27.02.2012. 21:46
Šovakar "Inbox.lv" ledus hallē savu trešo zaudējumu pēc kārtas Krievijas Jaunatnes hokeja līgā (MHL) piedzīvoja HK "Rīga", kas ar 1:2 atzina "Sibirskie Snaypery" pārākumu. Tikmēr HK MVD sastāvā ar diviem vārtu guvumiem atzīmējies latviešu uzbrucējs Artjoms Dašutins.

Lai arī spēli daudz apņēmīgāk iesāka rīdzinieki, nemītīgi uzbrūkot uz Rjažinova sargātajiem vārtiem, mača rezultātu atklāja snaiperi – skaitlisko vairākumu izmantoja Oļegs Zadoenko, kurš no zonas vidusdaļas ripu ieraidīja vārtu augšējā stūrī, atklājot rezultātu 11. minūtē – 1:0.

Pēc gūtajiem vārtiem iniciatīvu pārņēma viesi, kā rezultātā perioda izskaņā rīdziniekiem nācās krietni pasvīst, lai netiktu zaudēti vēl vieni vārti.

Jau otrās trešdaļas pirmajā uzbrukumā izlīdzinājumu pēc elegantas Māra Bičevska piespēles varēja panākt Roberts Bukarts, taču viņam no vārtu priekšas neizdevās pārspēt Rjažinovu, ripu raidot tieši virsū vārtsargam.

Tiesa, snaiperi atbildi parādā nepalika, nostiprinādami vadību jau perioda ceturtajā minūtē, kad Aleksejs Lučņikovs no vārtu priekšas ripu ieraidīja zem Gudļevska kājsargiem (2:0).

Neskatoties uz nepārliecinošo sniegumu, rīdziniekiem tomēr vienus vārtus izdevās atgūt – lielisku piespēli no aizsarga Edgara Dīķa saņēma Roberts Bukarts, kura izgājiens vienatnē pret vārtsargu noslēdzās ar precīzu metienu – 1:2.

Kā jau bija gaidāms, trešajā periodā spēle pārsvarā norisinājās viesu aizsadzības zonā. Vairākas reizes brīnumainā kārtā snaiperus paglāba izcili spēlējošais Rjažinovs.

Laikam ejot, rīdzinieku ofensīva tikai palielinājās. Lieliska iespēja izglābties bija pēc tam, kad Gudļevskis tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju. Neizšķirtu izraut neizdevās Jurim Upītim, pēc kura metiena ripa noslīdēja gar nepiesegto vārtu stabu.

"Rīgas" ceturto vietu Ziemeļrietumu divīzijā turpina apdraudēt "Sudraba lauvas", kas šodien ar 4:1 pieveica "Avto". Uz doto brīdi abas komandas turnīra tabulā šķir seši punkti, taču Sanktpēterburgas vienībai ir spēle rezervē.

Nākamo spēli "Rīga" aizvadīs piektdien, 2. martā, kad "Inbox.lv" ledus hallē tiksies ar komandu, kas vietu izslēgšanas spēlēs jau ir nodrošinājusi – "Kuznetskie Medvedi".

Tikmēr rezultatīvi HK MVD rindās turpina spēlēt Artjoms Dašutins, kurš mačā pret Ņižnijnovgorodas "Chaika" atzīmējās ar diviem vārtu guvumiem. Tas gan neglāba 19 gadus vecā latviešu uzbrucēja pārstāvēto komandu no zaudējuma pēcspēles metienos – 3:4. Dašutins ar 11 gūtajiem vārtiem un 9 rezultatīvām piespēlēm ir trešais rezultatīvākais MVD hokejists.

Vārti: 10:23 Zadoenko (Konoņenko, vair.) 0:1, 23:08 Lučņikovs (Ignatovičs, Saņņikovs) 0:2, 37:53 Bukarts (Dīķis) 1:2Vārtsargi: Kristers Gudļevskis - Dmitrijs Rjažinovs

Izmantotie resursi:Молодежная Хоккейная Лига :: Официальный сайт