22.11.2013. 17:46
Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas klubs Rīgas "Dinamo" pirmajā izbraukuma sērijas mačā piektdien pēcspēles metienu sērijā ar 5:4 (0:1, 2:3, 1:1, 0:0, 1:0) pārspēja Kazahstānas komandu Astanas "Baris", izcīnot jau astoto uzvaru pēc kārtas.

Pamatlaikā divus vārtus Rīgas "Dinamo" labā guva Marcels Hosa, bet vienreiz izcēlās Krišjānis Rēdlihs un Pols Šekura, kura rēķinā arī uzvaras "bullītis".

Mačs iesākās ar klusuma brīdi, godinot Zolitūdes traģēdijā cietušos.

Šajā cīņā laukumā devās uzbrucējs Andris Džeriņš, kurš ir atkopies no savainojuma. Viņš šajā spēlē aizstāja Māri Bičevski.

Mača sākumā Georgijs Pujacs ar metienu no zilās līnijas pārbaudīja "Baris" vārtsarga soma Ari Ahonena modrību, taču viņš ripu tvēra. Turpinājumā Rīgas ""Dinamo" izdevās vēl pāris metieni pa Astanas kluba vārtiem, taču tie nebija sekmīgi.

Septītajā minūtē Pols Šekura nopelnīja noraidījumu par klupināšanu. Lielāko daļu vairākuma "Baris" pavadīja Latvijas komandas aizsardzības zonā, taču pēc pāris bīstamiem uzbrukumiem nespēja pārspēt Mīkaelu Telkvistu, kurš glāba rīdziniekus no bīstama Romāna Starčenko metiena uz vārtiem.

Rīgas "Dinamo" izdevās izturēt mazākumu, taču pēcāk Astanas vienība radīja vēl pāris nervus kutinošas epizodes pie Latvijas kluba vārtiem, taču pārspēt vārtsargu viņiem neizdevās. Dažas minūtes pirms pirmā perioda beigām Ahonenu pārspēja Hosa, kurš viduszonā atņēma ripu pretiniekam, izraujoties viens pret vārtsargu un raidot ripu vārtos no kreisā iemetienu punkta.

Dažas sekundes līdz trešdaļas izskaņai Hosa vēl pamanījās nopelnīt noraidījumu, līdz ar to otrā trešdaļa bija jāiesāk mazākumā.

"Baris" ar pirmajām sekundēm centās izmantot vairākumu, taču Telkvistu pārspēt viņiem neizdevās. Pirmajās minūtēs Hosam izdevās ļoti bīstams metiens pa Ahonena sargātajiem vārtiem, taču mājiniekus glāba vārtu pārliktnis.

Tomēr rīdziniekiem izdevās dubultot rezultāta starpību - perioda ceturtajā minūtē Aleksandrs Ņiživijs izslidoja no aizvārtes un veica teicamu piespēli Krišjānim Rēdliham uz vārtu labo pusi, kurš trieca ripu vārtu tukšajā stūrī, panākot 2:0.

Tiesa, neilgu brīdi vēlāk "Baris" arī izdevās atbildēt ar gūtiem vārtiem, jo Telkvistu no vārtu priekšas pārspēja Dastins Boids. Tomēr pēc tam Latvijas komandai izdevās tikt pie vairākuma, kuru izdevās izmantot - lielisku piespēli izdarīja rīdzinieku kapteinis Sandis Ozoliņš, kura pūliņus ar metienu praktiski tukšos vārtos vainagoja Hosa, gūstot savus otros vārtus šajā duelī.

Turpinājumā "Baris" centās vārtus atgūt, taču vairākas reizes prasmīgi darbojās Telkvists, bet vienreiz viesus glāba vārtu stabs.

Trešdaļas vidū nepatīkamu savainojumu guva Hosa, kuram pa seju trāpīja ripa, un laukumu nācās pamest, dodoties uz ģērbtuvēm.

Aptuveni sešas minūtes līdz otrās trešdaļas noslēgumam Kailam Vilsonam radās teicama iespēja gūt ceturtos vārtus, taču metiens no nūjas neērtās puses nebija precīzs, bet dažas minūtes vēlāk Astanas vienībai izdevās rezultāta starpību samazināt līdz minimumam, jo no labā iemetienu punkta izcēlās Starčenko.

Mazāk nekā minūti pirms otrā perioda beigām Arvīds Reķis nopelnīja noraidījumu par klupināšanu un dažas sekundes vēlāk "Baris" izdevās izlīdzināt rezultātu - savus otros vārtus cīņā guva Boids, kurš pielaboja partnera raidīto ripu.

Trešās trešdaļas sākumā Rīgas "Dinamo" bija iespēja spēlēt skaitliskajā vairākumā, taču tā laikā Latvijas vienībai nebija viegli pat nostāties pretinieku aizsardzības zonā, kā rezultātā viena hokejista pārsvars palika neizmantots. Nedaudz vēlāk noteikumi tiek pārkāpti pret Hosu, un arī šoreiz rīdziniekiem vairākumu izmantot neizdevās, turklāt teicama izdevība bija pašam Slovākijas uzbrucējam, tomēr viņš vārtu priekšā nespēja trāpīt pa ripu.

