19.11.2013. 21:24
Septīto uzvaru pēc kārtas otrdien Arēnā Rīga centīsies izcīnīt Rīgas Dinamo hokejisti, kuru pretinieki kārtējā KHL regulārā turnīra mačā būs šosezon nestabili spēlējošie Jekaterinburgas Avtomobilist. Pretinieki pēdējos trīs mačos piedzīvojuši tikai zaudējumus. Tiešraide kanālā TV6.

Spēles 3.trešdaļā rezultāts ir 3:1 Dinamo labā, vārtus laukuma saimniekiem guvuši Vitālijs Pavlovs, Kails Vilsons un Marsels Haščāks.

Lai gan komandas maču sāka visai aktīvi, vismaz pirmajās minūtēs reālas vārtu gūšanas iespējas neradās. Perioda vidū pēc vairākām Dinamo kļūdām aizsardzībā tuvu rezultāta atklāšanai nonāca Avtomobilist, bet savā vietā Telkvists. Toties praktiski uzreiz pēc tam vārtus guva rīdzinieki - Miks Indrašis cīnījās līdz galam, ar lielām grūtībām ielaužoties zonā, kur atdeva teicamu piespēli Vitālijam Pavlovam - raženais uzbrucējs meta nekļūdīgi, atklājot rezultātu! Brīdi vēlāk teicams metiens Polam Šehuram, tomēr Jevgēņiju Lobanovu vēlreiz pārspēt neizdevās. Atlikušajā laikā dinamieši paspēja gūt vēl vienus vārtus - pēc vadošās maiņas lieliskas saspēles no pašas vārtu priekšas ripu iemeta Dinamo rezultatīvākais hokejists Kails Vilsons. Pirmajās 20 minūtēs netika fiksēts neviens noteikumu pārkāpums.

Otro periodu dinamieši sāka ar Indraša noraidījumu - jāspēlē mazākumā. Tiesa, arī vairākumā Avtomobilist nopietni apdraudēt Telkvista sargāto cietoksni nespēja. Jau vienādos sastāvos atkal pārsvars laukuma saimniekiem - iespējas Šehuram un Upītim, bet vēl viens noraidījums Dinamo ofensīvu piebremzēja. Arī šoreiz viesi piecatā pret četriem neko bīstamu neizveidoja, bet pēc atgriešanās vienādos sastāvos rīdzinieki atkal pārņēma iniciatīvu. Piedevām pirmais noraidījums arī Avtomobilist rindās - vairākumā vārtus gūt laukuma saimniekiem gan neizdevās, bet jau dažas minūtēs vēlāk vēl viens noraidījums Jekaterinburgai, bet vairākuma laikā viesi noteikumus pārkāpa vēlreiz - lielais vairākums rīdziniekiem. Par spīti milzu pārsvaram, vārtus tomēr gūt neizdevās arī šoreiz. Pusotru minūt līdz perioda beigām viesi neizmantoja labu iespēju samazināt starpību un pēc 40 spēlētām minūtēm arvien divu ripu pārsvars rīdziniekiem - 2:0.

Trešais periods gan iesākās neveiksmīgi - pēc Alekseja Simakova raidījuma no pašas vārtu priekšas viesi samazināja starpību līdz 1:2. Viesi ofensīvu turpināja, vienā no nākamajiem uzbrukumiem Simakovam trāpot pa Telkvista sargāto vārtu stabu, kā arī kontrolējot notikumus laukumā turpmākajās minūtēs. Pirmā reālā iespēja gūt vārtus bija Indrašim, kurš perioda vidū izskrēja pret Lobanovu, tomēr kvalitatīvs metiens neizdevās. Fantastisku iespēju perioda 11.minūtē neizmantoja pretinieki, Telkvistam apturot izgājienu, bet atbildes uzbrukumā Indrašis ar lielisku piespēli izkārtoja otro vārtu guvumu sezonā slovākam Marselam Haščākam - 3:1!

Dinamo treneri mačam pieteikuši 7 aizsargus, 13 uzbrucējus un divus vārtsargus. Izmaiņas notikušas visos uzbrucēju virknējumos. Vārtus šovakar sargā Mīkaels Telkvists.

