16.11.2015. 15:40
Uzvaru noslēdzošajā no četrām izbraukuma spēlēm Kontinentālās hokeja līgas (KHL) čempionātā pirmdien izcīnīja Rīgas «Dinamo» komanda, kas Jekaterinburgā ar 3:2 pēcspēles metienu sērijā pārspēja vietējo «Avtomobilist». Panākumu Rīgas hokejistiem «bullīšos» nodrošināja Kaspara Saulieša precīzais raidījums.

Vārtus pamatlaikā Rīgas «Dinamo» rindās guva Tims Sestito un Tomāšs Kundrāteks.

Tagad rīdziniekiem sācies nedēļu ilgs pārtraukums un regulārajā sezonā vairs atlicis aizvadīt vairs tikai astoņus izbraukuma mačus.

Kaut spēli aktīvāk iesāka rīdzinieki, pirmo bīstamo momentu trešajā minūtē izveidoja «Avtomobilist» hokejisti. Ceturtajā minūtē aiz saviem vārtiem tika nogāzts Stīvens Saigo un Rīgas «Dinamo» ieguva pirmo vairākumu mačā, tomēr tā laikā tika izpildīts vien viens metiens pa vārtiem.

Savukārt uzreiz pēc tā pirmo ļoti bīstamo momentu radīja «Avtomobilist» spēlētājs Aleksejs Simakovs, tomēr viņš no lieliskas iespējas raidīja ripu virs vārtiem. Arī pēc tam «Avtomobilist» izveidoja vairākus bīstamus momentus, un devītajā minūtē pēc individuālā gājiena izcēlās Vitālijs Popovs, atklājot rezultātu.

Pēc zaudētajiem vārtiem ar pārkāpumu vidējā zonā rīdziniekus mazākumā atstāja Vitālijs Pavlovs. Kaut Jekaterinburgas spēlētāji daudz saspēlējās, Rīgas «Dinamo» šo mazākumu izdevās izturēt. Turpinājumā vairākumu vēlreiz ieguva rīdzinieki, tomēr labākos momentus izveidoja vien divminūtes beigās, bet pirms tam darbojās ļoti nepārliecinoši.

Noraidījumiem bagātās trešdaļas izskaņā vēlreiz rīdziniekiem vispirms noraidīts tika Gints Meija, tomēr šīs divas minūtes tika aizvadītas pārliecinoši, bet trešdaļas pēdējā minūtē Latvijas komandu vēlreiz mazākumā atstāja Kristaps Sotnieks. Tomēr pēc pirmās trešdaļas Rīgas «Dinamo» atradās iedzinējos ar 0:1.

Sotnieka noraidījumu rīdzinieki izturēja un drīz pēc tam paši ieguva trešo vairākumu, ko beidzot realizēja - pēc aizsarga metiena ripa vārtu priekšā nokļuva uz Sestito nūjas, kurš kritienā meta nekļūdīgi, rezultātam kļūstot 1:1.

Turpinājumā Mikam Indrašim jau bija iespēja izvirzīt Latvijas komandu vairākumā, tomēr izgājienā pret vārtsargu viņam līdz metienam neizdevās tikt. Arī turpinājumā Rīgas «Dinamo» arvien vairāk uzbruka Jakuba Kovārža sargātajiem vārtiem.

Kaut trešdaļā pārsvars piederēja rīdziniekiem, četras minūtes pirms tās beigām komandu mazākumā atstāja Miķelis Rēdlihs, kurš pie noraidījuma tika jau ceturtajā spēlē pēc kārtas. Tomēr atlikušajā laikā rezultāts nemainījās un pēc 40 spēlētām minūtēm rezultāts joprojām bija 1:1.

