26.02.2015. 20:21
Ceturtdien, 26. februārī, Daugavas sporta namā noslēdzās VEF Rīgas skolu superlīgas sestā sezona. Rīgas 49. vidusskolas basketbolisti trešo gadu pēc kārtas triumfēja gan meiteņu, gan zēnu konkurencē, finālā pārspējot attiecīgi 47. vidusskolu un 3. ģimnāziju. Par finālu vērtīgākajiem spēlētājiem tika atzīti Kate Krēsliņa un Verners Kohs.

Par spraigāko finālspēli parūpējās meitenes. Rīgas 47. vidusskolas komanda pirmajā puslaikā ieguva 18 punktu pārsvaru – 18:36, taču nespēja to noturēt. Sāncenses trešo ceturtdaļu uzvarēja ar plus septiņpadsmit, summā samazinot starpību līdz minimumam – 44:45.

Izšķirošajā ceturtdaļā Kristiāna Sprudzāne iemeta trīs pustālos metienus pēc kārtas, savukārt Kate Krēsliņa ar tālmetienu panāca 49. vidusskolai četru punktu pārsvaru – 53:49. Matīsa Rožlapas trenētajām pārdaugavietēm vairākas reizes bumba spītīgi izgriezās no stīpas, tomēr pamatlaika izskaņā viņas sagaidīja veiksmes brīdi. Paula Lūķe iemeta no apakšas, bet Ieva Segliņa 2,8 sekundes pirms finālsvilpes ar pustālo metienu no kreisā stūra panāca pagarinājumu – 53:53!

Papildlaiks sākās ar 9:0 izrāvienu četrdesmit devīto izpildījumā. Rēķinu atklāja Elīna Grinberga, ātrajā uzbrukumā pārsvaru dubultoja Sindija Kudule, savukārt Kate Krēsliņa ar pieciem punktiem pēc kārtas atrisināja jautājumu par uzvarētāju. Pretinieču saspēles vadītāja Anna Buša atstāja laukumu ar piecām piezīmēm un 49. vidusskolas meitenes varēja līksmot – 66:55.

Trešajā vietā ierindojās Rīgas 66. speciālā vidusskola, kura pārspēja bez Kitijas Laksas spēlējošo Franču liceju. Paula Strautmane uzvarētāju rindās izcēlās ar 30 punktiem, savukārt Digna Strautmane nopelnīja regulārās sezonas vērtīgākās spēlētājas balvu.

Zēnu finālā favorītu lomā bija četrdesmit devītie, kuru sastāvs atgādināja Latvijas junioru izlasi. Trīs bumbas pavēlnieki – Kristers Zoriks, Renārs Birkāns un Ričards Melderis, uzbrucēji Verners Kohs un Rodions Kurucs (nespēlēja), garie spēlētāji Zigmārs Raimo un Mārcis Saulītis ar partneriem veidoja jaudīgāko komandu turnīrā.

Daiņa Bertāna trenētā 3. ģimnāzija pretī lika apņēmību un cīņassparu. Līdz otrās ceturtdaļas vidum favorīti nekur tālu netika – 22:23. Nākamajās desmit minūtēs 49. vidusskolas puiši veica galveno izrāvienu, parādot gandrīz visu uzbrukuma arsenālu. Raimo pirmo puslaiku pabeidza ar nevainojamu metienu precizitāti no spēles (5/5), Kohs spēja trāpīt no visām pozīcijām, turklāt viesi dominēja soda laukumā un cīņā par atlēkušajām bumbām – 46:61.

“Trešie” nepadevās, 8:0 pretuzbrukumu noslēdzot ar Klāva Krastiņa tālmetienu – 54:61. Turpinājumā viņi turējās 8-12 punktu attālumā. Neilgi pirms pamatlaika beigām rezultāts iestrēga pie atzīmes 69:77. “Trešajiem” bija virkne iespēju samazināt starpību, taču viņi nespēja gūt ne punkta. Pāris uzbrukumus nobloķēja “četrdesmit devītie”, citi mēģinājumi beidzās ar neprecīziem metieniem. Pēdējā minūtē noķert sāncenšus jau bija par vēlu – 71:81 (19:23, 22:24, 17:24, 13:10).

Cīņā par trešo vietu Rīgas 49. vidusskolas otrā komanda uzvarēja Rīgas Angļu ģimnāziju. Tādējādi Jura Liepiņa trenētās komandas finālu dienu pabeidza ar bilanci 3-0, savā īpašumā iegūstot visas vērtīgākās balvas un ceļojošo kausu.

Uzvarētājus sveica “VEF Rīga” basketbolisti, “Ghetto Games” kustības dibinātājs Raimonds Elbakjans un Rīgas sporta dzīves vadītāja Dina Vīksna.