01.04.2015. 14:23

Pilna vērsija:

, LSM.LV - Sports

Turnīrā, kas šā gada 22.maijā norisināsies sporta un izklaides kompleksā „Arēna Rīga”, arī Latvijas cīkstonim būs iespēja cīnīties par pretendēšanu uz KOK pasaules čempiona titulu. “KOK WORLD GP 2015 IN RIGA” tiks pārstāvētas desmit valstis – Latvija, Lietuva, Igaunija, Krievija, Baltkrievija, Polija, Moldova, Vācija, Itālija un Nīderlande, tajā piedalīsies 26 spēcīgi cīkstoņi, no kuriem septiņi pārstāv Latviju.

KOK  jeb “King of Kings” ir plaši pazīstams cīņu turnīrs, kurā piedalas cīkstoņi, kas pārstav dažadas cīņu mākslas. Dinamisko kustību un aizraujošo cīņas veidu salikuma dēļ šīs cīņas ir īpaši izklaidējošas un baudāmas skatītajiem. KOK noteikumi nodrošina asām izjūtām un emocijām bagātas cīņas, jo paredz izvairīties no neizšķirta rezultāta - pēdējam raundam jābūt izšķirošam un jānosaka uzvarētājs.

„Rīga  pagājušajā gadā uzņēma vairāk kā 2 miljonus tūristu kā Eiropas Kultūras galvaspilsēta, šogad mēs turpinām kā Eiropas Savienības prezidējošā valsts ar virkni sabiedriski politiskiem, kultūras un citiem, tajā skaitā sporta, notikumiem. Rīgai ir visi priekšnoteikumi, lai kļūtu arī par Eiropas sporta galvaspilsētu, tāpēc mēs priecājamies par šādiem nozīmīgiem un profesionāli augstā līmenī noorganizētiem pasākumiem un no savas puses darīsim visu, lai atbalstītu šo turnīru,” atklāj Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks.

Rīgā norisināsies „KOK World GP 2015” pirmais etaps – turnīra cīņas svara kategorijā zem 77 kg, kurās sacentīsies cīkstoņi no Latvijas, Igaunijas, Polijas un Moldovas. 17. oktobrī tāda paša līmeņa turnīrs norisināsies Igaunijā. Turnīra cīņas būs izšķirošas, jo tajās tiks noskaidrots finālists, kurš šā gada nogalē ar Igaunijas turnīra uzvarētāju cīnīsies par KOK pasaules čempiona titulu. Latviju šajās cīņās pārstāvēs Jevgēnijs Aļeksejevs, kas nozīmē, ka arī Latvijas cīkstonim šogad ir iespēja iegūt šo prestižo titulu.

„Šis ir  turnīrs, kurš tiks traslēts 60 pasaules valstīs un tā būs ne tikai pasaules iepazīstināšana ar turnīru, tā būs iepzīstināšana arī ar Rīgu, ar Latviju. Esam ļoti pateicīgi Rīgas pašvaldībai, par doto iespēju un priecājamies, ka varēsim parādīt Rīgas un Latvijas sporta līdzjutējiem sacensības visaugstākajā līmenī, kāds vien cīņu sportā iespējams,” norāda IBF/KOK GLOBAL prezidents Donatas Simanaitis.

Tāpat “KOK WORLD GP 2015 IN RIGA” ietvaros būs vērojamas trīs „super” cīņas svara kategorijā līdz 71 kg, kuru laikā tiks noteiktas jaunas vietas pasaules reitingā. Latviju šajās cīņās pārstāvēs Kristaps Bulmeistars, kurš jau iepriekš piedalījies un izcīnījis uzvaru KOK turnīros, un Vjačeslavs Tēviņš. Abus cīkstoņus sagaida spraiga cīņa ar KOK pasaules reitingu augšgalā esošiem cīkstoņiem – Kristaps Bulmeistars cīnīsies ar holandieti Krisu Baju, kas KOK oficiālajā reitingā ieņem trešo vietu, bet Vjačeslavs Tēviņš ringā tiksies ar Polijas cīkstoni Mateušs Kopiecs, kurš pasaules reitingā ieņem otro vietu.

Zīmolu KOK („King of Kings”) 2009.gadā dibināja Starptautiskā Busido federācija (IBF). KOK sacensību pamatelementi ir sitieni ar rokām un kājām, uzveicot pretinieku ar elementārākajiem cīņas mākslas paņēmieniem. 2014. gadā KOK kļuva par vadošo cīņas mākslas projektu Eiropā. IBF ir parakstījusi līgumu ar Eurosport un sacensības tiek pārraidītas 54 valstīs, 20 valodās, sasniedzot vairāk kā 133 miljoni cilvēku.

Turnīru “KOK WORLD GP 2015 IN RIGA” organizē Latvijas Amatieru K-1 federācija sadarbībā ar Pasaules amatieru K-1 federācijas (WAK-1F) pārstāvjiem.Boulinga centrs Nonucīši Uzvaras 12, Jelgava, LV-3001
Čigurs Antons Čigurs Antons Džudo, Sambo
FTA
Reģistrēties