14.11.2014. 21:47
Latvijas komandai Rīgas "Dinamo" piektdien izdevās pārtraukt savu piecu zaudējumu sēriju Kontinentālās hokeja līgas (KHL) cīņās, savā laukumā ar 4:1 (1:1, 2:0, 1:0) pārspējot Baltkrievijas klubu Minskas "Dinamo".Rīgas "Dinamo" labā pirmos...

Rīgas "Dinamo" labā pirmos vārtus guva zviedrs Līnuss Videls, bet rezultatīvi viņam piespēlēja Marcels Hosa, kuram tas bija 250.rezultativitātes punkts KHL. Pēcāk izcēlās arī Čārlzs Genovejs, Hosa un Milans Jurčina. Tikmēr viesu sastāvā goda vārtus guva Aleksandrs Materuhins.

Dueli aktīvāk iesāka viesi no Minskas, kuri jau pirmajā minūtē izveidoja bīstamu situāciju pie Jakuba Sedlāčeka sargātajiem vārtiem, turklāt arī turpmākajās minūtēs ripu vairāk kontrolēja Baltkrievijas klubs. Pēc tam gan spēle izlīdzinājās, turklāt Rīgas "Dinamo" uz neilgu laiku izdevās pretiniekus iespiest savā aizsardzības zonā, taču vienā no epizodēm Aleksandrs Jerofejevs meta garām vārtiem. Uzreiz pēc tam sekoja bīstams Minskas "Dinamo" uzbrukums, kurā viens pret Sedlāčeku izrāvās Dmitrijs Meleško, taču rīdziniekus glāba čehu vārtsargs.

Septiņas minūtes līdz pārtraukumam Rīgas "Dinamo" tika pie iespējas spēlēt vairākumā, ko izdevās realizēt - Hosa pēc ilgas pauzes vārtu priekšā izlēma piespēlēt otrā malā esošajam Videlam, kurš trieca ripu vārtos. Priekšpēdējā minūtē Māris Bičevskis no ripas atbruņoja sāncenšus viņu aizsardzības zonā, taču viesu vārtsargu Deniju Teiloru viņš no tuvas distances nepārspēja, trāpot pa vārtu stabu.

Otrās trešdaļas sākumā Rīgas "Dinamo" bija vēl viena izdevība spēlēt vairākumā, taču šoreiz vārtus guva viesi, kad pretuzbrukumā mazākumā ripu Sedlāčeka sargātajos vārtos iemeta Materuhins, kuram piespēlēja bijušais rīdzinieku leģionārs Mets Elisons. Vairākumā Latvijas komanda tā arī neko bīstamu neizveidoja, taču 29.minūtē ar metienu no zilās līnijas vārtus guva Genovejs. Tiesa, vārti sākumā ieskaitīti netika, tiesnešiem to izdarot vien pēc videoatkārtojuma noskatīšanās.

Pēc vārtu guvuma Rīgas "Dinamo" hokejisti atdzīvojās, izdarot vairākus metienus pa Teilora vārtiem, bet pēc tam, pateicoties lielajai aktivitātei, mājinieki tika pie vēl viena vairākuma. Lai gan šķita, ka vairākums paliks neizmantots, Hosa tā pēdējā sekundē ar skaistu plaukstas metienu no iemetiena apļa raidīja ripu vārtu devītniekā. Otrās trešdaļas izskaņā noraidījumu saņēma viesu komandas līderis Džonatans Čīčū, bet līdz perioda izskaņai Rīgas "Dinamo" vairākumu neizmantoja, taču ar viena hokejista pārsvaru tā sāka noslēdzošo periodu.

Vairākumu rīdziniekiem izdevās izmantot, jo jau 20.sekundē pēc lieliska individuālā reida no savas aizsardzības zonas vārtus guva Jurčina, panākot jau 4:1. Pēc tam gan pie pirmā noraidījuma šajā duelī tika rīdzinieki, kad to izpelnījās Videls, taču pēc vairāk nekā minūtes noteikumus pārkāpa arī viesi. Ne viena, ne otra komanda sev doto laiku vairākumā neizmantoja.

Trešdaļas turpinājumā viesi nopelnīja vēl divus noraidījumus, taču Rīgas "Dinamo" pārvērst kādu no tiem vārtu guvumā nespēja, lai gan vienā no epizodēm lieliskā pozīcijā nonāca Lauris Dārziņš, kurš gan nespēja trāpīt pa ripu, kad bija atstāts viens pret tukšiem vārtiem. Pusotru minūti līdz pamatlaika beigām vēl vienu divu minūšu sodu saņēma Videls, taču mājinieki mazākumu izturēja.

Šajā mačā "Dinamo" rindās atgriezās kanādiešu uzbrucējs Kails Vilsons, kurš iepriekš šomēnes tika atbrīvots no Čeļabinskas "Traktor" komandas, bet nedēļas sākumā vienojās ar Latvijas klubu. Iepriekšējā sezonā Vilsons, pārstāvot Rīgas "Dinamo", regulārajā čempionātā 49 spēlēs guva 17 vārtus un izpildīja 27 rezultatīvas piespēles, kas bija labākais rādītājs vienībā.

Mačā pret Minskas "Dinamo" nespēlēja aizsargs Georgijs Pujacs, kurš ceturtdien treniņā guva muskuļa savainojumu, bet viņa vietā kapteiņa pienākumus pildīja Hosa. Kā septītais aizsargs cīņai tika pieteikts Edmunds Augstkalns, bet vārtu drošību treneri uzticēja Sedlāčekam.

Tikmēr viesiem šajā mačā nevarēja palīdzēt bijušais Rīgas "Dinamo" leģionārs Pols Šekura.

Kopš 31.oktobra rīdziniekiem traumas dēļ nav palīdzējis krievu uzbrucējs Pjotrs Sčastļivijs. Tāpat šonedēļ "Dinamo" nosūtīja uzbrucēju Juri Upīti uz vienības fārmklubu "Liepāja", kas sacenšas Latvijas čempionātā.

Iepriekšējās piecas spēles "Dinamo" komanda aizvadīja izbraukumā, visās piedzīvojot zaudējumus. Piecu zaudējumu sēriju klubs piedzīvoja otro reizi šosezon. Pirms tam rīdzinieki pirmoreiz šosezon spēja uzvarēt trīs spēlēs pēc kārtas.

Ar Minskas "Dinamo" Latvijas klubs šosezon tikās savā pirmajā regulārā čempionāta spēlē, pašu laukumā uzvarot ar 4:2, bet vēlāk izbraukumā nācās atzīt pretinieku pārspēku ar 1:3. Kopumā abas komandas šosezon spēkosies piecas reizes.

Minskas vienība šomēnes uzvarējusi tikai vienā no sešām aizvadītajām cīņām.

Mājas spēļu sēriju Rīgas "Dinamo" turpinās līdz 1.decembrim, bet nākamajā mačā svētdien uzņems latviešiem plaši pārstāvēto Maskavas klubu "Dinamo".

Pašlaik Rīgas "Dinamo" ar 29 punktiem 28 spēlēs Rietumu konferences kopvērtējumā pakāpusies uz priekšpēdējo - trīspadsmito - vietu, no labāko astoņnieka atpaliekot par 11 punktiem. Tikmēr Minskas "Dinamo" ar 43 punktiem 27 mačos atrodas sestajā pozīcijā.

Rīgas kluba vadība iepriekš komandas sniegumu sezonas ievadā novērtēja kā neapmierinošu, ar šādu pašu vērtējumu atkārtoti klajā nākot arī šonedēļ.