18.08.2016. 22:15
Latvijas komanda Rīgas «Dinamo» ceturtdien tradicionālā pirmssezonas pārbaudes turnīra Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienībām «Latvijas Dzelzceļa» kausa mačā par trešo vietu ar 4:2 (1:1, 2:1, 1:0) uzvarēja Baltkrievijas klubu Minskas «Dinamo».

Latvijas komandas labā pa vārtiem šajā mačā guva Koltons Gilīss, Ralfs Freibergs, Džastins Šags un Vitālijs Pavlovs.

Šī dueļa rezultātu astotajā minūtē atklāja kādreizējais Rīgas «Dinamo» hokejists Mets Elisons, kurš jau vairākas sezonas pārstāv Minskas «Dinamo», bet pirmā perioda ievadā Gilīss panāca izlīdzinājumu. Savukārt otrās trešdaļas sākumā pēc Freiberga un Šaga precīzajiem metieniem rīdzinieki jau izvirzījās vadībā ar 3:1, taču 32.minūtē vienus vārtus atguva Sergejs Kosticins.

Lai arī Minskas «Dinamo» centās atspēlēties, Baltkrievijas komandai tas neizdevās, turklāt priekšpēdējā minūtē Pavlovs ripu raidīja jau tukšā pretinieku «būrī».

Par labāko hokejistu Rīgas «Dinamo» sastāvā šajā mačā tika nosaukts Freibergs.

Jau iepriekš vēstīts, ka par šī turnīra čempioniem jau trešo gadu pēc kārtas ceturtdien kļuva Kazaņas «Ak Bars», kas finālā 2:1 (0:0, 0:0, 1:1, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pārspēja Jaroslavļas «Lokomotiv».

Šī turnīra pirmajā mačā Rīgas «Dinamo» svētdien ar 1:3 piekāpās Minskas «Dinamo», otrajā mačā ar 2:4 zaudēja «Ak Bars», bet trešajā spēlē ar 2:1 pēcspēles metienu sērijā pārspēja «Lokomotiv».

Tikmēr Minskas vienība turnīru atklāja ar uzvaru 3:1 pār rīdziniekiem, pēc tam ar 3:6 piekāpās «Lokomotiv», bet trešdien ar 3:5 zaudēja arī «Ak Bars».

Rīgas klubs nupat noslēdzis sastāva komplektāciju jaunajai sezonai, jo noslēgti līgumus ar 24 spēlētājiem - ar 11 hokejistiem noslēgti divvirzienu līgumi, bet vēl 13 tikuši pie vienvirziena vienošanās.

Divvirziena līgumi noslēgti ar vārtsargiem Jāni Kalniņu, Antonu Naumovu, aizsargiem Ralfu Freibergu un Aleksandru Jerofejevu, kā arī uzbrucēju Māri Bičevski.

Vārtsargs Jakubs Sedlāčeks, aizsargs Ēriks Ševčenko, uzbrucēji Nikolajs Jeļisejevs, Edgars Kulda, Vitālijs Pavlovs un Gunārs Skvorcovs noslēguši jaunus divvirzienu līgumus uz jauniem noteikumiem, jo pavasarī viņi nepieņēma kvalifikācijas līgumus.

Vienvirziena līgumus noslēguši aizsargi Guntis Galviņš, Krišjānis Rēdlihs, Georgijs Pujacs, Oskars Cibuļskis, Patriks Malens un Jēkabs Rēdlihs, kā arī uzbrucēji Gints Meija, Miķelis Rēdlihs, Kaspars Saulietis, Lauris Dārziņš, Koltons Gilīss, Džastins Šags un Tims Sestito.

No iepriekšējās sezonas līgumi bija spēkā uzbrucējiem Mikam Indrašim, Filipam Toluzakovam un aizsargam Kristapam Zīlem.

Gatavojoties devītajai KHL sezonai, Rīgas «Dinamo» šī mēneša sākumā izcīnīja otro vietu pārbaudes turnīrā Ņižņijnovgorodā.

Tajā Normunda Sējēja trenētā komanda vispirms ar 0:3 zaudēja mājiniekiem «Torpedo», ko pārstāv latviešu uzbrucējs Kaspars Daugaviņš, bet trenē Pēteris Skudra, Ģirts Ankipāns un Normunds Siliņš. Pēc tam sekoja četras uzvaras, jo ar 2:1 pēcspēles metienu sērijā tika uzveikta Kazaņas «Ak Bars», ar vienādu 1:0 tika uzveiktas Čerepovecas «Severstaļ» un Ņižņekamskas «Ņeftehimik», bet pēdējā mačā ar 2:1 uzvarēta ar Jaroslavļas «Lokomotiv».

Savukārt vēl pirms došanās uz Ņižņijnovgorodas gubernatora kausa izcīņu, rīdzinieki Valmierā ar rezultātu 4:1 pārspēja Arta Ābola trenēto Toljati «Lada», kuras sastāvā spēlē vārtsargs Edgars Masaļskis un aizsargs Kristaps Sotnieks, bet pēc tam Piņķos ar 2:0 uzvarēja Novosibirskas «Sibirj» vienību.

Gatavošanos sezonai Rīgas «Dinamo» tradicionāli noslēdz ar «Latvijas Dzelzceļa» kausa izcīņu, kas norisinās jau kopš 2009.gada. Mājinieki tajā triumfējuši divas reizes, kamēr pēdējo divu gadu čempioni ir «Ak Bars».

Rīgas «Dinamo» padome iepriekš par komandas galveno treneri apstiprināja Sējēju, kurš pilda arī ģenerālmenedžera pienākumus.

Jauno KHL sezonu Rīgas klubs sāks 23.augustā, kad izbraukumā tiksies ar «Soči» hokejistiem.

Rīgas «Dinamo» iepriekšējo sezonas regulāro čempionātu noslēdza 12.vietā Rietumu konferencē un Gagarina kausam nespēja kvalificēties otro gadu pēc kārtas. Tāpat vienība izslēgšanas spēlēs neiekļuva jau trešo reizi pēdējo četru gadu laikā.