Izšķirošo trešdaļu sekmīgāk iesāka «Avtomobilist» un jau pirmajā trešdaļā atguva vadību, kad pēc Nikolaja Timašova uzmetiena ripu vārtos iestūma soms Ero Elo. Tomēr rīdzinieki nepadevās, ieguva iespēju cīnīties vairākumā, ko gan neizmantoja, bet trešdaļas vidū panāca izlīdzinājumu 2:2, kad metienā no zilās līnijas nekļūdīgs bija Tomāšs Kundrāteks.

Rezultātam kļūstot neizšķirtam, spēle kļuva arvien emocionālāka un saraustītāka, abām komandām radot vairākus ļoti bīstamus momentus, turklāt vairāk reālas vārtu gūšanas iespējas bija «Avtomobilist». Tomēr vienībām uzvarētāja noskaidrošanu nācās atlikt uz pagarinājumu.

Arī pieliktajās piecās minūtēs bīstamāk uzbruka «Avtomobilist» un tās spēlētājs Kirils Polozovs pat tika izgājienā pret Rīgas «Dinamo» vārtiem, tomēr arī tajās rezultāts nemainījās.

Savukārt pēcspēles metienos pirmajā metienu sērijā Miķeļa Rēdliha metiens tika notverts, bet otrajā Saulietis bija precīzs. Savukārt «Avtomobilist» nevienu no trim iespējām nerealizēja un rīdzinieki guva uzvaru.

Rīgas «Dinamo» - Jekaterinburgas «Avtomobilist» 3:2 (0:1, 1:0, 1:1, 0:0, 1:0)

1:0 Vitālijs Popovs (Timašovs) (8:51).

1:1 Tims Sestito (Seigo, Galviņš) (23:19, vair.).

2:1 Elo Ero (Timašovs) (40:58).

2:2 Tomāšs Kundrāteks (M. Rēdlihs) (48:16).

3:2 Kaspars Saulietis (pēcspēles metiens).

Metieni: 27 - 22

Soda minūtes: 8 - 8

Zīmīgi, ka Rīgas «Dinamo» uzvarētāju pamatlaikā nespēja noskaidrot jau ceturtajā no savām pēdējām septiņām spēlēm.

Šajā mačā sastāvā bija atgriezušies Miks Indrašis un Edgars Kulda, kuri aizstāja Māri Bičevski un Māri Jasu, bet vārtos stājās Jūakims Ēriksons. Treneri samainīja visus aizsargu pārus, bet uzbrucēju vidū bez izmaiņām bija palicis vienīgi pirmais virknējums.

Nākamās trīs spēles «Dinamo» hokejisti aizvadīs savā laukumā. Pirmā no tām 24. novembrī «Arēnā Rīga» pret HK «Soči».

Ar 32 spēlēs izcīnītiem 38 punktiem Rīgas «Dinamo» joprojām atrodami priekšpēdējā, 13.vietā Rietumu konferences kopvērtējumā, no izslēgšanas spēļu zonas atpaliekot par sešiem punktiem.

Tikmēr «Avtomobilist» ar 50 punktiem 32 mačos ieņem ceturto vietu Austrumu konferencē.

Teksta tiešraide Pēdējais atjauninājums 18:33 18:33

Petrs Koukals - garām! Līdz ar to «Dinamo» izcīna uzvaru ar 3:2.

18:23

Pagarinājums noslēdzies. Uzvarētājs tiks noskaidrots «bullīšos».

18:17

Lauris Dārziņš kļūdījās uzbrukuma zonā, kā rezultātā Aleksejs Simakovs izgāja vienatnē pret Rīgas «Dinamo» vārtsargu, kurš kārtējo reizi glāba savu vienību.

18:16

Bīstama epizode «Dinamo» vārtu priekšā. Savā vietā ir Joakims Ēriksons.

18:16

A photo posted by Dinamo Rīga (@dinamorigaofficial) on Nov 16, 2015 at 8:15am PST

18:14

Formātā četri pret četri sācies piecu minūšu pagarinājums.

18:12

Spēles 60 minūtes noslēgušās ar rezultātu 2:2. Pēc brīža sekos papildlaiks.

