10.05.2013. 20:51

Otrajā SMSCredit.lv Latvijas futbola Virslīgas 6. kārtas spēlē graujošu uzvaru izcīnījusi Rīgas ''Daugava'', kas katrā no puslaikiem guva pa diviem vārtiem, galarezultātā izcīnot drošu panākumu ar 4:0. Vārtus rīdzinieku labā guva Vitālijs Ziļs, Toms Tomašausks, Gļebs Kļuškins un Mants Savens. Pateicoties šai uzvarai ''Daugava'' izvirzījusies Virslīgas tabula augšgalā.

Kamēr ''Ilūkstei'' spēles Virslīgā nebija, Rīgas ''Daugava'' Latvijas Kausa pusfinālā piedzīvoja ļoti sāpīgu zaudējumu pēc spēles 11 metru soda sitienos pret ''Liepājas metalurgu''. Šīvakara spēle pavisam noteikti izteikti favorīti bija mājinieki. Rīdziniekiem šī bija pirmā spēle uz sava Daugavas stadiona mākslīgā seguma laukuma, kas vismaz vizuāli izskatījās mazliet labāk nekā laukums Ventspilī. Uzreiz ar spēles pirmajām minūtēm mājinieki parādīja, ka viņi ir izteikti spēles favorīti, ļoti bīstami uzbrūkot, daudz kontrolējot bumbu un liekot Ilūkstes komandai nosēsties aizsardzībā. 14. minūtē pēc labas saspēles Lins Klimāvičs no vārtu priekšas iesita bumbu vārtus, taču līnijtiesnesis fiksēja aizmuguri.

23. minūtē pēc elegantas Manta Savena piespēles soda laukumā no vārtu priekšas precīzi sita Vitālijs Ziļs – 1:0. Pēc divām minūtēm ļoti skaisti vārti sanāca Tomam Tomašauskam – 25 metri līdz vārtiem, bet lietuvietis bez ieskrējiena sit un trāpa vārtu tālajā stūrī. Pēc diviem gūtiem vārtiem ''Daugava'' mazliet apgriezienus uzbrukumā nometa, tāpēc brīžiem līdz vārtiem tika arī ''Ilūkstes'' futbolisti, tomēr atgūt kaut vienus vārtus pirmajā puslaikā viesi nespēja, tādējādi pēc 45 minūtēm ''Daugavai'' ļoti komfortabls 2:0 pārsvars.

Arī otrā puslaika ievadā ''Daugava'' gāja uz priekšu, uzreiz rādot skatāmu futbolu ar daudz momentiem, tādējādi viss gāja uz to, ka rīdzinieki iesitīs vēl pāris vārtus. 57. minūtē sava soda laukuma tuvumā neuzmanīgi nospēlēja Aleksejs Kuplovs-Oginskis, pēc kura kļūda bumbu savāca Gļebs Kļuškins, kurš no tās distances sita pa vārtiem, tomēr ar šo raidījumu galā tikt nespēja Georgijs Čižovs. Skaidrs, ka pēc šiem vārtiem jau pavisam noteikti viss bija izšķirts, bet futbols bija visai uzbrūkošs, tādējādi arī skatītājiem skatāms. 66. minūtē ''Daugava'' ļoti skaisti realizēja netiešo brīvsitienu - Tomašausks paripināja bumbu Mantam Savenam, kurš fantastiski precīzi iegrieza bumbu vārtu tālajā devītniekā (4:0). Mača noslēdzošajā daļā futbolisti norimās un noveda spēli līdz loģiskajai ''Daugavas'' uzvarai.

Rīgas ''Daugava'' - ''Ilūkste'' 4:0 (2:0)Vārti: Ziļs 23' Tomašausks 25' Kļuškins 57' Savens 66'Ilūkste: Čižovs, Kuplovs-Oginskis, Bezhanovs (Ivaško (Svārups)), Abramenko (Morozs 46’), Radevičs, Sputajs, Ulimbaševs, Kozlovs, Kokins, Kumada, GongadzeDaugava (R): Vaičulis, Klimāvičs, Kačanovs, Mihadjuks, Borovskis, Savens, Tomašausks, Kļuškins, Kozačuks (Kārkliņš 56'), Diaknišvili (Gaļkevičs 46’), Ziļs (Grebis 75')