20.09.2015. 15:10
Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) spēlē šodien "Rīga" izbraukumā ar 4:2 pārspēja MVD. 34 metienus "Rīgas" vārtos atvairīja Gustavs Dāvis Grigals.

Jauno MHL sezonu "Rīga" ievadīja ar četrām spēlēm savā laukumā, un divos mačos rīdzinieki izcīnīja uzvaras. Ar 4:1 tika uzveikti "Sakhalinskie Akuly" hokejisti, bet ar 5:2 – "Amurskie Tigry". Šodien "Rīgai" pirmā spēle izbraukumā – pretī stājas Balašihas MVD.

Pirmajā periodā komandas spēlēja ļoti aktīvi, vairāk domājot par uzbrukumu. Jau piektajā minūtē Uvis Balinskis atklāja mača rezultātu, bet turpinājumā daudz darba bija "Rīgas" vārtsargam Gustavam Dāvim Grigalam, līdz kura vārtiem pirmajā periodā nonāca 16 metieni. Grigals, kurš savu pirmo spēli "Rīgas" vārtos aizvadīja iepriekšējā mačā (pret "Amurskie Tigry") pirmajā pārtraukumā devās nepārspēts, tikmēr Artūrs Bušs pēdējā minūtē no vārtu priekšas raidīja otro ripu Ivana Bočarova sargātajos MVD vārtos.

Otrās trešdaļas sākumā MVD pirmo reizi pārspēja Grigalu. Jau pirmajā minūtē Aleksandrs Petuņins ar tālu piespēli izvirzīja lieliskā pozīcijā Ņikitu Kurakinu, kurš realizēja izgājienu pret "Rīgas" vārtsargu. MVD pārsvars otrajā periodā bija vēl izteiktāks. Abas komandas tika pie vairākuma iespējām, taču mājinieki darbojās krietni bīstamāk, un Grigalam atkal nācās vairākas reizes glābt komandu. Pusotru minūti līdz otrajam pārtraukumam Kļims Kostins ar patālu metienu pārsteidza Grigalu, un pirms trešā perioda rezultāts bija neizšķirts – 2:2.

Trešā perioda ievadā Ronalda Ozoliņa trenētie rīdzinieki tika pie vairākuma, taču nespēja realizēt viena spēlētāja pārsvaru. MVD aizsardzība gan nospēlēja ļoti pavirši, un drīz pēc Jegora Orlova atgriešanās laukumā vārtu priekšā tika aizmirsts Kirils Galoha – 3:2 "Rīgas" labā. Perioda vidū Vladislavs Vulkanovs lieliski nospēlēja pretinieku aizsardzības zonā, atņemot ripu Artjomam Ļeonovam un gūstot komandas ceturtos vārtus – 4:2.

MVD metās atspēlēties un biju tuvu vārtu guvumam (pēc video noskatīšanās ripa netika ieskaitīta, jo pēc trāpīšanas pa vārtu pārliktni un stabu atlēca laukumā. Pāris minūtes vēlāk MVD uzbrukuma apturēja pašu uzbrucēja Timura Bešarova rupjā spēle (2+10 soda minūtes) un viņa komandas biedra Romāna Nikolajeva noraidījums. Lai gan "Rīga" vairākumu nerealizēja, svarīgākā bija noturētā uzvara – 4:2.

Izbraukuma spēļu sēriju "Rīga" turpinās parīt ar maču pret "Russkie Vityazi". Nākamais mačs savā laukumā rīdziniekiem paredzēts 17. oktobrī pret Jaroslavļas "Loko".

MVD - Rīga 2:4 (0:2, 2:0, 0:2)Vārti: 4:53 Balinskis (Visockis) 0:1, 19:04 Bušs (Visockis) 0:2, 20:58 Kurakins (Petuņins) 1:2, 38:39 Kostins 2:2. 45:23 Galoha (Zeilis, Razgals) 2:3, 50:59 Vulkanovs 2:4.Metieni: 36:21.Soda minūtes: 22:10.Vārtsargi: Ivans Bočarovs – Gustavs Dāvis Grigals.

Izmantotie resursi:Молодежная хоккейная лига - Официальный сайт

AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle AMP Sistēmas, SIA, Vidzemes filiāle Saules 61, Madona, Madonas n., LV-4801