Perioda vidū "Baris" pirmo reizi šajā duelī izdevās izvirzīties vadībā, jo Andra Džeriņa noraidījuma laikā izcēlās Naidžels Douss, kurš gandrīz no zilās līnijas pārspēja Telkvistu, panākot 4:3.

Nepilnas četras minūtes pirms pamatlaika beigām pret Marcelu Haščāku tika pārkāpti noteikumi, jo pretinieks viņam ar nūju trāpīja pa seju. Līdz ar to Rīgas "Dinamo" kārtējo reizi šajā duelī bija iespēja spēlēt vairākumā, un to rīdzinieki šoreiz izmantoja. Vārtus guva Pols Šekura, kuram lieliski piespēlēja Hosa.

Līdz pamatlaika izskaņai rezultāts vairs nemainījās un uzvarētājs bija jānoskaidro papildlaikā vai pēcspēles metienu sērijā.

Pagarinājumā Rīgas "Dinamo" pārņēma dueļa iniciatīvu, piespiežot "Baris" aizsargāties. Tomēr par spīti vairākām labām izdevībām un atklātam uzbrukuma hokejam Ahonenu viesiem neizdevās pārspēt, līdz ar to uzvarētāju vajadzēja noskaidrot pēcspēles metienos.

Pirmie pēcspēles metienus sāka "Baris", kuriem pirmajā mēģinājumā neizdevās pārspēt Telkvistu, savukārt atbildes gājienā Hosa arī neiemeta.

Otrajā izgājienā Dousa metienu Telkvists atvairīja, bet Šekura savu izdevību realizēja, izvirzot Rīgas "Dinamo" vadībā.

Pēc tam "Baris" neizdevās pārspēt un Rīgas "Dinamo" izcīnīja jau astoto uzvaru pēc kārtas.

Sērijas turpinājumā rīdzinieki ik pēc dienas sacentīsies arī ar Omskas "Avangard", Hantimansijskas "Jugra" un Jekaterinburgas "Avtomobilist".

Zīmīgi, ka tieši ar šīm četrām vienībām Rīgas "Dinamo" nupat tikās arī mājas spēļu sērijā, tiekot pie četrām uzvarām. Rīdzinieki izcīnījuši uzvaru pēdējās astoņās spēlēs pēc kārtas, kas ir kluba rekords, turklāt jau 14 mačos pēc kārtas vienība tikusi pie vismaz viena punkta.

Izbraukuma sērijā Rīgas "Dinamo" vienība devusies bez uzbrucēja Roberta Bukarta, toties ar iepriekš savainotajiem uzbrucēju Andri Džeriņu un aizsargu Rodrigo Laviņu ierindā. Tāpat izbraukumā pievienojies nesen sastāvu papildinājušais aizsargs Jēkabs Rēdlihs, kā arī gados jaunie vārtsargs Rihards Cimermanis, aizsargs Edmunds Augstkalns, uzbrucējs Rustams Begovs un uzbrucējs Artūrs Kuzmenkovs.

Kā ziņots, iepriekšējā mačā ar "Baris" rīdzinieki 13.novembrī garā pēcspēles metienu sērijā tika pie uzvaras ar rezultātu 3:2. Šajā mačā potītes lūzumu guva uzbrucējs Gints Meija, kurš nevarēs spēlēt aptuveni divus mēnešus. Pēc šī mača "Baris" piekāpās arī Maskavas CSKA hokejistiem, bet turpinājumā pieveica Bratislavas "Slovan" un Prāgas "Lev".

Decembrī visas septiņas spēles rīdzinieki aizvadīs savā laukumā.

Pašlaik Rīgas klubs ar izcīnītiem 57 punktiem 28 spēlēs ieņem stabilu Rietumu konferences kopvērtējuma trešo vietu, tikai par vienu punktu atpaliekot no otrajā vietā esošās līgas čempionvienības Maskavas "Dinamo".

Šajā KHL sezonā spēlē 28 komandas, kas sadalītas četrās divīzijās, pa septiņiem klubiem katrā. Katra komanda KHL regulārajā čempionātā aizvadīs 54 spēles - divas spēles (pa vienai savā laukumā un izbraukumā) ar katru līgas komandu.

Pēc regulārās sezonas katras konferences astoņas spēcīgākās komandas iekļūs Gagarina kausa izcīņā, bet vājākās vienības sezonu turpinās Cerību kausā, ko pērn ieguva Rīgas "Dinamo".

Rīgas "Dinamo" komandai kā minimālais mērķis izvirzīts iekļūt Gagarina kausa izcīņā.

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga
Trubeckojs Andrejs Trubeckojs AndrejsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Brīva cīņa sivietēm, Jostu cīņa, Pludmales cīņa