13.11.2013. 20:52

Arī šo var droši dēvēt par ridziniekiem neērtu pretinieku - Baris uzvarēti tikai trīs no desmit mačiem, pēdējo reizi 2010.gada septembrī viesos. Pēc tam sekojuši pieci zaudējumi savstarpējos mačos pēc kārtas, tostarp ar tādiem rezultātiem kā 0:5 (divreiz) un 0:4. Pērn zaudējumi ar 0:5 viesos un 2:3 papildlaikā Rīgā.

Noslēgusies 2.trešdaļa..

Pirmajās minūtēs krietni bīstamāk uzbruka Dinamo, tomēr ofensīvu apturēja ļoti neveiksmīgs Krišjāņa Rēdliha noraidījums - aizsargs aizķērās aiz Kristapa Sotnieka nūjas un uzkrita pretiniekam, pats pamatīgi sasitoties. Divas minūtes mazākumā gan mājinieki izturēja godam. Perioda vidū pret rīdzinieku aizsargu Metu Robinsonu notekumus pārkāpa viesi, dodot iespēju vairākumu izmēģināt arī Dinamo, taču rezultātu atklāt neizdevās. Tomēr brīdi vēlāk kādā no uzbrukumiem pēc Roberta Bukarta metiena ripu neveiksmīgi atsita Ari Ahonens, bet Kails Vilsons to raidīja vārtos - 1:0! Lieli nopelni vārtu guvumā arī kapteinim Sandim Ozoliņam, kurš pieslēdzās uzbrukumam. Drīz vien rīdzinieki ieguva vēl vienu espēju vairākumā pēc Nikolaja Antropova noraidījuma, taču arī šoreiz viesu četrinieks mazākumu izturēja sekmīgi. Pirmās 20 minūtes noslēdzās ar minimālu Dinamo pārsvaru - 1:0.

Otrās trešdaļas sākumā visai ilgs un gana bīstams uzbrukums padevās Baris, bet vietā Telkvists. Brīdi vēlāk noraidījums Vitālijam Pavlovam un vieni no labākajiem vairākuma realizētājiem līgā Baris var izmēģināt skaitlisko pārsvaru - 10 sekundes pirms tā beigām Dmitrijs Upers tomēr pārspēja Telkvistu pēc teicamas piespēles no aizvārtes. Turpinājumā jau bija vērojams visai atklāts hokejs un briesmas regulāri draudēja pie abiem vārtiem. Un Dinamo izdevās atgūt vadību - vairākumā pēc teicamas Vilsona un Hosas saspēles ar precīzu metienu no nelielas distances izcēlās Ozoliņš! Turpinājumā komandas apmainījās ar nerealizētām iespējām skaitliskajā vairākumā, tomēr divas minūtes pirms otrā perioda beigām Telkvists bija spiests kapitulēt otro reizi pēc Antropova raidījuma.

</span>width=560&amp;height=315" frameborder="0" height="315" scrolling="no" width="560">

KHL regulārais čempionāts. 2013.gada 13.novembris. Rīga, Arēna Rīga.

Rīgas Dinamo - Astanas Baris 2:2 (1:0; 1:2; 0:0)

Vārti: 13:46 Vilsons (Bukarts, Ozoliņš) 1:0; 25:44 Upers (Rudenko, Žailauovs, vair.) 1:1; 32:30 Ozoliņš (Hosa, Vilsons vair.) 2:1; 37:42 Antropovs (Semjonovs, Žailauovs) 2:2;

Vārtsargi: Mīkaels Telkvists - Ari Ahonens

Metieni: 17-21

Soda minūtes: 8-10

Skatītāji: 7120

Dinamo sastāvs:

Vārtsargi: #32 Mikael Tellqvist (#85 Rihards Cimermanis);

Aizsargi: #8 Sandis Ozoliņš (C) - #6 Arvīds Reķis, #80 Georgijs Pujacs - #33 Mat Robinson, #11 Kristaps Sotnieks - #9 Krišjānis Rēdlihs, #55 Edgars Siksna;

Uzbrucēji: #81 Marcel Hossa - #18 Kyle Wilson - #71 Roberts Bukarts, #17 Aleksandrs Ņiživijs - #38 Paul Szczechura - #47 Mārtiņš Cipulis, #77 Marcel Hascak - #96 Māris Bičevskis - #70 Miks Indrašis, #79 Vitālijs Pavlovs - #10 Artūrs Kuzmenkovs - #87 Gints Meija, #83 Deivids Sarkanis.

