13.11.2013. 21:54

Pirmajās minūtēs krietni bīstamāk uzbruka Dinamo, tomēr ofensīvu apturēja ļoti neveiksmīgs Krišjāņa Rēdliha noraidījums - aizsargs aizķērās aiz Kristapa Sotnieka nūjas un uzkrita pretiniekam, pats pamatīgi sasitoties. Divas minūtes mazākumā gan mājinieki izturēja godam. Perioda vidū pret rīdzinieku aizsargu Metu Robinsonu notekumus pārkāpa viesi, dodot iespēju vairākumu izmēģināt arī Dinamo, taču rezultātu atklāt neizdevās. Tomēr brīdi vēlāk kādā no uzbrukumiem pēc Roberta Bukarta metiena ripu neveiksmīgi atsita Ari Ahonens, bet Kails Vilsons to raidīja vārtos - 1:0! Lieli nopelni vārtu guvumā arī kapteinim Sandim Ozoliņam, kurš pieslēdzās uzbrukumam. Drīz vien rīdzinieki ieguva vēl vienu espēju vairākumā pēc Nikolaja Antropova noraidījuma, taču arī šoreiz viesu četrinieks mazākumu izturēja sekmīgi. Pirmās 20 minūtes noslēdzās ar minimālu Dinamo pārsvaru - 1:0.

Otrās trešdaļas sākumā visai ilgs un gana bīstams uzbrukums padevās Baris, bet vietā Telkvists. Brīdi vēlāk noraidījums Vitālijam Pavlovam un vieni no labākajiem vairākuma realizētājiem līgā Baris var izmēģināt skaitlisko pārsvaru - 10 sekundes pirms tā beigām Dmitrijs Upers tomēr pārspēja Telkvistu pēc teicamas piespēles no aizvārtes. Turpinājumā jau bija vērojams visai atklāts hokejs un briesmas regulāri draudēja pie abiem vārtiem. Un Dinamo izdevās atgūt vadību - vairākumā pēc teicamas Vilsona un Hosas saspēles ar precīzu metienu no nelielas distances izcēlās Ozoliņš! Turpinājumā komandas apmainījās ar nerealizētām iespējām skaitliskajā vairākumā, tomēr divas minūtes pirms otrā perioda beigām Telkvists bija spiests kapitulēt otro reizi pēc Antropova raidījuma.

Trešais periods sākās ar vairākiem noraidījumiem abu komandu sastāvos, bet rezultāts uz tablo saglabājās nemainīgs. Pēc tam komandas apmainījās ar vairākām bīstamām epizodēm, tostarp Pavlovs trāpīja pa Ahonena sargāto vārtu pārliktni. Nepaveicās rīdziniekiem - pēc ļoti nepatīkamas sadursmes laukumu spiests atstāt Gints Meija, kurš nekavējoties devās uz ģērbtuvem. Trešdaļas pēdējās minūtēs visai izteikts pārsvars dinamiešiem, tomēr neizdevās to pārvērst gūtos vārtos. Pēdējā iespēja pamatlaikā 72 sekundes pirms tā beigām, kad noraidījumu pret Indraši izpelnījās viesi, tomēr uzvaru izraut neizdevās. Līdz ar to jau desmito spēli pēc kārtas rīdzinieki nopelnīja vismaz punktu, bet uzvarētāja noskaidrošana bija jāatliek uz papildlaiku.

Tajā Baris no zaudējuma glāba pat vārtu stabs, bet papildlaika vidū abpusējs noraidījums Dastinam Boidam un Metam Robinsonam. Arī papildu piecminūtē tomēr uzvarētāju noskaidrot neizdevās un sekoja pēcspēles metieni.

Pēc mača ar Baris ik pēc dienas pauzes rīdziniekiem savā laukumā jātiekas ar Omskas Avangard, Hantimansijskas Jugra un Jekaterinburgas Avtomobilist. Pēc tam no 22. līdz 28.novembrim ar šiem pašiem četriem pretiniekiem spēlēsim viesos, uzsākot regulārā čempionāta otro apli.

KHL regulārais čempionāts. 2013.gada 13.novembris. Rīga, Arēna Rīga.

Rīgas Dinamo - Astanas Baris 2:2 (1:0; 1:2; 0:0; 0:0; 0:0)

Vārti: 13:46 Vilsons (Bukarts, Ozoliņš) 1:0; 25:44 Upers (Rudenko, Starčenko, vair.) 1:1; 32:30 Ozoliņš (Hosa, Vilsons vair.) 2:1; 37:42 Antropovs (Semjonovs, Žailauovs) 2:2;

Vārtsargi: Mīkaels Telkvists - Ari Ahonens

Metieni: 27-30

Soda minūtes: 12-14