18:09

Trešdaļas beigās komandas spēle piesardzīgāk. Pamatlaikā vēl atlikušas divas minūtes.

18:03

Trešajā periodā aizritējušas 15 minūtes.

18:02

Īsā brīdī no vārtu zaudējuma «Dinamo» glābj Joakims Ēriksons, mirkli vēlāk ripa trāpa pa vārtu stabiņu.

17:55

17:50

Vārti! 2:2. Tomāšs Kundrāteks ar tālu metienu pārspēj Jakubu Kovāržu, atgūstot neizšķirtu. Viņam asistēja Miķelis Rēdlihs.

17:45

Vēl viena iespēja «Dinamo» skaitliskajā pārsvarā. Neatļauti kavēts tika Lauris Dārziņš.

17:45

17:38

Vārti! 2:1. Mājinieki otro reizi šajā mačā izvirzās vadībā. Otros ripu «Dinamo» vārtos iemeta soms Elo Ero. Brīdī, kad tika gūti vārti, Joakima Ēriksona vārtu laukumā atradās «Avtomobilist» hokejists, taču tiesneši videoatkārtojumu neskatījās.

17:37

Sākusies trešā trešdaļa.

17:19

Otrais periods noslēdzies. Pēc tā komandas cīnās neizšķirti 1:1.

17:13

Divas minūtes mazākumā jāaizstāvas «Dinamo» vienībai.

17:06

17:04

Pēc teicamas Miķeļa Rēdliha un Laura Dārziņa saspēles «Dinamo» kapteinis ripu meta nedaudz garām vārtiem. Izdevība bija laba.

17:03

Spēlē aizvadītas 30 minūtes.

17:01

17:00

«Dinamo» hokejisti krietni aktivizējušies. Latvijas komandai pēdējās minūtēs pieder iniciatīva.

16:58

Brīdi vēlāk Miks Indrašis varēja izvirzīt vadībā rīdziniekus, taču viņu pēdējā brīdī paspēja kavēt (atļauti) «Avtomobilist» aizsargs.

16:55

Vārti! 1:1. Tālu Gunta Galviņa metienu Jakubam Kovāržam izdevās atvairīt, bet pirmais pie ripas vairākumā bija Tims Sestito, kurš to nekavējoties raidīja vārtos, panākot izlīdzinājumu.

16:53

«Dinamo» vienībai iespēja vairākumā.

16:52

Kristaps Sotnieks atgriezies laukumā. Cīņa turpinās vienādos (5:5) sastāvos.

16:49

Sākusies otrā trešdaļa, Dinamo mazākums vēl 59 sekundes— Dinamo Riga (@hcDINAMORIGA)

16:31

Pirmā trešdaļa noslēgusies. Pēc tās ar 1:0 priekšā atrodas «Avtomobilist».

16:30

Izturējuši mazākumu, vēlreiz noteikumus pārkāpj Latvijas hokejisti. Kristaps Sotnieks nosēdināts uz divām minūtēm par pretinieka grūšanu apmalē.

16:29

Mazākumu «Dinamo» hokejisti iztur. Līdz pirmā perioda beigām jāspēlē viena minūte.

16:26

Otro reizi «Dinamo» nonāk skaitliskajā mazākumā. Divas minūtes Gintam Meijam.

16:25

Spēli klātienē skatās 4100 skatītāju, liecina tiešsaistes protokolā pieejamā informācija.

16:23

Bīstami mazākumā uzbrūk «Avtomobilist» hokejisti.

16:22

16:19

Latvijas komanda iztur skaitlisko mazākumu. Par uzbrukumu hokejistam bez ripas divu minūšu sodu izcieta Vitālijs Pavlovs.

16:15

Vārti! 1:0. «Avtomobilist» izvirzās vadībā. Pēc individuāla reida «Dinamo» zonā vārtus guva uzbrucējs Vitālijs Popovs. Viņš noguldīja Joakimu Ēriksonu un ieslidināja ripu tālajā vārtu stūrī.

