20.09.2013. 14:18

Pilna vērsija:

, apollo.lv, Sports

Eiropas komandu čempionāta sacensības Rīgā tādējādi notiks pēc desmit gadu pārtraukuma.

Sacensības paredzēts aizvadīt nākamā gada 21. un 22. jūnijā. Tajās piedalīsies vairāk nekā 400 sportistu no Austrijas, Horvātijas, Dānijas, Serbijas, Slovākijas, Bulgārijas, Šveices un Latvijas.

Šīgada jūnijā Latvijas vieglatlētikas izlase izcīnīja otro vietu Slovākijā notikušajās Eiropas komandu čempionāta trešās līgas sacensībās, nopelnot vienu no divām ceļazīmēm uz otro līgu.

«Tas ir liels gods un izaicinājums uzņemt Eiropas septiņu valstu labākos sportistus un viņu trenerus. Tajā pašā laikā apzināmies, ka tas ir liels darbs un atbildība, lai paveiktu visu nepieciešamo kvalitatīvu vieglatlētikas sacensību sarīkošanai. Ceram, ka mūsu pieredze, rīkojot «Rīgas kausu» un Valsts prezidenta balva sacensības, būs pietiekoša, lai sacensības noritētu veiksmīgi, sportisti sasniegtu atzīstamus rezultātus un skatītājiem būtu interesanti vērot atlētu sniegumu,» citēts LVS prezidents Guntis Zālītis.

«Sportistiem un treneriem nebūs jāmēro vairāku stundu vai dienu nogurdinošais ceļš uz sacensību vietu, jo parasti dodamies ar autobusu. Iespēja startēt mājās dod tādu stimulu un enerģiju, ko nevar sajust ārzemēs. Skatītāju atbalstam komandu čempionātā vienmēr ir bijusi liela nozīme. Domāju, ka šajās sacensībās komandu pārstāvēs spēcīgākie Latvijas atlēti. Sportistiem un sacensību organizatoriem priekšā ir svarīgs sagatavošanās posms,» piebilst Latvijas vieglatlētikas izlases galvenais treneris Edvīns Krūms.

No 1993. līdz 2008. gadam Latvijas izlase 16 reizes piedalījusies Eiropas kausu izcīņā, galvenokārt otrajā līgā, tomēr pāris reizes iegūstot tiesības startēt arī pirmajā līgā. Kopš 2009. gada Eiropas valstu nacionālās izlases startē Eiropas komandu čempionātā.

Iepriekš Latvijas izlase bija startējusi otrajā līgā - 2009. gadā komanda ierindojās trešajā vietā, gadu vēlāk latvieši bija jau sestajā vietā, bet 2011. gadā vairs tikai septītajā vietā ar pāreju uz zemāko, trešo, līgu.

Čempionāts Rīgā norisināsies 40 vieglatlētikas disciplīnās. Pirmo divu vietu komandas izcīnīs tiesības 2015. gadā startēt Eiropas komandu čempionāta pirmajā līgā, savukārt pēdējo divu vietu komandas tiks pārceltas uz trešo līgu.LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība LATVIJAS PIRMĀS PALĪDZĪBAS VIENĪBA, biedrība Uliha 35/37, Liepāja, LV-3401
Čigurs Antons Čigurs Antons Džudo, Sambo
FTA
Reģistrēties