06.09.2014. 16:29

"IMG Motorsport" direktors Martins Anaji (Martin Anayi) intervijā LTV7 raidījumam "Tavs auto" norādīja, ka pasaules un Eiropas rallijkrosa čempionātā jau patlaban piedalās divi talantīgi rallijkrosa braucēji - Jānis Baumanis, kurš startē "Super 1600" klasē un Reinis Nitišs.

"Abi jaunieši uzrāda strauju sportisko izaugsmi, kas līdzi nes arī pašu sportistu popularitāti, ne tikai Latvijā un Eiropā, bet arī visā pasaulē. Rīkot pasaules un Eiropas rallijkrosa čempionātu Rīgā ir lieliska iespēja popularizēt šo sporta veidu, piesaistot jaunus talantus ne tikai no Latvijas, bet arī pārējām Baltijas valstīm. Baumanis un Nitišs ir lielisks paraugs tam, cik salīdzinoši īsā laikā var sasniegt iespaidīgus sportiskos rezultātus. Baumani, kurš patlaban cīnās par Eiropas čempiona titulu "Super 1600" klasē pirms pieciem mēnešiem pasaules rallijkrosa sabiedrība vispār nezināja un man šķiet, ka arī pats Jānis diez vai varēja noticēt tam, ka četru mēnešu laikā kopš viņš ir Eiropas rallijkrosa čempionāta apritē spēs uzrādīt tik augstus un stabilus rezultātus. Mēs zinām, ka Latvijā rallijkross tieši abu talantīgo jauniešu dēļ ir ieguvis daudz fanu un atbalstītāju, līdz ar to rīkot rallijkrosa čempionāta posmu valstī, kur šo sporta veidu ļoti mīl ir lieliski," stāsta M. Martins Anaji.

Atgādinām, ka šodien, 6. septembrī startē pasaules un Eiropas rallijkrosa čempionāta posms Francijā.

Eiropas rallijkrosa čempionāta "Super 1600" klases braucējs J. Baumanis sacensību kopvērtējumā trīs posmus pirms sezonas noslēguma ieņem augsto trešo pozīciju un pirms sacīkstēm ir aizvadījis testa braucienus, veicot regulējumus sporta auto balstiekārtā un stūres pievada mehānismā.

Piektdienas vakarā J. Baumaņa sacīkšu "Renault Twingo" izgājis tehnisko komisiju, lai šodien piedalītos brīvajos treniņbraucienos un pirmajos divos priekšbraucienos. J. Baumanis atzīst, ka noskaņojums pirms sacīkstēm ir labs un ir gatavs cīnīties par augstākajām godalgām šajā Eiropas rallijkrosa čempionāta posmā.

Sestdienas brīvajos treniņbraucienos J. Baumanis uzrādīja ceturto ātrāko apļa laiku starp "Super 1600" braucējiem, un tikai 0,19 sekundes atpalika no franču braucēja Stīvena Bosāra.

"Rallycross of France" ir viens no populārākajiem FIA pasaules un Eiropas rallijkrosa čempionāta sacīkšu seriāla posmiem, kurš pulcē iespaidīgu sacensību dalībnieku un skatītāju skaitu. Pērn šo posmu klātienē apmeklēja 70 000 skatītāju.

Trīs posmus pirms 2014. gada sezonas beigām J. Baumanis ar 113 izcīnītiem punktiem atrodas kopvērtējuma trešajā pozīcijā. Čempionāta līderis ar 145 punktiem ir krievu braucējs Sergejs Zagumenovs, kuram ar 120 punktiem seko viņa tautietis Ņikita Misuļa. 4. un 5. vietu kopvērtējumā ar 100 punktiem ieņem dāņu braucējs Ulriks Linnemans un čehs Ondrejs Smetana.

Maksimālais punktu skaits, ko iespējams izcīnīt vienā posmā ir 30 punkti.

Neraugoties uz lielo konkurenci šogad sportistiem no Latvijas ir izredzes izcīnīt godalgotās vietas gan "Super 1600", gan "Super Car" klasēs, kur Reinis Nitišs pēc aizvadītiem septiņiem no 12 posmiem atrodas 3. vietā.

Jāņa Baumaņa startus Eiropas rallijkrosa čempionātā atbalsta "SET Promotion, SIA "PATA AB", "SIG Roofing", raidījums "Tavs Auto", SIA "Timberex Group" un SIA "R.J.A. Logistics".Latvijas Peintbola klubs, biedrība K.Valdemāra 40, Rīga, LV-1010
Solncevs Valērijs Solncevs ValērijsGrieķu-romiešu cīņa, Brīvā cīņa, Pludmales cīņa
FTA
Reģistrēties