16:12

Izcila izdevība atklāt rezultātu bija Aleksejam Simakovam, bet viņš no teicamas pozīcijas pārmeta ripu pāri tukšiem vārtiem.

16:11

Rīgas «Dinamo» kontrolē ripu laukuma saimnieku zonā, taču bīstamas epizodes pie «Avtomobilist» vārtiem netiek izveidotas.

16:10

Pirmais bīstamais moments pie Dinamo vārtiem, ripu atvaira Ēriksons— Dinamo Riga (@hcDINAMORIGA)

16:07

Noraidījums mājinieku sastāvā. Par Stīvena Seigo klupināšanu divu minūšu sods piespriests somam Ero Elo.

16:06

Tikmēr Ņižņijnovgorodas «Torpedo» komandu pārstāvošais latvietis Kaspars Daugaviņš pirmdien nosaukts par KHL aizvadītās nedēļas labāko uzbrucēju.

Trijās spēlēs Daugaviņš izcēlās ar trim vārtiem, trim rezultatīvām piespēlēm un pozitīvu lietderības koeficientu +3, palīdzot «Torpedo» tikt pie trim uzvarām.

Mačā, kurā «Torpedo» ar 5:3 apspēlēja Slovākijas vienību Bratislavas «Slovan», Daugaviņš guva divus vārtus.

16:02

Abas komandas pirmo reizi šosezon spēkiem mērojās 29. oktobrī Rīgā. Toreiz «Dinamo» īsā laikā atspēlēja trīs vārtu deficītu, svinot panākumu pagarinājumā ar 5:4.

16:02

Iemetiens ir veikts, spēle sākusies.

16:00

Valstu himnas atskaņotas. Mačs tūdaļ sāksies.

15:48

15:39

Pirmdien KHL čempionātā kopumā paredzētas sešas spēles. Latvijas hokeja draugiem interesants duelis gaidāms starp Pētera Skudras un Ģirta Ankipāna vadīto, Kaspara Daugaviņa pārstāvēto Ņižņijnovgorodas «Torpedo» pret Maskavas «Dinamo», ko vada Harijs Vītoliņš un pārstāv Mārtiņš Karsums. Vēl Artūra Kuldas pārstāvētā Helsinku «Jokerit» (Somija) viesos spēlēs ar Hantimansijskas «Jugra».

15:12

[sr:584348]

15:09

A photo posted by Dinamo Rīga (@dinamorigaofficial) on Nov 15, 2015 at 10:20pm PST

15:06

Rīgas «Dinamo» komandas sastāvs spēlei ar «Avtomobilist»

Vārtsargi: Jokakims Ēriksons, (Jakubs Sedlāčeks);

Aizsargi: Oskars Cibuļskis, Krišjānis Rēdlihs, Guntis Galviņš, Stīvens Seigo, Kristaps Sotnieks un Tomāšš Kundrāteks;

Uzbrucēji: Lauris Dārziņš, Andris Džeriņš, Miķelis Rēdlihs, Ville Leino, Vitālijs Pavlovs, Miks Indrašis, Kaspars Saulietis, Tims Sestito, Gints Meija, Edgars Kulda, Armands Bērziņš un Gunārs Skvorcovs.

15:05

Rīgas «Dinamo» rindās spēlei pieteikti 20 spēlētāji (2 vārtsargi, 6 aizsargi un 12 uzbrucēji), un sastāvā ir notikušas ievērojamas izmaiņas. Ir samainīti visi aizsargu pāri, kā arī gandrīz visi uzbrucēju trijnieki. Pēc divu maču izlaišanas sastāvā atgriezīsies Miks Indrašis, kā arī pirmo reizi šajā izbraukumā spēlēs Edgars Kulda. Vārtus šodien sargās Joakims Ēriksons.

15:04

Spēle sāksies pl. 16 pēc Latvijas laika, un to tiešraidē translēs kanālā «Viasat Sport Baltic».