15.11.2013. 21:50
Rīgas Dinamo piektdien pirmo reizi šosezon izcīnīja jau piekto uzvaru pēc kārtas - 3:1 pret neveiksmīgi spēlējošo Omskas Avangard komandu. Vārtus Dinamo labā guva Kristaps Sotnieks, Marsels Hosa un Kails Vilsons, kuram arī rezultatīva piespēle. Tikmēr Mīkaels Telkvists atvairīja 26 metienus, vienīgo ripu ielaižot spēles 59.minūtē.

Pēc 25 mačiem Dinamo rēķinā ir 50 punkti, kas ir tikai par vienu mazāk nekā iepriekšejā sezonā kopā. Rietumu konferencē rīdzinieki saglabā stabilu 3.vietu. Tuvākie sekotāji CSKA atpaliek par septiņiem punktiem, bet aizvadījuši divus mačus vairāk.

Pirmajos uzbrukumos viesi uzreiz pārbaudīja Telkvista gatavību spēlei, bet zviedrs veiksmīgi tika galā ar ne pārāk sarežģītajiem raidījumiem. Mača 4.minūtē Avangard kapteinis Deniss Kuļjašs pārkāpa noteikumus pret Miku Indraši un pirmais vairākums Dinamo - tas gan neizdevās īpaši sekmīgs. Visai drīz rīdzinieki tika pie vēl vienas iespējas piecatā pret četriem, kad par ripas tīšu izraidīšanu ārpus laukuma noraidīja aizsargu Dmitriju Vorobjovu. Spēles 9.minūtē jau vienādos sastāvos Kristaps Sotnieks neitrālajā zonā apspēlēja pretinieku un no aizsega ar lielisku metienu pārspēja Metu Garonu - 1:0! Jau vienā no nākamajiem uzbrukumiem pēc Denisa Kazionova metiena ripa trāpīja pa Telkvista sargāto vārtu stabu. Perioda izskaņā mājinieki palika mazākumā pēc Mārtiņa Cipuļa noraidījuma, tomēr godam izturēja divas minūtes četratā. Pirmās 20 minūtes noslēdzās ar minimālu 1:0 pārsvaru rīdziniekiem.

Otrais periods sākās ļoti aktīvā cīņā un teicamas izdevības mainīt rezultātu uz tablo bija abām komandām. Turpinājumā gan mājiniekiem izdevās aizvirzīt spēli prom no Telkvista sargātajiem vārtiem, tomēr situāciju mainīja viesu otrais skaitliskais vairākums - visai apšaubāmā situācijā divas minūtes Vitāljam Pavlovam. Arī otro mazākumu šajā mačā mājinieki izturēja. Visai smaga situācija otrā perioda beigās, kad Dinamo palika trijatā pret pieciem pēc diviem noraidījumiem īsā brīdī - Ozoliņam par rupjību, bet Telkvistam par.. aizslidošanu padzerties līdz komandas soliņam. Pēc noteikumiem to darīt drīkst vien oficiālajās reklāmas pauzēs. Mazākumā rīdzinieki cīnījās kā lauvas - vairākas reizes komandu glāba Telkvists, bet uzreiz pēc atgriešanās vienādos sastāvos laukumā izraisījās pamatīgi asumi. Par uzbrukumu Ozoliņam Maksims Gončarovs saņēma 14 soda minūtes, bet mūsu kapteinis par atbildi - vēl divas. Emocionālais otrais periods noslēdzās ar identisku 1:0.

Trešā perioda pirmajā minūtēs dinamiešiem izdevās palielināt pārsvaru, kad pēc Kaila Vilsona uzvarēta iemetiena Marels Hosa trieca ripu vārtu devītniekā, gūstot 10.vārtus sezonā - 2:0! Turpinājumā Dinamo visai droši nosargāja pārsvaru, līdz pēdējās minūtēs tiesneši rīdziniekus atstāja mazākumā pēc Kristapa Sotnieka noraidījuma. Divas minūtes pirms pamatlaika beigām Avangard uzbrucējs Sergejs Širokovs pirmo reizi pārspēja Mīkaelu Telkvistu - tobrīd viesu vārtsargs jau bija nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju. Kails Vilsons gan nedaudz vēlāk raidīja ripu tukšos vārtos - 3:1! Šādi arī noslēdzās spēle, kas nozīmēja to, ka dinamieši pirmo reizi šajā sezonā tikuši pie piecām uzvarām pēc kārtas.

Nākošā spēle svētdien savā laukumā ar Hantimansijskas Jugra.

KHL regulārais čempionāts. 2013.gada 15.novembris. Rīga, Arēna Rīga.

Rīgas Dinamo - Omskas Avangard 3:1 (1:0; 0:0; 2:1)

Vārti: 8:20 Sotnieks (Reķis) 1:0; 42:47 Hosa (Vilsons) 2:0; 58:12 Širokovs (Kuļāšs, vair.) 2:1; 59:16 Vilsons 3:1;

Vārtsargi: Mīkaels Telkvists - Mets Garons

Metieni: 17-27

Soda minūtes: 12-18