Vienu spēli novembrī dinamieši paspēja aizvadīt pirms paša pārtraukuma, kad viesos ar 1:0 uzvarēja Čerepovecas Severstaļ. Vārtus jau pirmajā mačā pēc savainojuma izārstēšanas guva Mārtiņš Cipulis, bet vārtos lielisks kārtējo reizi šosezon Mīkaels Telkvists. Zviedru vārtsargs vidēji spēlē ielaidis tikai 1,59 ripas, atvairījis 94,1% metienu un ir starp labākajiem sava ampluā spēlētājiem KHL šosezon. Dinamo kopumā zaudējuši tikai 44 vārtus, kas ir otrs labākais rādītājs visā līgā. Tikmēr ar 45 punktiem 23 spēlēs komanda ieņem stabilu 3.vietu Rietumu konferencē - tuvākie sekotāji Donbass atpaliek par astoņiem punktiem, devītās vietas īpašnieki Atlant jau par 12. Dinamo guvuši punktus pēdējās deviņās spēlēs, septiņās no tām uzvarot, turklāt visas noslēgušās ar vienas ripas starpību.

Trešdienas spēlē (iespējams, vēl dažās tuvākajās) nevarēs piedalīties aizsargs Rodrigo Laviņš un uzbrucējs Andris Džeriņš, bet aizsargam Oskaram Cibuļskim, visticamāk, šī sezona ir beigusies.

Baris sezonu sākuši vēl spožāk, un nav runa tikai par rezultātu 10:1 pret Severstaļ pašā pirmajā mačā. Turpinājumā Ari Pekas Selina vienība tika pie 16 uzvarām pirmajās 19 spēlēs. Sekoja divi zaudējumi Austrumu konferences grandiem Magņitogorskas Metallurg un Čeļabinskas Traktor, bet pēdējie divi mači pirms pātraukuma atkal tika uzvarēti. Savā laukumā 5:1 ar Ņeftehimik un 3:2 ar Ufas Salavat Julaev. Kopumā 52 punkti 23 spēlēs un 2.vieta Austrumos aiz Ak Bars (54).

Komandas uzbrukums ir iespaidīgs - 91 iemesta ripa ir otrs labākais rādītājs līgā, bet ielaisti 60 vārti. Salīdzinājumam - Dinamo šie rādītāji ir 58:44. Toni Kazahstānas klubā nosaka ziemeļamerikāņi -14 gūti vārti un 22 punkti Brendonam Bočenskim, 9+11 Naidželam Dousam, 9+9 Dastinam Boidam un 1+10 aizsargam Maikam Landinam. Starp viņiem iespraucies vietējais hokejists Talgats Žailauovs (5+15), kurš sezonas ievadā bija starp labākajiem līgas asistentiem. Paredzams, ka pret Dinamo debitēs aizsargs Kems Bārkers, kuram ir vairāk nekā 300 NHL spēļu pieredze. Vārtos gana stabili ir gan Ari Ahonens, gan Vitālijs Jeremejevs, tomēr viņi abi zaudē vidēji ap 2,5 ripām mačā un atvaira nepilnus 92% metienu. Skaidrs, ka ar šādu uzbrukumu uzvarēt var arī tad, ja regulāri tiek ielaistas pat trīs ripas.

Pēc mača ar Baris ik pēc dienas pauzes rīdziniekiem savā laukumā jātiekas ar Omskas Avangard, Hantimansijskas Jugra un Jekaterinburgas Avtomobilist. Pēc tam no 22. līdz 28.novembrim ar šiem pašiem četriem pretiniekiem spēlēsim viesos, uzsākot regulārā čempionāta otro apli.