19.01.2017. 18:30
Latvijas hokeja klubs Rīgas «Dinamo», kas oficiāli ir zaudējis izredzes iekļūt Gagarina kausa izcīņā, ceturtdien noslēdzot savu šīs sezonas garāko Kontinentālās hokeja līgas (KHL) izbraukuma spēļu sēriju, emocionālā cīņā ar rezultātu 3:1 (1:0, 0:0, 2:1) uzvarēja Minskas «Dinamo» hokejistus.

Latvijas kluba labā vārtus guva Guntis Galviņš, Miks Indrašis un Filips Toluzakovs, bet vārtos Jakubs Sedlāčeks atvairīja 14 no 15 pretinieku metieniem.

Rīdzinieki šajā mačā ļoti daudz spēlēja skaitliskajā vairākumā, kurā beigās arī izdevās gūt izšķirošos vārtus.

Spēles sākumā krietni labāki bija rīdzinieki, kuriem labas iespējas neizmantoja Māris Bičevskis un Toluzakovs, kurš izgājiena vienatnē uz Bena Skrivensa sargātajiem vārtiem. Rīdzinieki ieguva tiesības divas reizes spēlēt vairākumā un otro no tām izmantoja Galviņš, kurš no zilās līnijas meta ripu vārtos, rezultatīvu piespēli nopelnot Toluzakovam.

Arī līdz pirmajam pārtraukumam vairāk uzbruka viesi, taču rezultāts nemainījās. Otrajā trešdaļā spēle jau bija līdzīgāka un savu meistarību nācās rādīt arī Sedlāčekam. Cīņas 26.minūtē viesi ieguva piecu minūšu skaitlisko vairākumu, jo līdz mača beigām par sitienu ar nūju tika noraidīts Aleksandrs Materuhins. Minskas klubs pēc piecu minūšu mazākuma vēlreiz pārkāpa noteikumus, taču spēlējot septiņas minūtes vairākumā rīdzinieki palielināt pārsvaru nespēja.

Laukuma saimnieki spēles 46.minūtē spēja panākt izlīdzinājumu, jo rīdzinieki aizsardzībā nesadalīja pretspēlētājus un metiena pozīcijā nokļuva Aleksandrs Stepanovs, kurš no zonas vidus pārspēja Sedlāčeku. Tomēr turpinājumā Minskas vienība atkal grēkoja ar disciplīnas ievērošanu un 53.minūtē Sergejs Drozds nopelnīja 2+2 soda minūtes par spēli ar augstu paceltu nūju, bet vēl pēc minūtes Rīgas «Dinamo» ieguva iespēju spēlēt piecatā pret trijiem pretiniekiem. Šādu iespēju viesi izmantoja, jo pēc Laura Dārziņa teicamas piespēles ātru uzbrukumu noslēdza Indrašis, gūstot uzvaras vārtus.

Mājinieki gan bija tik uzvilkušies, ka vēlreiz palika mazākumā un šoreiz viņus ar metienu no zonas vidus sodīja Toluzakovs. Atlikušajā laikā no laukuma tika noraidīts arī Minskas kluba vārtsargs Skrivenss, kurš pret vārtiem apzināti salauza savu nūju. Baltkrievijas komanda gan vēl centās izglābties, jo paņēma 30 sekunžu pārtraukumu un nomainīja vārtsargu, tomēr rezultāts nemainījās un Rīgas «Dinamo» svinēja otro uzvaru pēc kārtas.

Rīdziniekiem šī bija piektā spēle izbraukuma sērijā, kuru viņi sāka vēl pagājušajā nedēļā, kad Latvijas vienība ar 1:3 piekāpās Jaroslavļas «Lokomotiv». Turpinājumā Rīgas «Dinamo» ar 3:1 uzvarēja aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvēto Vladivostokas «Admiral», divus vārtus šajā mačā gūstot Timam Sestito, pēc tam Habarovskā ar 0:5 kapitulēja turienes «Amur» spēlētājiem, bet pirmdien nespēja nosargāt trīs vārtu pārsvaru, taču pēcspēles metienos ar 4:3 uzvarēja Pekinas «Kuņluņ Red Star», pirmo reizi maču aizvadot Ķīnā.

Tieši pirmdien rīdzinieki oficiāli zaudēja izredzes iekļūt šīs sezonas Gagarina kausa izcīņā. Rīgas «Dinamo» ar 50 punktiem 52 spēlēs ieņem pēdējo vietu starp 14 Rietumu konferences komandām, pirmajam astotniekam zaudējot 28 punktus. «Dinamo» līdz sezonas beigām maksimāli var izcīnīt 24 punktus, tādējādi nevar vairs tikt labāko astotniekā.

pic.twitter.com/elarZvsFMv— Dinamo Riga (@hcDINAMORIGA) January 19, 2017

Rīgas komanda Gagarina kausa izcīņā neiekļuva arī iepriekšējās divās sezonās.

Tikmēr Minskas «Dinamo» komanda šobrīd ar 82 punktiem 49 spēlēs ieņem sesto vietu Rietumu konferencē, turpinot cīņu par tikšanu «play-off». Arī minskieši pirms tam viesojās Tālajos Austrumos un Āzijā, izcīnot divas uzvaras trīs spēlēs. Baltkrieviajs klubs vispirms ar 0:1 zaudēja «Amur», bet pēc tam «bullīšos» ar 3:2 uzvarēja «Kuņluņ Red Star», bet pirmdien ar 5:3 pieveica arī «Admiral».

Šosezon Rīgas un Minskas klubi tikušies četras reizes, uzvaras dalot uz pusēm. Septembrī Minskā rīdzinieki zaudēja pagarinājumā ar 1:2, bet divos mačos novembrī Rīgā uzvaras tika dalītas uz pusēm, vispirms ar 4:3 uzvaru gūstot Latvijas klubam, bet tad minskieši revanšējās ar 4:1.

KHL vēsturē abas komandas tagad ir aizvadījušas 32 savstarpējas spēles, panākumus dalot uz pusēm, taču rīdzinieki pamatlaikā ir izcīnījuši 14 uzvaras, bet Minskas «Dinamo» ir 11 šādi panākumi.

KHL regulārajā čempionātā piedalās 29 komandas no astoņām valstīm - Krievijas, Latvijas, Baltkrievijas, Kazahstānas, Somijas, Slovākijas, Horvātijas un Ķīnas.

Regulārajā čempionātā katra komanda, tāpat kā pērn, aizvadīs pa 60 spēlēm.

KHL regulārais čempionāts noslēgsies nākamā gada 18.februārī, trīs dienas vēlāk sāksies izslēgšanas spēles, bet Gagarina kausa ieguvēji tiks noskaidroti ne vēlāk kā 20.aprīlī.

Aizvadītajā sezonā Gagarina kausa finālā Magņitogorskas «Metallurg» sīvā sērijā ar 4-3 uzvarēja Maskavas CSKA vienību, otro reizi kluba vēsturē tiekot pie KHL galvenās balvas.