14.01.2017. 11:04
Latvijas klubs Rīgas «Dinamo», turpinot savu šīs sezonas tālāko un ilgāko izbraukumu Kontinentālās hokeja līgā (KHL), sestdien devīto reizi sezonā nespēja gūt vārtus un ar 0:5 (0:0, 0:3, 0:2) cieta sagrāvi pret Habarovskas «Amur» komandu.

Pirmajā trešdaļā vārti netika gūti, bet pēc tam mājiniekiem piederēja liels pārsvars, kas vainagojās ar pieciem «Amur» precīziem metieniem.

Mājinieku vārtsargs Juha Metsola atvairīja 15 rīdzinieku metienus un sesto reizi sesonā palika «sausā».

Pirmajā trešdaļā norisinājās līdzīga spēle, un abām komandām bija pa dažām labām iespējām izcelties, tomēr tās palika neizmantotas. Rīdzinieki astotajā minūtē pēc Roberta Lipsberga noraidījuma palika mazākumā, tomēr to izturēja, savukārt perioda beigās izcēlās asumi, pēc kuriem abpusējo noraidījumu saņēma Georgs Golovkovs un mājinieku spēlētājs Vladislavs Ušeņins.

Pirmajā periodā rīdzinieku vārtsargs Jānis Kalniņš atvairīja deviņus metienus, kamēr «Amur» ripu ķērājs Metsola tika galā ar septiņiem pretinieku raidījumiem.

Tikmēr otrajā trešdaļā laukumā jau dominēja «Amur» vīri. Vispirms 23.minūtē pēc tālas piespēles un rīdzinieku kļūdas uz savas zonas zilās līnijas, metiena pozīcijā nokļuva Kirils Kapustins, kurš trāpīja vārtu augšējā stūrī. Savukārt vēl pēc septiņām minūtēm Vjačeslavs Ušeņins bija precīzs no tuvas distances.

Turpinājumā rīdzinieki spēlēja vairākumā, taču izveidot bīstamus momentus viņiem neizdevās, kamēr punktu trešdaļai pēc skaistas izspēles pielika «Amur» leģionārs Kristiāns Kūsela, trešo reizi pārspējot Kalniņu.

Otrajā periodā Rīgas «Dinamo» pa pretinieku vārtiem izdarīja tikai četrus metienus.

Spēles gaita neko daudz nemainījās arī spēles beigu nogrieznī, kurā «Amur» rindās savus otros vārtus mačā guva Vjačeslavs Ušeņins, kurš realizēja vairākumu, bet vēl pēc divām minūtēm Jans Kolāržs panāca arī 5:0 laukuma saimnieku labā.

Līdz ar to rīdziniekiem šosezon KHL ir atlikušas vairs desmit spēles, kurās maksimāli iespējams tikt pie 30 punktiem, bet no izslēgšanas spēļu zonas Latvijas klubs atpaliek par 29 punktiem, tāpēc jau sestdien «Dinamo» var zaudēt arī pēdējās teorētiskās izredzes tikt «play-off».

Šo izbraukumu Rīgas «Dinamo» sāka pirmdien, kad ar 1:3 piekāpās Jaroslavļas «Lokomotiv», bet pēc tam ar 3:1 uzvarēja aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvēto Vladivostokas «Admiral», divus vārtus šajā mačā gūstot Timam Sestito.

Pēc sestdienas mača rīdzinieki viesosies arī pie Ķīnas kluba Pekinas «Kuņluņ Red Star» un Baltkrievijas komandas Minskas «Dinamo».

Izbraukumā devies nu jau no savainojuma atlabušais Koltons Gilīss, bet mājās palikuši traumētie Pjotrs Sčastļivijs un Georgijs Pujacs. Tāpat komandai pievienojies aizsargs Kristaps Zīle, kuram mačs Vladivostokā bija pirmais pēc pasaules U-20 čempionāta.

«Amur» komandu pārstāv arī latviešu izcelsmes aizsargs Zigurds Podziņš, bet šosezon viņš laukumā bijis tikai vairāk nekā piecas minūtes, pārsvarā atrodoties uz rezervistu soliņa kā septītais aizsargs. Turklāt kopš novembra beigām viņš nav bijis pieteikts nevienai KHL spēlei.

Šī abām komandām bija otrā savstarpējā spēle šosezon. Novembrī uzvaru ar 3:2 izcīnīja rīdzinieki.

«Dinamo» ar 45 punktiem 50 spēlēs ieņem pēdējo vietu starp 14 Rietumu konferences komandām, pirmajam astotniekam zaudējot 29 punktus. Tikmēr «Amur» ar 56 punktiem 50 mačos ir Austrumu konferences 13.vietā, no «play-off» zonas atpaliekot 11 punktus.

Jēkabpils Lūši, sporta klubs Zīlāni, "Dārzupītes" 4, Kūku p., Krustpils n., LV-5222