02.03.2012. 21:42
Šovakar "Inbox.lv" ledus hallē trīs spēļu zaudējumu sēriju Jaunatnes hokeja līgā (MHL) pārtraucis hokeja klubs "Rīga", kas ar 5:1 sakāva "Kuznetskie Medvedi". Divus vārtus rīdzinieku labā guva Miks Indrašis.

Sarežģītā situācija turnīra tabulā (dalīta ceturtā vieta Ziemeļrietumu divīzijā ar „Serebryanye Lvy”) rīdziniekiem lika papildus saspringt.

Iniciatīva jau no pirmajām minūtēm piederēja „Rīgai”, un pirmā perioda 13. minūtē tika atklāts arī mača rezultāts – savus 14 vārtus sezonā pēc Kriša Lipsberga piespēles guva komandas rezultatīvākais spēlētājs – Roberts Lipsbergs.

Pēc nepilnām divām minūtēm gan tika atjaunots neizšķirts – Antons Sļepiševs izcīnīja ripu laukuma stūrī, izlauzās līdz vārtu priekšai un ar spēcīgu metienu pārspēja Kristeru Gudļevski (1:1).

Atgriezušies no pārtraukuma, rīdzinieki apņēmīgi iesāka otro periodu, un pūliņi atmaksājās jau 22. minūtē, kad Miks Lipsbirgs ar spēcīgu plaukstas metienu atjaunoja vadību „Rīgai” – 2:1. Viesi pēc zaudētajiem vārtiem izlēma veikt vārtsargu maiņu – Andreja Ļitvinova vietu vārtos ieņēma Sergejs Kostenko.

Neilgi pēc tam „Rīgai” bija lielais skaitliskais vairākums, kurā viesus pēc Edgara Kurmja metiena no vārtu priekšas paglāba vārtu stabiņš. Turpinājumā mazākumu jau vajadzēja izturēt rīdziniekiem. To izdevās ne tikai izturēt, bet vēl palielināt pārsvaru – Jura Upīša un Mika Indraša sadarbība noslēdzās ar skaistu vārtu guvumu – 3:1.

Perioda izskaņā noteikumus pret Konstantīnu Turukinu rupji pārkāpa Edgars Dīķis, kā rezultātā uz Gudļevska vārtiem tika nozīmēts soda metiens. Par laimi, bullītis realizēts netika. Taču tas vēl nebija viss... Trešdaļas pēdējā minūtē rīdzineku vadību nostiprināja Juris Upītis, kurš no zonas vidusdaļas ar ļoti precīzu metienu vārtu stūrī panāca 4:1!

Trešā perioda ievadā rīdziniekiem nācās izturēt pamatīgu pretinieku ofensīvu. Teicami vārtos darbojās arī Gudļevskis, kuru lāčiem tā arī vairs neizdevās pārspēt. Jāteic, ka visa mača garumā laukumā bija vērojama vienlīdzīga cīņa, taču arī trešajā trešdaļā pie vārtiem tika vien "Rīga". Punktu sakāvei pielika Miks Indrašis, kurš pēc teicama izgājiena ripu raidīja vārtos starp Kostenko kājsargiem (5:1).

Izcīnītie trīs punkti "Rīgai" ļauj atgūt 4. vietu Ziemeļrietumu divīzijā, par trim punktiem apsteidzot Sanktpēterburgas Sudraba lauvas.

Rīdziniekiem regulārajā sezonā vēl atlikuši trīs spēles, visas – savā laukumā. Nākamā spēle tiks aizvadīta jau 4. martā, svētdien, kad "Inbox.lv" ledus hallē tiks uzņemti Čeļabinskas "Belye Medvedi".

Vārti: 12:38 R. Lipsbergs (K. Lipsbergs) 1:0, 14:03 Sļepiševs 1:1, 21:18 M. Lipsbergs (Tambijevs) 2:1, 29:57 Indrašis (Upītis, maz.) 3:1, 39:36 Upītis (Biezais, Jakovļevs) 4:1, 58:34 Indrašis (Porejs) 5:1Vārtsargi: Kristers Gudļevskis - Andrejs Ļitvinovs (no 22:04 Kostenko)

Izmantotie resursi:Молодежная Хоккейная Лига :: Официальный сайт