30.08.2013. 19:51
Šodien SMScredit.lv Virslīgas 19. kārtas (jeb 3. apļa 1. kārtas) spēlē Daugavpils "Daugava" uzņēma Rīgas "Daugavu". Lai gan galvaspilsētas komanda ieradās stipri vājinātā sastāvā, tai izdevās izcīnīt pirmo uzvaru pār TOP4 komandām šosezon - 1:0. Vienīgie vārti Giorgi Diakvnišvili kontā.

Futbola eksperti pirms pēdējā apļa ir un bija gandrīz vienisprātis - zeltu dalīs "Skonto" un "Ventspils", bet abām "Daugavām" jānoskaidro attiecības cīņā par bronzu. Pirms pēdējā apļa solīds handikaps daugavpiliešiem - par diviem punktiem vairāk un rezervē spēle ar "Liepājas metalurgu". Arī savstarpējās spēlēs pārāki bija šī brīža čempioni - 1. aplī mājās Daugavpilī 0:0, bet 2. aplī viesos Rīgā uzvara ar 1:0, pateicoties Andreja Kovaļova vārtiem 81. minūtē.

Šodien komandām diskvalifikāciju dēļ bija iztrūkumi - Daugavpils bija bez Jurija Sokolova, Rīgas komanda bez Lina Klimaviča un Toma Tamošauska. Sokolovu aizvietoja Cincadze, bet vēl viena sastāva izmaiņa pēc "Mettas" uzveikšanas (3:0) bija centra aizsarga Dmitrija Halvitova iekļaušana uzbrucēja Stenlija Ibes (nebija pieteikumā vispār) vietā. Milzīgas izmaiņas viesiem. Atskaitot diskvalificētos, pieteikumā nebija arī savainoto Pāvela Mihadjuka un Manta Savena, kurus aizvietoja Sergejs Mišins, Giorgi Diakvnišvili, Valērijs Čistjakovs un Vadims Gripa. Savukārt vārtos pēc trīs spēļu pauzes atgriezās Artūrs Vaičulis, atstājot uz soliņa Jevgeņiju Sazonovu. Pārmaiņu rezultātā viesu aizsardzība izskatījās vairāk nekā neierasti - centrā malējie aizsargi Valdemars Borovskis un Deniss Kačanovs, savukārt aizsardzības malās (parasti uzbrūkošie) Gripa un Čistjakovs. Rezervē Rīgai tikai divi laukuma spēlētāji...

Spēles sākumā labāk izskatījās viesi no Rīgas, taču pamazām iniciatīvu pārņēma Daugavpils "Daugava". Arī to gan nevar teikt par ilgu laika posmu - spēles ritms bija saraustīts, pārsvars piederēja te vienai, te otrai komandai. Būtībā šis mačs 1. puslaikā ļoti atgādināja 1. kārtā redzēto - spēle bez vērā ņemamiem momentiem, stabils 0:0. Tikai 42. minūtē Daniela Olas snaušana un pārkāpums pret Povilu Lukši deva cerīgu soda sitienu. Savena prombūtnē to izpildīja Čistjakovs, un... bumba trāpīja pa stabu! 0:0 pēc 45 minūtēm.

Pēc pārtraukuma laukumā uz maiņu devās Edgars Jermolajevs un gandrīz uzreiz iesita vārtus - viņa sistā bumba tikai nedaudz lidoja secen. Daugavpils izveidoja vēl pāris labus momentus, bet 54. minūtē sastāva ziņā paplucinātā Rīgas "Daugava" negaidīti izvirzījās vadībā. Atkal labs soda sitiens Čistjakova izpildījumā, bumba atleca pie šodien aktīvā Diakvnišvili, kurš no neliela attāluma pārvirzīja bumbu vārtos (0:1)!

Nevar teikt, ka daugavpiliešu centieni atspēlēties būtu masīvi, bet tam par iemeslu bija disciplinētā rīdzinieku spēle. 69. minūtē mājinieki labu iespēju sagaidīja, taču neizmantoja to - Ibrahima Babatundes centrējums un neveiksmīgs uz maiņu nākušā Mamukas Gongadzes sitiens ar galvu. Pēc trim minūtēm laba Jermolajeva piespēle un Babatunde jau sitēja lomā - vietā Vaičulis. Jermolajevs atzīmējās arī negatīvi - viņa kļūda savu vārtu tuvumā gandrīz noveda līdz zaudētiem vārtiem, taču Diakvnišvili sitienu Aleksandrs Vlasovs atvairīja.

Ivana Tabanova komanda spēles izskaņā veica izmisuma spiedienu, kas patiešām šķita draudīgs, tomēr Rīgas "Daugava" izturēja un guva savu pirmo uzvaru sezonā pār kādu no TOP4 konkurentēm, neskatoties uz milzīgajām sastāva problēmām - 1:0. Rīgas "Daugava" izvirzījusies 3. vietā, nostumjot čempioni 4. pozīcijā.

"Daugava" D - "Daugava" R 0:1 (0:0)Vārti: Diakvnišvili 54'.Brīdinājumi: Babatunde, Militaru, Savčenkovs - Kačanovs."Daugava" D: Vlasovs, Solovjovs, Radevičs (Jermolajevs 46'), Savčenkovs, Čihradze (Gongadze 65'), Sokolovs, Ola, Kovaļovs, Militaru (Ševeļovs 87'), Ibe, Babatunde.Daugava" R: Vaičulis, Kačanovs, Mihadjuks, Kļuškins, Perepļotkins (Kārkliņš 80'), Rečickis, Borovskis, Diakvnišvili, Mišins, Gripa (Ziļs 81'), Lukšis.Tiesnesis: Andris Treimanis.

Datums Laiks Mājinieki - Viesi Vieta Rez.
30.08. 17:00 Ventspils - Jelgava Ventspils Olimpiskais centrs 2:0
30.08. 18:00 Daugava (D) - Daugava (R) Stadions Daugava Daugavpilī 0:1
31.08. 14:00 Metta/LU - Liepājas metalurgs Rīgas Hanzas vidusskolas laukums
31.08. 15:00 Spartaks - Iūkstes NSS Slokas stadions Jūrmalā
31.08. 18:00 Skonto - Jūrmala Skonto stadions Rīgā