27.02.2013. 19:30
Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Cerības kausa izcīņas otro ceturtdaļfināla spēli šobrīd aizvada Rīgas «Dinamo» komanda, kas «Arēnā Rīga» spēkiem mērojas ar Latvijas valstsvienības aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvēto Doņeckas «Donbass» vienību no Ukrainas. Rezultāts otrajā trešdaļā ir 1:0 viesu labā.

Pirmo bīstamo metienu mačā izdarīja «Donbass» komanda, kad mājinieki iekrita ātrajā uzbrukumā un arī kopumā spēles sākumā pārsvars piederēja tieši Doņeckas klubam. Trešdaļas vidū rīdzinieki minūti un 39 sekundes spēlēja piecatā pret trijiem pretiniekiem, tomēr lielo vairākumu nespēja izmantot.

Drīz pēc tam pie noraidījuma tika Pols Šekura, bet «Donbass» savu iespēju garām nelaida un 14.minūtē rezultātu pēc veiksmīgas Jevgēņija Dadonova piespēles atklāja Podhradskis.

Pēc zaudētajiem vārtiem iniciatīvu centās pārņemt rīdzinieki, tomēr tas neizdevās. Arī pēdējās minūtēs vairākas labas iespējas izveidoja «Donbass» komanda, kas pēc pirmās trešdaļas atradās vadībā ar 1:0.

Vārtu guvēji: 1:0 Petrs Podhradskijs (Vilsons, Dadonovs) (vair, 13:09).

Rīgas «Dinamo» komandas sastāvs

Vārtsargi: Mikaēls Telkvists (Māris Jučers).

Aizsargi: Guntis Galviņš, Krišjānis Rēdlihs, Jēkabs Rēdlihs, Rodrigo Laviņš, Oskars Cibuļskis, Kristaps Sotnieks un Mārtiņš Porejs.

Uzbrucēji: Mārtiņš Karsums, Pols Šehura, Miks Indrašis, Roberts Bukarts, Andris Džeriņš, Raitis Ivanāns, Vitālijs Pavlovs, Džeimijs Džonsons, Māris Bičevskis, Elvijs Biezais, Juris Upītis, Gunārs Skvorcovs.

Otrdien abas komandas šajā sērijā tikās pirmoreiz. Uzvaru ar rezultātu 3:2 guva viesi no Ukrainas. Pēc mača neapmierinātību ar sniegumu uzbrukumā pauda Rīgas «Dinamo» galvenā trenera vietas izpildītājs Artis Ābols, spēli pretinieku zonā nosaucot par bezzobainu.

Dueļa uzvarētāju noteiks sērijā līdz trim uzvarām, tiesa, sērijā nebūs vairāk par četrām spēlēm. Ja pēc četriem mačiem sērija noslēgsies 2:2, Doņeckā notiks pēcspēles metienu sērija, kurā noskaidrosies pusfinālists.

Nākamo maču abas komandas izspēlēs sestdien Ukrainā, un nepieciešamības gadījumā svētdien tiks aizvadīta ceturtā cīņā.

Regulārās sezonas ietvaros abas vienības tikās divreiz, abos mačos panākumu (4:2 un 4:1) svinot «Donbass» vienībai.

KHL Regulārajā čempionātā «Donbass» līdz pēdējam brīdim cīnījās par iekļūšanu Gagarina kausa izcīņā, taču palika tūdaļ aiz svītras, finišējot 9. pozīcijā. Tikmēr Rīgas «Dinamo» ieņēma pēdējo, 14. vietu un cīņā par Cerību kausu iesaistījās kvalifikācijas kārtā.