09.12.2014. 18:33
Trešo zaudējumu pēc kārtas Kontinentālās hokeja līgas (KHL) čempionātā otrdien piedzīvoja Rīgas «Dinamo» hokejisti, kas Kazaņā ar rezultātu 2:3 piekāpās vietējai «Ak Bars» vienībai, kura ir divkārtējā Gagarina kausa ieguvēja.

• «Dinamo» Kazaņā spēkosies ar Austrumu zonas līdervienību šodien
  • Daugaviņš nosaukts par nedēļas labāko uzbrucēju KHL vakar
  • Kuldas pārstāvētā «Salavat Julajev» nespēj gūt vārtus Minskā vakar

Latvijas kluba labā vārtus guva Gints Meija un Lauris Dārziņš, kurš šajā spēlē pildīja Rīgas «Dinamo» kapteiņa pienākumus.

Izšķirošos vārtus rīdzinieki ielaida skaitliskajā vairākumā pēc pašu pieļautas rupjas kļūdas. Rīgas «Dinamo» cieta 23. zaudējumu 37 spēlēs, taču ar 43 punktiem saglabāja 12. vietu Rietumu konferencē. Kazaņas «Ak Bars» izcīnīja 26. uzvaru 36 spēlēs un ar 78 punktiem kļuva par Austrumu konferences līdervienību.

Spēle viesiem sākās ar noraidījumu, kad uz sodīto soliņa devās Gunārs Skvorcovs, taču tieši mazākumā «Dinamo» izdevās atklāt rezultātu. Viens pats uz vārtiem izlauzās Meija, kuru neatļauti turēja Jevgēņijs Medvedevs. Uz Kazaņas vārtiem tika nozīmēts soda metiens, kuru Meija realizēja ļoti aukstasinīgi, ar plaukstas metienu raidot ripu Emiļa Garipova sargāto vārtu augšēja stūrī.

Diemžēl noturēt pārsvaru izdevās tikai minūti, jo brīdī, kad laukumā atgriezās Skvorcovs, mājiniekiem izdevās laba izspēle, kuru noslēdza Vladimirs Tkačovs, mainot ripas lidojuma virzienu. Pirmajā trešdaļā risinājās līdzīga spēle, kurā abām komandām bija labas iespējas gūt vēl vārtus, taču tās netika izmantotas.

Otro reizi spēlē Rīgas «Dinamo» vadībā izvirzījās otrā perioda sākumā, kad atkal izdevās laukuma saimniekus noķert uz pretuzbrukumu. Šoreiz pēc Čārlza Genoveja piespēles vienatnē pret Garipovu izslidoja Dārziņš, kurš savu iespēju garām nelaida un meta ripu starp vārtsarga kājsargiem. Diemžēl neveiksmīgs viesiem bija otrās trešdaļas vidus.

Vispirms Iļja Ņikuļins ar spēcīgu metienu no zilās līnijas realizēja skaitlisko vairākumu, panākot 2:2, bet pēc tam «Dinamo» kļūdījās skaitliskajā vairākumā. Georgijs Pujacs nespēja noturēt ripu zonā, kas ļāva diviem pretiniekiem izslidot divatā pret vienu aizsargu. Uzbrukums noslēdzās ar Artjoma Lukojanova precīzu metienu.

Otrā perioda izskaņā laba izdevība bija Linusam Videlam, tomēr šoreiz «Ak Bars» glāba vārtsargs. Rīgas «Dinamo» trešajā periodā centās glābt spēli. Genovejs trāpīja pa vārtu stabu, labas iespējas bija Dārziņam un Krišjānim Rēdliham. Tuvojoties pamatlaika beigām Delorjē tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, taču izglābties no neveiksmes viesiem neizdevās.

Rīgas «Dinamo» - Kazaņas «Ak Bars» 2:3

Vārtu guvēji: 1:0 Gints Meija (soda metiens) (3:53), 1:1 Vladimirs Tkačovs (Azevedo, Ņikuļins) (4:56), 2:1 Lauris Dārziņš (Genovejs) (22:45), 2:2 Iļja Nikuļins (Mellers) (30:45), 3:2 Artjoms Lukojanovs (Tkačovs, Rilovs) (31:57, maz.).

Metieni: 20 - 26

Soda minūtes:8 - 6

Rīgas «Dinamo» komandas sastāvs mačā ar «Ak Bars»

Vārtsargi: Džefs Delorjē, (Edgars Masaļskis);

Aizsargi: Krišjānis Rēdlihs, Oskars Cibuļskis, Čejs Genovejs, Milans Jurčina, Georgijs Pujacs, Aleksandrs Jerofejevs, Edmunds Augstkalns;

Uzbrucēji: Lauris Dārziņš, Linus Videls, Miķelis Rēdlihs, Marsels Hosa, Kails Vilsons, Mārtiņš Cipulis, Roberts Bukarts, Andris Džeriņš, Miks Indrašis, Gints Meija, Māris Bičevskis un Gunārs Skvorcovs.

