13.12.2013. 14:07
Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) spēlē HK "Rīga" savā laukumā uzņēma tiešos konkurentus Rietumu konferencē, "Krasnaja Armija" hokejistus. Rīdzinieki prata atspēlēt vienu vārtu deficītu un noturēt uzvaru mačā ar rezultātu 2:1.

Jau pirms abu komandu tikšanās uz ledus bija skaidrs, ka laukumā būs vērojama līdzīga cīņa. Pirmajā komandu tikšanās reizē 23. septembrī Maskavā rīdzinieki prata izcīnīt uzvaru pēcspēles metienos ar rezultātu 4:3. Ja ielūkojas rietumu konferences tabulā, tad arī tur abas komandas ir blakus - trešajā vietā "Krasnaja Armija" ar 77 punktiem 35 spēlēs, bet "Rīga" ceturtajā pozīcijā ar 69 punktiem 33 aizvadītajos mačos.

Spēlē Rīgā pirmie vadību spēja iegūt "Krasnaja Armija" hokejisti, kad pirmā perioda 12. minūtē Nilu Grīnfogelu pārspēja Kirils Kovaļevskis. Tuvojoties trešdaļas izskaņai viesi palika mazākumā, bet rīdziniekiem neizdevās realizēt skaitlisko vairākumu. Līdz ar to pirmais periods tā arī noslēdzās ar rezultātu 1:0.

Otrā perioda ievads bija noraidījumiem bagāts. Mājiniekiem bija vēl divas iespējas spēlēt skaitliskajā vairākumā, bet ieraidīt ripu pretinieku cietoksnī kā neizdevās, tā neizdevās. Rīdzinieki izlīdzinājumu panāca trešdaļas 12. minūtē, kad vārtus guva Edgars Siksna. Veiksme "Rīga" komandai uzsmaidīja arī perioda izskaņā, kad 30 sekundes līdz beigu sirēnai ar precīzu metienu izcēlās Artūrs Ševčenko, izvirzot rīdziniekus vadībā ar 2:1.

Trešajā periodā rezultāts turējās nemainīgs. Tā vidū Krišs Lipsbergs izpelnījās divu minūšu noraidījumu par rupjību, bet "Krasnaja Armija" hokejistiem neizdevās panākt izlīdzinājumu. Laiks ritēja mājinieku labā, un vēl soli tuvāk uzvarai palīdzēja nokļūt Vadima Kučerova noraidījums nepilnas četras minūtes līdz pamatlaika beigām. Uz pēdējo pus minūti viesi nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, bet no zaudējuma neizbēga. Rīdzinieki varēja svinēt panākumu ar rezultātu 2:1.

HK "Rīga" rindās par labāko spēlētāju tika atzīts pirmo vārtu autors Edgars Siksna, bet "Krasnaja Armija" komandā par labāko atzina Sergeju Stecenko.

HK "Rīga" - "Krasnaja Armija" 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)Vārti: 11:49 Kovaļevskis (Masļuks, Kramskojs) 0:1, 31:38 Siksna (Siksnis) 1:1, 39:30 Ševčenko (Batņa, Neimanis) 2:1Vārtsargi: Nils Grīnfogels - Vladimirs Kramars

Izmantotie resursi:Молодежная хоккейная лига - Официальный сайт

CAPOEIRA A.Čaka iela 59-5a, Rīga