28.12.2017. 15:12

“Rīga” pēc vairāk nekā trīs nedēļu ilgā pārtraukuma čempionātā atgriezās ar diviem sausajiem zaudējumiem savā laukumā pret Čerepovecas “Almaz” (0:6, 0:3). Šoreiz rīdzinikiem pretī stājās ne tikai Rietumu konferences, bet arī visas līgas līdervienība Jaroslavļas “Loko” – visu bilance 42 spēlēs ir 36-6 un tikai četri zaudējumi pamatlaikā.

Spēli aktīvāk sāka viesi, izveidojot dažas bīstamas epizodes pie laukuma saimnieku vārtiem, tomēr atklāt rezultātu “Loko” hokejistiem neizdevās. Izturējuši nelielu sāncenšu ofensīvu, “Rīgas” hokejisti sākuši traucēt arī “Loko” vārtsargu Daniilu Isajevu – uzbrukumu smailē nonāca Juliāns Misjus un Artūrs Homjakovs. Pirmās trešdaļas turpinājumā komandas apmainījās noraidījumiem un viesi savu iespēju skaitliskajā vairākumā izmantoja – “Rīgas” aizsargi tikai novēroja no malas, kā pretinieku uzbrucēju saimnieko Jāņa Vora sargāto vārtu priekšā, rezultātu atklājot Antonam Mališevam (0:1). Trešdaļas izskaņā rīdzinieki cīnījās piecatā pret trijiem sāncenšiem, taču pie vārtu guvuma tikt neizdevās.

Spēles otrajā trešdaļā neliels pārsvars piederēja “Loko”, taču rīdzinieki atzīstami cīnījās, pašaizliedzīgi aizsargājoties un arī ik pabrīdim apdraudot sāncenšu vārtus. Ronalda Ozoliņa trenētās komandas pūles ar panākumu vainagojās trešdaļas vidū, kad Pauls Svars pielaboja vārtos vātsarga atvairīto ripu, panākot 1:1. “Rīgai” vārtu guvums pēc gandrīz 150 “sausajām” minūtēm. Nepilnas divas minūtes vēlāk rīdzinieki atkal nonāca iedzinējos, skaitliskajā mazākumā zaudējot vārtus pēc Kirila Sļepeca metiena no vārtu priekšas (1:2). Taču pēc nepilnas minūtes rīdzinieki atkal varēja uzgavilēt – ripu vārtu augšējā stūrī trieca Deniss Fjodorovs, atkal panākot neizšķirtu (2:2). Diemžēl, atkal sekoja noraidījums “Rīgas” sastāvā un arī šoreiz “Loko” to izmantoja, precīzi metos Daņilam Gizatulļinam – viesi trešo reizi izvirzījās vadībā (2:3).

Trešā perioda ievadā vārtus varēja gūt Emīls Ģēģeris, taču tukšo vārtu priekšā neaizniedzās līdz ripai. Viesi atbildēja ar bīstamajiem izgājieniem, “Rīgu” no ceturto vārtu zaudējuma glābjot Jānim Vorim. Pēdējā trešdaļa aizritēja ar ievērojamu “Loko” pārsvaru, bieži spēlē iesaistoties Jānim Vorim, savukārt “Rīga” reti atbildēja ar pretuzbrukumiem. Pamatlaika pirmspēdējā minūtē rīdzinieki nomainīja vārtsargu pret sersto laukuma spēlētāju, sarīkojot spiedienu uz sāncenšu vārtiem. Pusminūti pirms beigu signāla izcila iespēju neizmantoja Ģēģeris un rezultāts nemainījās, rīdziniekiem piedzīvojot trešo neveiksmi pēc kārtas.

Rīt Piņķos abas komandas tiksies atkārtoti.

Rīga – Loko 2:3 (0:1, 2:2, 0:0)Vārti: 17:26 Mališevs (Zeņčikovs, Deņisenko, vair.) 0:1, 29:52 Svars (Kārkls) 1:1, 31:34 Sļepecs (Romanovs, Ciganovs, vair.) 1:2, 32:31 Fjodorovs (Popovs) 2:2, 34:58 Gizatulļins (Anohovskis, Lukičevs, vair.) 2:3.Soda minūtes: 14:10.Metieni: 30:43.Vārtsargi: Voris (58:11-60:00 tukši vārti) – Isajevs.

Izmantotie resursi:mhl.khl.ru