Nākamo maču «Dinamo» aizvadīs otrdien pret pašreizējo KHL čempionvienību Magņitogorskas «Metallurg».

Nelielu kājas savainojumu iepriekšējā mačā guva «Dinamo» vārtsargs Jakubs Sedlāčeks, kurš netika pieteikts spēlei, bet vārtus sargāja Džefs Delorjē. Šīsdienas spēlē komandas kapteinis bija Lauris Dārziņš, bet viņa asistenti Georgijs Pujacs un Milans Jurčina.

Valstu himnas noskanējušas un spēle var sākties!

Par bīstamu spēli ar augsti paceltu nūju 2 minūšu noraidījumu saņem «Dinamo» uzbrucējs Gunārs Skvorcovs.

Gints Meija, aizskrienot viens pret vienu ar vārtsargu, mazākumā nopelna soda metienu!

3:53 min

Vārti!!! 1:0. Gints Meija skaistā stilā realizē «bullīti», atklājot mača rezultātu!

4:56 min

Vārti! 1:1. «Ak Bars» panāk izlīdzinājumu. Pieredzējušā Iļjas Nikuļina piespēli vārtu guvumā no vārtu priekšas pārvērš Vladimirs Tkačovs.

Pirmajā trešdaļā aizvadītas 10 minūtes. «Dinamo» sāncenšu vārtus apdraudējusi 5 reizes, kamēr mājinieki par Rīgas komandas vārtiem izdarījuši 8 metienus.

Džefs Delorjē fantastiskā veidā glāb «Dinamo» no vārtu zaudējuma. Šī epizode, visticamāk, būs nedēļas labāko atvairīto metienu topā!

Perioda otrajā pusē ripu vairāk kontrolē «Ak Bars» hokejisti. Tikmēr rīdzinieki atbild ar pretuzbrukumiem.

Pirmās 20 minūtes noslēgušās! 1:1.

Sākusies otrā trešdaļa!

22:45 min

Vārti!!! 2:1. Rīgas «Dinamo» atgūst vadību. Izgājienu viens pret vienu pret savu bijušo komandu realizē šīs spēles Latvijas kluba kapteinis Lauris Dārziņš. Kazaņas vienības vārtsargs Emīls Garipovs šajā momentā nebija glābējs.

Divu minūšu noraidījums Kazaņas komandā. Par pārkāpumu pret Mārtiņu Cipuli sodu izcieš kapteinis Iļja Nikuļins.

Otrajā periodā aizvadītas 9 minūtes. Komandas turpina cīņu vienādos (5:5) sastāvos.

Pujacam 2 min. noraidījums— Dinamo Riga (@hcDINAMORIGA) December 9, 2014 30:45 min

Vārti!. 2:2. Izlīdzinājumu vairākumā «Ak Bars» komandai panāk Iļja Nikuļins, kurš ar spēcīgu metienu ripu Džefa Delorjē vārtos raidīja pašā stūrī. «Dinamo» vārtsargam bija nosegts redzes lauks un metiena izdarīšanas brīdi viņš īsti neredzēja.

31:57 min

Vārti! 3:2. Georgijs Pujacs vairākumā kļūdas uz pretinieku zilās līnijas un šo viņa kļūdu izmanto Kazaņas hokejists Artjoms Lukojanovs, kurš neviena netraucēts pretuzbrukumā raidīja trešo ripu «Dinamo» vārtos.

Rīgas komandas aizsargs Čejs Genovejs par grūdienu mugurā saņem 2 minūšu noraidījumu. Otrajā periodā jāspēlē vēl 3 minūtes.

Otrais periods noslēdzies! 3:2 vadībā «Ak Bars».

Sācies trešais periods!

Vairākuma iespēja «Dinamo» paliek neizmantota. Komandas turpina maču vienādos sastāvos.

Čejs Genovejs ar spēcīgu metienu ripu trāpa par tālo vārtu stabu.

Divu minūšu noraidījumu saņem Māris Bičevskis. «Dinamo» vēlreiz aizstāvēsies skaitliskajā mazākumā. Līdz trešdaļas beigām jāspēlē vēl 13 minūtes.

«Dinamo» hokejisti visiem spēkiem cenšas atspēlēties.

Dinamo iespieduši Ak Bars komandu aizsardzības zonā, līdz trešā perioda beigām 6 minūtes— Dinamo Riga (@hcDINAMORIGA) December 9, 2014

«Dinamo» vārti tukši - uz ledus seši laukuma spēlētāji.

Cīņa galā! Uzvaru ar 3:2 izcīna «Ak Bars» komanda.

Latvijas Izpletņlēkšanas Federācija Lienes 1-17, Rīga, LV-1009