14.11.2014. 21:45

, LSM.LV - Sports

Visus vārtus uzvarētājiem guva leģionāri - Linuss Videls, Čejs Genovejs, Marcels Hosa un Milans Jurčina. Par labāko mājinieku sastāvā atzina Genoveju. Rīgas "Dinamo" spēlē trīsreiz izmantoja skaitlisko vairākumu un izšķiroša bija veiksmīgi aizvadīta otrā trešdaļa, pēc kuras laukuma saimnieki bija vadībā ar 3:1.

Minskas "Dinamo" pirmajiem bija iespējas atklāt rezultātu, kad ripa trāpīja pa Jakuba Sedlāčeka vārtu stabiņu, kā arī Dmitrija Meļeško izgājienu vienam pret mājinieku vārtiem. Taču laukuma saimnieki atlētiskajā cīņā nepalaida garām savu iespēju un realizēja skaitlisko pārsvaru. Hosa septiņas minūtes pirms pirmā perioda beigām precīzi piespēlēja gar vārtu priekšu Videlam, kurš bez kavēšanās meta. Trešdaļas atlikušajā laikā arvien pieauga Rīgas "Dinamo" spiediens, kas gan rezultātu neizmainīja.

Taču nākamais skaitliskais vairākums Rīgas "Dinamo" izvērsās vārtu zaudējumā, kad otrā perioda sākumā viesu ātru uzbrukumu noslēdza Aleksandrs Materuhins. Neizšķirts gan noturējās tikai divarpus minūtes, līdz Genovejs ar tālu metienu ripu raidīja tālajā stūrī tik spēcīgi, ka tiesnešiem bija nepieciešams videoatkārtojums, lai fiksētu vārtu guvumu. Laukuma saimnieku spiediens līdz trešdaļas beigām vainagojās ar vēl vieniem vārtiem skaitliskajā vairākumā, kad Hosa no iemetiena apļa trāpīja vārtu tuvajā augšējā stūrī.

Aizsargs Jurčina pēdējā perioda sākumā individuāli izslidoja līdz vārtiem un ar plaukstas metienu ceturto reizi pārspēja Minskas kluba vārtsargu Deniju Teiloru. Pēdējā trešdaļā mājinieku uzbrukums bija uz viļņa, tomēr piektos vārtus gūt neizdevās.

Pirmo spēli pēc atgriešanās Rīgas "Dinamo" aizvadīja Kanādas uzbrucējs Kails Vilsons, savukārt nelielas muskuļa traumas dēļ laukumā nedevās aizsargs Georgijs Pujacs, kuru komandas kapteiņa lomā aizstāja Hosa.

Visas piecas iepriekšējās neveiksmes galvenā trenera Arta Ābola vadītie Rīgas "Dinamo" hokejisti cieta izbraukumā. Ar Baltkrievijas klubu Rīgas "Dinamo" tikās sezonā jau trešo reizi, bet abās līdzšinējās cīņās komandas panākumus dalīja uz pusēm.

Rīgas "Dinamo" nākamajā spēlē svētdien uzņems galvenā trenera Harija Vītoliņa vadīto un uzbrucēju Kaspara Daugaviņa un Mārtiņa Karsuma pārstāvēto Maskavas "Dinamo". Nākamnedēļ Rīgas "Dinamo" paredzētas divas spēles - ceturtdien pret Bratislavas "Slovan" un sestdien pret līgas līderiem Sanktpēterburgas SKA.