05.05.2015. 11:14
2. maijā, Rīgā tika aizvadīta Baltijas Jūras līgas sezonas trešā spēle, un pašmāju „Riga Lions” mērojās spēkiem ar Baltkrievijas „Minskas Pagans”. Spēle noslēdzās ar rezultātu 28:8 un „Riga Lions” uzvaru pār pretiniekiem. Nākamā amerikāņu futbola spēle Latvijā notiks 29. augustā Daugavpilī, kur „Riga Lions” stāsies pretī jau citai Baltkrievu komandai ar nosaukumu „Vitebskas Lynxes”.

Maija brīvdienās notikušo spēli tiesāt bija ieradušies 6 tiesneši no Baltkrievijas Amerikāņu futbola federācijas un nodrošināja kvalitatīvu tiesāšanu visas spēles garumā. Spēles pirmais puslaiks noslēdzās ar rezultātu 16 pret 0 Latvijas komandas labā. Otrajā puslaikā „ Riga Lions” spēlētājiem izdevās gūt vēl divus piezemējumus, taču pašās spēles pēdējās minūtēs sasparojās arī „Minskas Pagans”, gūstot savu pirmo piezemējumu, kā arī realizējot 2 papildus punktus. Spēle beidzās ar „Lions” uzvaru pār „Pagans” 28 pret 8. Jāpiebilst gan, ka šī bija pirmā oficiālā spēle šīs Minskas komandas pastāvēšanas vēsturē un Baltkrievu spēlētāji to nospēlēja godam.

Par līgas galveno ideju un mērķi vairāk stāsta Latvijas Amerikāņu futbola federācijas prezidents Matīss Stabulnieks: „Izveidotā Baltijas Jūras līga ir īpaša tieši ar to, ka tā apvieno jaunas amerikāņu futbola komandas, tādā veidā dodot iespēju komandām agri piedalīties starptautiskās spēlēs un gūt maksimālu pieredzi. Ja nebūtu šādas līgas, tad komandām savā reģionā tā īsti nebūtu, kam stāties pretī, kā pie mums tas ir bijis gadiem – spēles principā notikušas tikai starp Latviju un Igauniju. Tagad tikai vienas sezonas laikā katra komanda būs izspēlējusi vismaz 4 spēles pret dažādiem pretiniekiem, un tas noteikti būs liels ieguvums gan pašām komandām, gan amerikāņu futbola attīstībai šajos reģionos kopumā.”

Savukārt jau 10. maijā notiks bērnu komandas „Riga Lions Juniors” spēlētāju atlase. Junioru treniņi notiks katru svētdienu no plkst. 10:00-12:00 Rīgas 49. vidusskolas futbola laukumā. Vairāk informācijas: Riga Lions | American Football team

Informāciju sagatavojaAnna UlmaneLatvijas Amerikāņu futbola federācijas valdes locekle

get_link function have no all arguments: [Array ( [input_module] => 2 [id] => 0 ) ]
Current category is: [Ziņas]. ID: [591]