08.03.2014. 17:00

• Rēdliha vārti neglābj «Lokomotiv» no zaudējuma pret Karsuma «Dinamo» vakar
  • Rīgas «Dinamo» Gagarina kausa izcīņu sāk ar zaudējumu vakar

Cīņas ievadā iniciatīvu ātri pārņēma «Donbass» komanda, kamēr «Dinamo» uzbrukumi bija ļoti reti un briesmas pretinieku vārtiem neradīja. Vairākas reizes spēlē iesaistījās viesu vārtsargs Mīkaels Telkvists, kurš mača pirmajās minūtēs bija savu uzdevumu augstumos.

Trešdaļas vidū par ripas izmešanu ārpus laukuma noraidīts tika Hosa, tomēr mazākumā rīdzinieki demonstrēja ļoti ciešu aizsardzību un savus vārtus nosargāja.

Uzreiz pēc atgriešanās pilnā sastāvā iespēja izcelties bija Hosam, bet drīz vien pēc tam savu komandu ļoti sarežģītā situācijā glāba Telkvists. Tas gan neliedza «Donbass» komandai uzreiz pēc tam izvirzīties vadībā, kad precīzs plaukstas metiens padevās Tēmu Lainem.

Atlikušajās trešdaļas minūtēs laukumā sāka parādīties pirmie asumi, tomēr «Dinamo» hokejistiem nebija pa spēkam pārvirzīt spēli tuvāk pretinieku vārtiem.

Otrās trešdaļas pirmajās sekundēs bīstamu uzbrukumu noorganizēja Roberts Bukarts un Pols Šekura, tomēr ar precīzu uzbrukumu teju uzreiz atbildēja mājinieki, kad ar vēl vienu plaukstas metienus Telkvistu pārspēja Oļegs Piganovičs.

Trešdaļas septītajā minūtē «Dinamo» tika pie savas pirmās iespējas spēlēt vairākumā, taču tajā teicamu sniegumu demonstrēja «Donbass» vārtsargs Maikls Leitons.

Pārliecinošo sniegumu vairākumā «Dinamo» hokejisti vēlāk tomēr pārvērta gūtos vārtos, kad trešdaļas 13.minūtē Pujaca veiksmīgās darbības uzbrukuma zonā un viņa piespēli izmantoja Bukarts.

Uzreiz pēc tam abpusējā noraidījumā iesaistījās Ozoliņš un Laine, bet spēlē ar četriem laukuma spēlētājiem pārāki bija rīdzinieki, kuri radīja regulārus draudus pie «Donbass» vārtiem. Trešdaļas beigās noraidīts tika Bičevskis, kas apslāpēja «Dinamo» uzbrukumu centienus. Atlikušajā laikā savus pienākumus teicami veica Telkvists, trešdaļai noslēdzoties ar vēl vienu izgrūstīšanos spēlētāju starpā.

«Dinamo» trešo trešdaļu sāka ar apņēmīgiem uzbrukumiem, taču «Donbass» aizsardzība allaž bija savu uzdevumu augstumos. Lai arī rīdzinieku pārsvars laika gaitā kļuva pat nospiedošs, pie izteiktām vārtu gūšanas iespējām viņi netika. Trešdaļas astotajā minūtē «Dinamo» pavērās iespēja divas minūtes spēlēt vairākumā, tomēr tajā briesmas mājinieku vārtiem netika radītas.

Turpinājumā vairākus bīstamus metienus atvairīja Leitons, neitralizējot visus viesu centienus atspēlēties. Laukumā ik pa laikam izcēlās kārtējie asumi, kamēr «Donbass» aizsardzība un Leitons turpināja tikt galā ar visiem «Dinamo» uzbrukumiem.

Divas minūtes pirms cīņas beigām «Dinamo» paņēma 30 sekunžu pārtraukumu, pēc kura viesi laukumā devās ar sešiem spēlētājiem. Tomēr šis solis augļus nedeva, jo jau pēc 15 sekundēm ar metienu tukšos vārtos 3:1 panāca Laine, kuram precīzi piespēlēja Bārtulis.

Rīgas «Dinamo» - Doņeckas «Donbass» 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Vārtu guvēji: 1:0 Tēmu Laine (Vilsons, Virtanens) (14:31), 2:0 Oļegs Piganovičs (Zaharovs, Torjaņiks) (22:34), 1:2 Roberts Bukarts (Pujacs) (32:01), 3:1 Tēmu Laine (Bārtulis) (58:17 tukšos vārtos).