KHL regulārais čempionāts. 2013.gada 19.novembris. Rīga, Arēna Rīga

Rīgas Dinamo - Jekaterinburgas Avtomobilist 3:1 (2:0; 0:0; 1:1)

Vārti: 11:27 Pavlovs (Indrašis, Sotnieks) 1:0; 18:11 Vilsons (Šehura, Hosa) 2:0; 41:24 Simakovs (Jemeļejevs) 2:1; 50:35 Haščāks (Indrašis) 3:1;

Vārtsargi: Mīkaels Telkvists - Jevgēņijs Lobanovs

Metieni: 21-13

Soda minūtes: 4-6

Skatītāji: 6440

Dinamo sastāvs uz spēli:

Vārtsargi: #32 Mikael Tellqvist (#85 Rihards Cimermanis);

Aizsargi: #8 Sandis Ozoliņš (C) - #6 Arvīds Reķis, #80 Georgijs Pujacs - #33 Mat Robinson, #11 Kristaps Sotnieks - #9 Krišjānis Rēdlihs, #61 Edmunds Augstkalns;Uzbrucēji: #38 Paul Szczechura - #18 Kyle Wilson - #81 Marcel Hossa, #77 Marcel Hascak - #79 Vitālijs Pavlovs - #70 Miks Indrašis, #17 Aleksandrs Ņiživijs - #96 Māris Bičevskis - #47 Mārtiņš Cipulis, #95 Juris Upītis - #7 Rustams Begovs - #13 Gunārs Skvorcovs, #10 Artūrs Kuzmenkovs.

Noslēgs pirmo apli

Līdz ar maču pret Avtomobilist Rīgas dinamieši noslēdz regulārā čempionāta pirmo apli - pa reizei būs spēlēts ar katru no 27 pretiniekiem. Komanda līdzšinējās 26 spēlēs iekrājusi 52 punktus jeb par vienu vairāk kā visā pagājušajā sezonā kopā! Tas dod stabilu 3.vietu Rietumos. Vismaz viens punkts komandas pūrā ieripojis jau pēdējos 12 mačos, kas arī ir jauns kluba rekords, bet vēl vienu labāko sasniegumu iespējams uzstādīt uzvaras gadījumā. KHL debijas sezonā (2008./2009.) sasniegta arī iepriekšējā garākā uzvaru sērija - sešas. Svētdienas panākums pret Hantimansijskas Jugra (4:3 papildlaikā) arīdzan bija sestais pēc kārtas. Vēl četras reizes dinamiešiem aizvadīto sezonu laikā pa spēkam bijušas piecas uzvaras pēc kārtas.

Uguņot turpina abi rezultatīvākie uzbrucēji Kails Vilsons (10+17, 4.vieta līgā) un Marsels Hosa (11+13, 8.vieta), 15 punktus (4+11) iekrājis kapteinis Sandis Ozoliņš, kurš ir sestais ražīgākais aizsargs līgā. Tikai par punktu mazāk kanādiešu aizsargam Metam Robinsonam (6+8), vēl 14 (8+6) punkti Polam Šehuram, bet divu skaistu vārtu autors pret Jugra Miks Indrašis sezonā ticis pie 12 (6+6) rezultativitātes punktiem. Pēdējā mačā pie iespējas vārtos tika Jakubs Sedlāčeks, bet paredzams, ka pret Avtomobilist atkal spēlēs Mīkaels Telkvists, kurš šosezon ielaidis tikai 1,58 ripas vidēji mačā.

Avtomobilist - nestabili, bet var iekost jebkuram

Anatolija Jemeļina vadītā Jekaterinburgas komanda 28 spēlēs tikusi pie 37 punktiem un ieņem 8.vietu Austrumu konferencē. Sezonas ievadā klubs piedzīvoja pat septiņus zaudējumus pēc kārtas, kam drīz vien sekoja tikpat gara panākumu sērija. Tās laikā uzvarēti trīs Austrumu konferences grandi Salavat Julaev (7:4), Traktor (2:0) un Magņitogorskas Metallurg (5:4 bullīšos).

Uzreiz pēc novembra pārtraukuma gan piedzīvoti trīs zaudējumi izbraukumā - 2:3 papildlaikā Prāgā, 1:3 Bratislavā un 1:2 Maskavā pret CSKA. Pēdējās spēles 57.minūtē Avtomobilist panāca neizšķirtu, bet Ņikita Zaicevs tomēr paspēja sagādāt uzvaru CSKA.

Tāpat kā Dinamo, arī Jekaterinburgai vārtos ir ļoti izteikts pirmais numurs - čehs Jakubs Kovaržs stājies vārtos 24 spēlēs, vidēji ielaižot 2.47 ripas un atvairot 91,8% pretinieku metienu. Uzbrukumā mirdz 23 gadus vecais Fjodors Malihins (11+12), kurš jau pussezonā iekrājis visu pērn iespēto punktu ražu. Viņam palīdz Antons Lazarevs (5+15) un Artjoms Černovs (6+8), tāpat rezultatīvs ir bijušais Lokomotiv aizsargs Sāmi Lepisto (3+10).

Pret Avtomobilist rīdzinieki iekrājuši piecas uzvaras astoņās tikšanās reizēs, pērn 6:3 Liepājā un 3:1 viesos. Šie pretinieki uzvarēti pēdējos četros savstarpējos mačos - vēl arī 2:0 abās spēlēs sezonu iepriekš.

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222