• Medijs: Sējējs ir šīs sezonas labākais KHL ģenerālmenedžeris vakar
  • KHL satraukta par svastikas izmantošanu pirms «Dinamo» mača vakar

Pieminot Zolitūdes traģēdijā bojā gājušos, spēle Astanā sākās ar klusuma brīdi.

Vārtu guvēji: 1:0 Marsels Hosa (17:00).

Mača sākumā Georgijs Pujacs ar metienu no zilās līnijas pārbaudīja «Baris» vārtsarga soma Ari Ahonena modrību, taču viņš ripu tvēra. Turpinājumā Rīgas «Dinamo» izdevās vēl pāris metieni pa Astanas kluba vārtiem, taču tie nebija sekmīgi.

Septītajā minūtē Pols Šekura nopelnīja noraidījumu par klupināšanu. Lielāko daļu vairākuma «Baris» pavadīja Latvijas komandas aizsardzības zonā, taču pēc pāris bīstamiem uzbrukumiem nespēja pārspēt Mīkaelu Telkvistu, kurš glāba rīdziniekus no bīstama Romāna Starčenko metiena uz vārtiem.

Rīgas «Dinamo» izdevās izturēt mazākumu, taču pēcāk Astanas vienība radīja vēl pāris nervus kutinošas epizodes pie Latvijas kluba vārtiem, taču pārspēt vārtsargu viņiem neizdevās. Dažas minūtes pirms pirmā perioda beigām Ahonenu pārspēja Hosa, kurš viduszonā atņēma ripu pretiniekam, izraujoties viens pret vārtsargu un raidot ripu vārtos no kreisā iemetienu punkta.

Dažas sekundes līdz trešdaļas izskaņai Hosa vēl pamanījās nopelnīt noraidījumu, līdz ar to otrā trešdaļa būs jāiesāk mazākumā.

«Dinamo» komandas galvenais treneris Artis Ābols ar kolēģiem izbraukumā līdzi ņēmis trīs vārtsargus, 10 aizsargus un 14 uzbrucējus. Mājās palikuši savainotie Gints Meija, Oskars Cibuļskis un Roberts Bukarts, kas iedzīvojies muguras muskuļa savainojumā.

Salīdzinot ar iepriekšējo spēli, pret Jekaterinburgas «Avtomobilist», sastāvā veikta tikai viena izmaiņa - Māra Bičevska vietā spēlē Andris Džeriņš.

Rīgas «Dinamo» sastāvs spēlei ar «Baris»

Vārtsargi: Mikaēls Telkvists, (Rihards Cimermanis).

Aizsargi: Arvīds Reķis, Sandis Ozoliņš, Mets Robinsons, Georgijs Pujacs, Krišjānis Rēdlihs, Kristaps Sotnieks un Edmunds Augstkalns.

Uzbrucēji: Kails Vilsons, Pols Šekura, Marsels Hosa, Marsels Haščāks, Miks Indrašis, Vitālijs Pavlovs, Aleksandrs Ņiživijs, Andris Džeriņš, Mārtiņš Cipulis, Juris Upītis, Gunārs Skvorcovs, Rustams Begovs un Artūrs Kuzmenkovs.

Abas komandas pirmoreiz savā starpā tikās 13. novembrī Rīgā, kad ar 3:2 garā pēcspēles metienu sērijā pārāka bija laukuma saimniece.

Turnīra tabulas Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas «Dinamo» ar 27 spēlēs izcīnītiem 55 punktiem šobrīd ieņem 3. pozīciju, kamēr «Baris» nopelnītie 58 punkti tikpat mačos dod 2. vietu Austrumu zonā.

Nākamo spēli Rīgas komanda aizvadīs svētdien Omskā, tiekoties ar «Avangard». Pēc tam (26. novembrī) Latvijas vienība spēlēs pret Hantimansijskas «Jugra», bet gada pēdējo izbraukumu noslēgs (28. novembrī) Jekaterinburgā, kur spēkiem mērosies ar vietējo «Avtomobilist». Visas septiņas decembra spēles «Dinamo» aizvadīs savā laukumā.