25.08.2015. 20:55

, LSM.LV - Sports

Mājinieku labā vārtus guva Kaspars Saulietis, Miks Indrašis un Gunārs Skvorcovs, bet vārtus sargāja Joakims Ēriksons, kurš savā KHL debijā atvairīja 30 no 31 metiena un tika atzīts par labāko spēlētāju Rīgas "Dinamo" rindās.

Izšķirošo pārsvaru Kari Heikiles trenētā komanda ieguva trešā perioda pirmajā pusē, kad guva divus vārtus un no 1:1 panāca 3:1. Heikilem šī bija pirmā spēle pie Rīgas "Dinamo" stūres KHL čempionātā.

Pēc salīdzinoši mierīga spēles sākuma abas komandas aktīvāk sāka darboties pirmā perioda otrajā pusē. Labākā izdevība atklāt rezultātu bija mājiniekiem, kad vienatnē pret Kazaņas "Ak Bars" vārtsargu Emiļu Garipovu palika "Dinamo" kapteinis Lauris Dārziņš. Viņš meistarīgi apspēlēja pretinieku ripu ķērāju, taču metot no neērtās nūjas puses trāpīja pa vārtu pārliktni. Trešdaļas izskaņā rīdzinieki spēlēja skaitliskajā vairākumā, taču par spīti vairākām labām iespējām, atklāt rezultātu viņiem neizdevās.

Krietni emocionālāks bija otrais periods, kurā abām komandām bija daudz labu izdevību. Vispirms pa vārtu pārliktni trāpīja viesi, bet drīz vien Miks Indrašis no aizvārtes eleganti centās iecelt ripu "Ak Bars" vārtos, kas gan viņam, atšķirībā no divus gadus veciem notikumiem, šoreiz neizdevās. Perioda vidū "Ak Bars" spēja dabūt ripu pāri Ēriksona sargāto vārtu līnijai, taču tiesneši guvumu neieskaitīja. Mihails Varnakovs, jau esot uz ledus, ripu vārtos iestūma ar kāju, tāpēc rezultāts palika nemainīgs, bet Rīgas "Dinamo" nokļuva mazākumā.

Tieši tā laikā rezultāts arī tika atklāts. Viesi spēles 34. minūtē uzbrukumā zaudēja ripu, to ieguva Saulietis, kurš lielā ātrumā devās uz pretinieku vārtiem. Rīgas "Dinamo" uzbrucējs tika neatļauti kavēts, tomēr kritienā viņš ripu nogādāja zem Garipova, bet "Ak Bars" vārtsargs griezienā ar kājsargu pats to iestūma vārtos.

Kazaņas klubs metās atspēlēties un savu panāca divas ar pusi minūtes pirms otrā pārtraukuma. Viesu komandas kapteinis Aleksandrs Svitovs no zonas vidus izdarīja metienu, ripa pēc rikošeta uzspurdza augstu gaisā un nokrita "Dinamo" vārtu priekšā, kur to no burzmas mērķī raidīja pats Svitovs.

Trešā perioda sākums rīdziniekiem izdevās ļoti veiksmīgs, jo deviņu minūšu laikā pārsvaru izdevās dubultot. Vispirms 45. minūtē pēc Sotnieka metiena ripa nonāca pie Miķeļa Rēdliha, kurš to atmeta atpakaļ Indrašim, kurš no iemetiena apļa to trieca pretinieku vārtu augšējā stūrī. Savukārt četras minūtes vēlāk metiena pozīcijā pēc Krišjāņa Rēdliha tālas piespēles nokļuva Skvorcovs, kurš ar spēcīgu šķīlienu no iemetiena apļa raidīja ripu zem Garipova ķērājcimda, panākot 3:1.

Spēles beigas sanāca nervozas, jo rīdzinieki trīs reizes nokļuva skaitliskajā mazākumā, taču, pašaizliedzīgi cīnoties, iespējas viesiem samazināt rezultāta starpību netika dotas, lai gan viņi jau divas minūtes pirms pamatlaika beigām nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju.

Kazaņas "Ak Bars" hokejisti iepriekšējā nedēļā Rīgā pirmssezonas pārbaudes turnīrā izcīnīja Latvijas Dzelzceļa (LDz) kausu, toreiz grupu turnīrā pārspējot rīdziniekus ar 3:2, taču šoreiz Heikiles trenētā komanda skaisti revanšējās.

Rīgas "Dinamo" spēli aizvadīja bez uzbrucēja Gunta Džeriņa, kurš ir guvis savainojumu, tāpēc KHL čempionātā debitēja 19 gadus vecais uzbrucējs Roberts Locāns, kurš spēlēja ceturtajā uzbrucēju virknējumā, bet trešajā darbojās Nikolajs Jeļisejevs. Paredzams, ka Džeriņš laukumā varētu atgriezties, kad rīdzinieki dosies sezonas pirmajā izbraukumā.

Nākamo spēli Rīgas "Dinamo" aizvadīs ceturtdien, kad savās mājās uzņems Čerepovecas "Severstaļ" hokejistus, kuri sezonu otrdien sāka ar 2:3 viesos zaudējot Helsinku "Jokerit" komandai. Pēc tam rīdzinieki dosies sezonas pirmajā izbraukumā, viesos aizvadot septiņas spēles pēc kārtas, tostarp viesojoties arī Tālajos Austrumos.

Latvijas Svarbumbu celšanas asociācija Saules 110-45, Ventspils, LV-3601
Ginijatuļina Elvīra Ginijatuļina ElvīraMākslas vingrošana, Spēka Triscīņa, Fitness, Bodibildings, Pilates, Ārstnieciskā vingrošana