23.09.2015. 20:58
Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas vienība Rīgas Dinamo kārtējā regulārā čempionāta spēlē pēc pirmās trešdaļas ar rezultātu 1:0 savā laukumā uzvar Horvātijas vienību Zagrebas Medveščak.

Vienīgos vārtus rīdzinieku sastāvā guvis Tims Sestito, bet Medveščak hokejisti abas reizes izcēlās piecu minūšu vairākuma laikā.

Rīgas Dinamo jau pirmajā minūtē ieguva iespēju cīnīties vairākumā, bet šajā laikā komandai izcelties neizdevās. Kaut pārsvars piederēja mājiniekiem, piektajā minūtē jau noraidīts tika Andris Džeriņš. Arī mazākumu rīdzinieki izturēja, bet uzreiz pēc atgriešanās laukumā Džeriņš izgāja viens pret pretinieku vārtsargu, tomēr pārspēt Deniju Teiloru viņam neizdevās.

Desmitajā minūtē beidzot Rīgas Dinamo atklāja rezultātu, kad ar spēcīgu plaukstas metienu precīzs bija Sestito. Atlikušajā trešdaļas daļā spēle ritēja mierīgāk un bija izlīdzinājusies, bet pēc 20 spēlētām minūtēm Rīgas Dinamo saglabāja vadību ar rezultātu 1:0.

Kā zināms, Rīgas Dinamo komandai rokas traumas dēļ šajā mačā nevar palīdzēt vācu uzbrucējs Fēlikss Šics, kurš nespēlēs aptuveni nedēļu. Savukārt pirmoreiz šosezon laukumā izgājis Māris Bičevskis, kurš pirms tam ilgstoši ārstēja savainojumu.

Bičevskis spēlē trešajā maiņā ar Kasparu Saulieti un Gunāru Skvorcovu, bet otrajā maiņā Šica vietā ar Lauri Dārziņu un Villi Leino darbojas Andris Džeriņš. Tikmēr vārtos stājies Jūakims Ēriksons.

Maču no Arēnas Rīga tiešraidē ar komentāriem latviešu valodā var vērot televīzijas kanālos TV6 un "Viasat Sport Baltic", bet translācija krievu valodā pieejama kanālā TV5.

Šī rīdziniekiem ir vien ceturtā spēle šosezon savā laukumā. Līdz šim gūts viens panākums. Savukārt izbraukumā Rīgas Dinamo jau aizvadījuši astoņas spēles, gūstot trīs uzvaras.

Pēc šī dueļa rīdzinieki piektdien atkal tiksies ar Slovākijas vienību Bratislavas Slovan, kurai vēl tikai pirmdien izbraukumā zaudēja pagarinājumā ar 2:3.

Turpinājumā Rīgas Dinamo svētdien un nākamajā otrdienā izbraukumā sacentīsies ar Maskavas Spartak un Sanktpēterburgas SKA, bet vēl pēc divām dienām jau uzņems Spartak savā laukumā. Līdz ar to Rīgas Dinamo aizvadīs sešas spēles pēc kārtas ar tikai dienas pauzi starp tām.

Tikmēr Medveščak vienība sezonas sākuma daļā guva četras uzvaras pēc kārtas, bet tai sekoja sešas neveiksmes sešās cīņās. Savukārt neveiksmju sērija tika pārtraukta pirmdien, kad Medveščak savā laukumā ar 3:1 pārspēja Podoļskas Vitjaz.

KHL Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas Dinamo ar 15 punktiem 11 mačos ieņem desmito vietu, bet Medveščak ar 16 punktiem ir pozīciju augstāk.

Savukārt līdere ar 26 punktiem 12 dueļos ir Maskavas CSKA.

Tikmēr Austrumu konferences līderi ar 28 punktiem 13 mačos ir Omskas Avangard.

Jaunajā sezonā KHL spēlē 28 komandas. Līgā vairs nav redzama Mitišču Atlant, kas saskārās ar nopietnām finansiālām problēmām, taču tās vietu ieņem Maskavas Spartak, atgriežoties čempionātā pēc vienas sezonas izlaišanas.

Arī šajā sezonā KHL klubi aizvadīs 60 spēles - pa diviem mačiem (savā laukumā un izbraukumā) pret katru no līgas komandām. Savukārt ar trim savas divīzijas komandām - Minskas Dinamo, Zagrebas Medveščak un Bratislavas Slovan - rīdzinieki sacentīsies vēl pa divām reizēm.

Tikmēr izslēgšanas spēlēs, kas sāksies 21.februārī, vairs nebūs sapāroto maču - komandām starp 1-2 un 3-4 spēlēm būs vienas dienas brīvdienas, lai hokejisti varētu atgūt spēkus. Sezona noslēgsies ne vēlāk kā 2016.gada 19.aprīlī, kad plānota Gagarina kausa izcīņas finālsērijas septītā spēle.

Iepriekšējā sezonā Rīgas Dinamo otro reizi septiņu sezonu laikā nesasniedza Gagarina kausa izcīņu, taču šogad komandas mērķis ir cīnīties izslēgšanas spēlēs.

Vecumnieku novada dome Vecumnieku novada dome Vecumnieki, Rīgas 29, Vecumnieku p., Vecumnieku n., LV-3933
    Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa