14.07.2013. 17:52
SMScredit.lv Latvijas futbola Virslīgas 13. kārtas centrālā spēle šodien norisinājās ''Skonto'' stadionā, kur vietējā komanda Rīgas derbija ietvaros uzņēma Rīgas ''Daugavu''. Viesi pilnībā izgāza pašu spēles sākumu, kā ielaida vārtus pirmā puslaika noslēgumā, skontiešiem uzvaru nodrošinot jau pēc 45 minūtēm. Noslēdzoties spēles 90 minūtēm, uz tablo ''Skonto'' uzvara ar 5:0. Divi vārti Ruslanam Mingazovam, bet pa vieniem Artūram Karašauskam, Valērijam Šabalam un Jurim Laizānam.

Pirms šī mača ''Skonto'' bija iekrājuši jau 27 punktus, esot čempionāta līdervienība, kamēr ''Daugavai'' par trīs punktiem mazāk un trešā vieta. Jau pašā ievadā gandrīz vienatnē pret Artūru Vaičuļi izskrēja viņa vārda brālis Karašausks, tomēr uztvert bumbu soda laukuma tuvumā uzbrucējam neizdevās, tādējādi vārtsargs to savāca. Praktiski pēc minūtes rezultāts atklāts – Ruslans Mingazovs no visai asa leņķa soda sitienu izpildīja sitot pa vārtiem, un ļoti neveiksmīgi nospēlēja Vaičulis, principā ieceļot spēles galveno priekšmetu savos vārtos (1:0). Pēc dažām minūtēm, pateicoties veiksmes palīdzībai, izcilā pozīcijā nonāca Mingazovs, taču šoreiz viesu vārtsargs nospēlēja precīzi.

12. minūtē izcili nospēlēja Karašausks - no sākuma teicama atbrīvošanās no pretinieku aizsarga, bet noslēgumā sitiens vārtu tālajā stūrī (2:0). Pēc neilga laika Edgars Kārkliņš labajā malā apspēlēja Lašu Dvali, un gruzīns no aizmugures nogāza latvieti, Andrim Treimanim piešķirot 11 metru soda sitienu. Pendeli sist devās Mants Savens, tomēr tā neizdevās, un Pauļus Gribausks pārliecinoši to atvairīja. 32. minūtē no aptuveni 25 metriem ļoti labi bumbu zem vārtu pārliktņa grieza Savens, bet šoreiz bumba vārtu tīklu neatrada. Puslaika izskaņā nostrādāja ''Skonto'' uzbrukuma superduets - Valērijs Šabala un Artūrs Karašausks. Artūrs no labās malas izcili piespēlēja brīvajam Šabalam, kurš uzreiz no gaisa sita precīzi (3:0).

Otrā puslaika ievadā ''Daugavai'' bija laba iespēja izlīdzināt rezultātu pēc standartsituācijas - Savens centrēja, un Lins Klimāvičs no nelielas distances sita ar galvu, bet teicamu reakciju nodemonstrēja Gribausks, atsitot bumbu. 62. minūtē soda laukumā jau pieminētais Klimāvičs nogāza Mingazovu, un Treimanis piešķīra visai apšaubāmu pendeli, ko realizēja pieredzējušais Juris Laizāns. Atlikušajā spēles laikā ''Daugava'' spēlēja visai aktīvi, cenšoties gūt vismaz goda vārtus, tomēr variantu nebija daudz. Izskaņā izteikti tika gaidītas spēles beigās, taču Mingazovs kompensācijas laikā guva piektos vārtus - ''Skonto'' graujoša uzvara ar 5:0 un piecu punktu pārsvars pār otrajā vietā esošo ''Ventspili''.

Pēc stundas skatieties nākamo Sportacentrs.com piedāvāto Virslīgas tiešraidi, kurā galvenajās lomās ''Spartaks'' un ''Ventspils'' futbolisti.

''Skonto'' - Rīgas ''Daugava'' 5:0 (2:0)Vārti: Mingazovs 3' Mingazovs 92' Karašausks 12' Šabala 45' Laizāns 63'Brīdinājumi: Rode, Isajevs, Klimiašvili, Karašausks - Lukšis, Rečickis, TomašausksSkonto: Gribausks, Gabovs (Datunašvili 75'), Bulvītis, Rode, Dvali, Laizāns, Mingazovs, Isajevs (Klimiašvili 36'), Fertovs, Karašausks (Osipovs 58'), ŠabalaDaugava (R): Vaičulis, Kačanovs, Klimāvičs, Mihadjuks, Borovskis, Rečickis (Tomašausks 46'), Savens, Kļuškins, Kārkliņš (Ziļs), Veļulis (Čistjakovs 46'), Lukšis