Metieni: 23 - 22

Soda minūtes: 6 - 6

Bārtulis šoreiz darbojās savas komandas trešajā aizsargu pārī, uz ledus pavadot 20 minūtes un vienu sekundi. Statistikā viņš atzīmējās ne tikai ar vienu rezultatīvu piespēli, bet arī vienu bloķētu metienu, vienu spēka paņēmienu un vienu izprovocētu noraidījumu.

Salīdzinot ar piektdienas spēli, «Dinamo» treneri bija saglabājuši visus aizsargu pārus, bet atkal izmainījuši visus uzbrucēju trijniekus.

Rīgas «Dinamo» komandas sastāvs spēlei ar «Donbass»

Vārtsargi: Mikaēls Telkvists (Jakubs Sedlāčeks).

Aizsargi: Sandis Ozoliņš, Jēkabs Rēdlihs, Mets Robinsons, Georgijs Pujacs, Krišjānis Rēdlihs, Kristaps Sotnieks.

Uzbrucēji: Lauris Dārziņš, Andris Džeriņš, Roberts Bukarts, Marsels Haščāks, Pols Šekura, Aleksandrs Ņiživijs, Marsels Hosa, Džeimijs Džonsons, Gunārs Skvorcovs, Māris Bičevskis, Rustams Begovs un Juris Upītis.

Abu komandu pirmajā cīņā piektdien pārāki ar 5:2 bija «Donbass» hokejisti. Līdz ar to sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts kļuvis 1-0 «Donbass» komandas labā.

Cīņa ritēs līdz vienas komandas četrām uzvarām. Rīgā sērija turpināsies nākamās nedēļas pirmdienā un otrdienā.

«Dinamo» treneri uz izbraukuma spēlēm līdzi ņēmuši 26 hokejistus - trīs vārtsargus, astoņus aizsargus un 15 uzbrucējus.

Regulāro čempionātu Rīgas «Dinamo» noslēdza Rietumu konferences piektajā vietā, bet «Donbass» ierindojās ceturtajā pozīcijā un vien pēdējā kārtā nodrošināja sava laukuma priekšrocības.

Abu komandu abās šīs sezonas tikšanās reizēs regulārajā čempionātā uzvarēja viesi - «Dinamo» ar 4:2 un «Donbass» ar 1:0. Otrā abu komandu cīņa notika 4.martā un vienībām bija noslēdzošā pirms izslēgšanas cīņu turnīra.

Rīgas «Dinamo» komanda Gagarina kausa spēlēm kvalificējusies pēc gada pārtraukuma un kopumā piekto reizi sešās KHL sezonās. Iepriekš vienībai divas reizes izdevies pārvarēt konferences ceturtdaļfinālu.

Savukārt «Donbass» komanda, kas KHL aizvada savu otro sezonu, Gagarina kausam kvalificējusies pirmoreiz.

Pirms Gagarina kausa spēlēm Rīgas «Dinamo» komandu piemeklēja jūtamas sastāva problēmas. Joprojām Rīgas «Dinamo» komandai nepalīdz roku lauzušais aizsargs Arvīds Reķis, bet muguras savainojuma dēļ sezona, visticamāk, beigusies kanādiešu uzbrucējam Kailam Vilsonam, kurš bija vienības rezultatīvākais spēlētājs. Tāpat sezona beigusies uzbrucējam Mikam Indrašim, kurš guvis papēža kaula lūzumu, bet jau ilgstoši traumas dēļ komandai nevar palīdzēt arī aizsargs Oskars Cibuļskis.

Tāpat vienībai nevar palīdzēt Soču Olimpiādes laikā dopinga lietošanā pieķertais uzbrucējs Vitālijs Pavlovs.

Šajā KHL sezonā spēlē 28 komandas, kas bija sadalītas četrās divīzijās, pa septiņiem klubiem katrā. Katra komanda KHL regulārajā čempionātā aizvadīja 54 spēles - divas spēles (pa vienai savā laukumā un izbraukumā) ar katru līgas komandu. Pēc regulārās sezonas katras konferences astoņas spēcīgākās komandas iekļuva Gagarina kausa izcīņā, bet vājākās vienības sezonu turpina Cerības kausā, ko pērn ieguva Rīgas «Dinamo».

Rīgas «Dinamo» komandai kā minimālais mērķis bija izvirzīts iekļūt Gagarina kausa izcīņā.