05.02.2016. 22:00
Cerības sasniegt izslēgšanas turnīru zaudējusī Latvijas komanda Rīgas Dinamo piektdien pārtrauca ieilgušo "sauso" sēriju savā laukumā, taču Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē ar 2:3 (1:1, 1:1, 0:1) piekāpās Kazahstānas klubam Astanas Baris.

Rīgas Dinamo labā vārtus šajā mačā guva Kaspars Saulietis un Gints Meija, kamēr Baris rindās izcēlās šīs vienības līderi Naidžels Douss, Dastins Boids un Brendons Bočenskis.Šo maču abas komandas iesāka aktīvi, apmainoties uzbrukumiem, taču rezultātu 11.minūtē atklāja Baris komandas kanādiešu uzbrucējs Douss, kurš tādejādi šosezon izcēlies jau 31 reizi. Dažas minūtes vēlāk lielisku pretuzbrukumu veica rīdzinieki, kura savainojumu sadziedējušais Tims Sestito veica lielisku piespēli vienatnē uz vārtiem izskrējušajam Saulietim. Pret viņu tika pārkāpti noteikumi, bet tiesneši uz Astanas vienības vārtiem nozīmēja "bullīti", ko Saulietis aukstasinīgi arī realizēja, panākdams neizšķirtu. Līdz ar to tika pārtraukta rīdzinieku "sausā" sērija savā laukumā - mājinieki vārtus nebija guvuši jau 225 minūtes un 44 sekundes.

Pirmās trešdaļas turpinājumā Latvijas komandai bija vēl pāris labas izdevības gūt vārtus, taču tās netika izmantotas. Arī otrā perioda ievadā rīdzinieki turpināja cīnīties aktīvi, bet atkal vadību pārņēma tieši Baris, kad no borta atlekušo ripu vārtos raidīja Boids. Pēc vārtu zaudējuma rīdzinieki vairs nebija tik aktīvi, taču trešdaļas noslēgumā mājiniekiem tomēr izdevās panākt neizšķirtu, pretuzbrukumā izceļoties Meijam.

Abas vienības ar neizšķirtu sāka noslēdzošo trešdaļu, turklāt tās laikā turpinājās gana aktīvs hokejs, lai gan vairākas teicamas izdevības bija tieši viesiem no Astanas. Baris vienība arī izvirzījās vadībā, kad Bočenskis 55.minūtē realizēja lielo vairākumu. Pēcāk Latvijas komanda izpelnījās vēl pāris noraidījumus, kas būtiski ietekmēja tās izredzes atspēlēties, rezultātā ciešot zaudējumu.

Latvijas klubs aizvada vienu no neveiksmīgākajām sērijām Arēnā Rīga, jo iepriekšējos trīs mačos pēc kārtas savā laukumā nespēja gūt vārtus. Trešdien Rīgas Dinamo ar 0:7 piedzīvoja šosezon smagāko zaudējumu pret Latvijas hokejista Artūra Kuldas pārstāvēto Helsinku Jokerit. Pirms tam mājās rīdzinieki ar 0:3 zaudēja Minskas Dinamo un ar 0:5 Maskavas CSKA, kam sekoja divas spēles izbraukumā.

Kā zināms, izredzes tikt izslēgšanas spēlēs Rīgas Dinamo oficiāli zaudēja otrdien pēc tam, kad Slovākijas vienība Bratislavas Slovan izbraukumā ar 3:1 pārspēja latviešu aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvēto Vladivostokas Admiral. Pēc šī panākuma Rietumu konferences astotajā vietā esošajam Slovan bija 85 punkti 56 spēlēs, kamēr Rīgas Dinamo atpalika jau par 17 punktiem un tobrīd atlikušajās piecās spēlēs pat teorētiski līdz labāko astotniekam tikt vairs nevarēja.Dinamo ar 68 punktiem 57 spēlēs joprojām ir 12.vietā Rietumu konferencē, bet Baris komanda tikusi pie 83 punktiem 58 mačos, kas tai dod astoto vietu Austrumu konferencē.

Turpinājumā rīdzinieki pirmdien noslēdzošajā izbraukuma spēlē viesosies pie Slovākijas kluba Bratislavas Slovan, bet pēc valstsvienību pārtraukuma sekos vēl divi mači savā laukumā ar čempioni Sanktpēterburgas SKA un Maskavas Dinamo, kuru pārstāv savainotais Mārtiņš Karsums.