un izpelnoties divas soda minūtes, kura laikā «Salavat Julajev» guva savus pirmos vārtus.

pic.twitter.com/ai1H2FOb3j— Dinamo Riga (@hcDINAMORIGA) January 7, 2017

Ar šo maču rīdzinieki noslēdza trīs mājas spēļu sēriju, kura tika sākta otrdien ar uzvaru 5:1 pret Čerepovecas «Severstaļ», bet turpināta ceturtdien ar zaudējumu 0:2 pret Maskavas CSKA. Tieši pēc šīs spēles SKA zaudēja visas līgas un Rietumu konferences līderu godu, jo viņus apsteidza «armijnieki».

Rietumu konferencē CSKA un SKA ir pa 107 punktiem. Maskavieši ir aizvadījuši vienu spēli vairāk, taču ieņem augstāku vietu, jo izcīnījuši vairāk uzvaru pamatlaikā.

Sčastļivijs guvis galvas savainojumu un nevarēs komandai palīdzēt līdz janvāra beigām.— Dinamo Riga (@hcDINAMORIGA) January 7, 2017

Nākamajā pirmdienā «Dinamo» uzsāks piecu spēļu izbraukuma sēriju, kuras laikā viesosies arī Tālajos Austrumos un Ķīnā, bet Rīgā klubs atgriezīsies janvāra beigās, uzsākot priekšpēdējo mājas spēļu sēriju šosezon.

Savainojuma dēļ rīdziniekiem pagaidām vēl nevar palīdzēt Koltons Gilīss, savukārt ceturtdien ripa pa seju trāpīja Pjotram Ščastļivijam, kuram tika izsisti vairāki zobi un bojāts žoklis.

Šī abām komandām bija otrā savstarpējā spēle šosezon. Oktobra vidū uzvaru ar 4:1 mājās izcīnīja SKA. Kopumā abas komandas KHL tikušās 29 cīņās, no kurām 11 uzvarējuši rīdzinieki.

«Dinamo» ar 42 punktiem 47 spēlēs ieņem pēdējo vietu starp 14 Rietumu konferences komandām, pirmajam astotniekam zaudējot 27 punktus.

Saistītie raksti

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]